Domov Dni bieloruských umelcov na Liptove

Dni bieloruských umelcov na Liptove

4. 11. 2016

(Lúčky, 04. 11. 2016) – Liptov od 8. do 11. novembra 2016 navštívia umelci z Bieloruska. V KÚPEĽOCH LÚČKY budú ľudoví umelci vystavovať umelecké a remeselné diela a zoznámia nás so svojou kultúrou. Vstup na podujatie v Kúpeľnom hoteli Choč je bezplatný.

Práce umelcov z Bieloruska spojené s ich prezentáciou si môžu návštevníci Liptova aj kúpeľní hostia pozrieť v KÚPEĽOCH LÚČKY už v utorok 8. 11. 2016. Výstava potrvá do štvrtku 10. 11. 2016, vždy v čase od 10.00 do 17:00 hod. Nadšenci ľudovej tvorby určite ocenia možnosť zakúpiť si vystavené umelecké diela a doplniť svoju zbierku o dielo tradičného bieloruského umenia. „Naše kúpele sú medzi bieloruskými klientmi veľmi obľúbené, spolupráca je na veľmi dobrej úrovni, svedčí o tom aj fakt, že sami Bielorusi napísali knihu o slovenských kúpeľoch s názvom „Živá voda Slovenska“. Bielorusi sú veľmi otvorený a priateľský národ, ktorý prejavuje úprimný záujem o Slovensko. K nám chodia bieloruskí klienti pravidelne počas celého roku. Prioritou je samozrejme liečba a prevencia rôznych ochorení. V lete ich lákajú najmä prírodné krásy, hrady a zámky a v zime je to skvelá lyžovačka na liptovských kopcoch spojená s kúpaním v našich termálnych bazénoch s liečivou minerálnou vodou,“ prezradila riaditeľka KÚPEĽOV LÚČKY Anastázia Mičková.

Jediné liečivé liptovské kúpele často realizujú rôzne prezentačné akcie. Podujatie s Bielorusmi však realizujú po prvýkrát. „Podobné aktivity môžu priniesť viac návštevníkov z Bieloruska na Liptov, a spestriť program všetkým klientom, ktorí si vybrali pre svoj kúpeľný pobyt Liptov. Vo všeobecnosti majú Slováci o Bielorusoch veľmi málo informácií, čo je možno škoda, lebo sme si veľmi blízki a je tu reálny potenciál pre lepšiu spoluprácu, rozvoj pracovných a priateľských vzťahov,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Okrem „živej vody“, ktorá bude k dispozícii zahraničným hosťom počas celého ich pobytu, KÚPELE LÚČKY pre umelcov pripravili aj Slovenský večer, ktorý sa uskutoční v stredu 9. 11. 2016 s tradičnou slovenskou kuchyňou a programom. Návšteva z Bieloruska si tak bude môcť vychutnať napríklad tradičnú važeckú pochúťku, alebo si pripiť nefalšovanou slovenskou borovičkou. Priateľské stretnutie Slovákov a Bielorusov bude zamerané predovšetkým na vzájomné predstavenie oboch kultúr, vyzdvihnutie tradičných hodnôt oboch národov a ich súčasný spoločenský význam.

Video pozvánka na podujatie je dostupná na tomto linku:
https://www.youtube.com/watch?v=Pao59U6rO_8

Okrem Lúčok bude možné 11. 11. 2016 umelcov vidieť aj na jarmoku v Martine.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov