Domov TS_Na Liptove odhalia dreveny dvojkriz

TS_Na Liptove odhalia dreveny dvojkriz

30. 7. 2017

(Demänovská Dolina, 31. 7. 2017) – Hory sú pýchou aj symbolom Liptova. Aj preto na kopci Siná už túto sobotu 5. augusta 2017 slávnostne odhalia trojmetrový drevený dvojkríž s vrcholovou knihou a dve tabule s panorámami tunajších hôr.

 

Kopec Siná 1 560 m n. m. nie je turisticky najvyhľadávanejším kopcom v Nízkych Tatrách, ale od aktuálneho leta sa to môže zmeniť. Prispieť k tomu má nový kríž, ktorý odhalia už nadchádzajúcu sobotu na jeho vrchole. „Ešte pred časom na Sinej kríž bol, ale bohužiaľ vplyvom náročných poveternostných podmienok bol zničený. Preto sme sa rozhodli vrátiť Sinej jej dominantu. Opäť ide o drevený kríž, ale nový je väčší, výšku má až tri metre. Okrem neho pribudli na vrchole aj dve panorámy – jedna panoráma Liptova a druhá Nízke Tatry – okolie Ďumbiera,“ informovala starostka obce Demänovská Dolina Ľubomíra Klepáčová. K účastníkom slávnostného odhalenia kríža a tabúľ sa pridajú aj evanjelický a katolícky farár, ktorí symbolicky vystúpia bližšie k nebesám a požehnajú tomuto miestu a jeho novej dominante. Každý kto sa v tento deň pridá, získa pamätný odznak a po turistike je pripravený chutný guláš v tunajšom penzióne Jakub.

Túto aktivitu iniciovala a financovala Obed Demänovská Dolina a Športový klub Kvasničník. Aktívne im však pomohla tunajšia horská záchranná služba. Jej chlapci vyniesli a osadili kríž a panorámy, tak aby ich mohli obdivovať a využívať turisti.

Siná je domácimi obyvateľmi vyhľadávaná, keďže ponúka úžasný výhľad na Liptovskú kotlinu a na jar a v lete oplýva bohatou vegetáciou a kvetenou. Túra na Sinú začína v blízkosti zastávky Demänovská jaskyňa slobody a trvá do 3 hodín, podľa zdatnosti turistov. Nie je dlhá, meria okolo 8 kilometrov, ale sú počas nej úseky, ktoré sú veľmi strmé.

„Liptov dostal do vienka nádhernú prírodu. Aj preto vítame každú aktivitu, ktorá ťahá ľudí do našich hôr a robí pobyt v nich atraktívnejším,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Každý záujemca sa môže pridať. Zraz a registrácia turistov je v sobotu 5. augusta 2017 od 8:30 do 9:00 hod. na parkovisku penziónu Jakub pri Demänovskej jaskyni slobody.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov