Domov Z Varšavy na Liptov už po zemi aj zo vzduchu

Z Varšavy na Liptov už po zemi aj zo vzduchu

9. 12. 2015

(LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 09.12.2015) – Dostať sa z Poľska do našich turistických stredísk nebolo nikdy jednoduchšie. Už počas aktuálnej sezóny budú môcť návštevníci zavítať  do našich hôr nielen po zemi, ale aj vzduchom. O niekoľko dní totiž spustia leteckú linku z Varšavy do Popradu a pravidelné autobusové spojenie medzi metropolou Poľska a Liptovským Mikulášom.

Vážení je čas na dlhu púť, na krásny výlet, už roky robím si chuť. Tak leťme po vode, po suchu, po zemi vo vzduchu. Titulnú pieseň z populárneho kresleného seriálu o rodine Miazgovcov si zrejme zobrali k srdcu aj na Liptove a pre návštevníkov regiónu pripravili širšie možnosti dopravy do našich stredísk. „Vlaňajší pilotný ročník leteckého spojenia Popradu s Rigou sa osvedčil a splnil naše očakávania. Dokázali sme nahradiť výpadok dovolenkárov z Ruska a Ukrajiny, ba čo viac, počet návštevníkov ešte stúpol. Lotyšský dopravca airBaltic sa preto už 15. decembra rozhodol prevádzkovať novú linku Varšava – Poprad. Lietať sa bude raz týždenne v utorok  a cena letenky sa pohybuje okolo 55 eur na osobu. Prepravca zároveň zriadil aj dve mimoriadne spojenia 7.1. a 14.1.,“ informuje Ivana Herkeľová, riaditeľka popradského letiska.

Prepravu pasažierov budú zabezpečovať najpopulárnejšie dvojprúdové lietadlá Boeing 737-300 do 10. marca 2016. Dostať sa na Liptov však bude možné aj po ceste. Poľský autobusový prepravca PKS POLONUS totiž už v piatok 18. decembra spúšťa pravidelné víkendové spojenie z Varšavy až do Liptovského Mikuláša. „Je to dobrá správa nielen pre naše mesto, ale pre celý región. Podobná linka nám totiž v minulosti chýbala. Turisti z Varšavy, Krakova a Zakopaného tak môžu dvakrát týždenne využiť pohodlné spojenie moderne vybavenými autobusmi s wifi a navštíviť nielen naše lyžiarske strediská, ale aj mestá a akvaparky,“ pochvaľuje si primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Práve na osvedčenú kombináciu kvalitnej lyžovačky a dokonalého relaxu sa Liptáci spoliehajú najviac. Aj to vysvetľuje fakt, že konečná zastávka autobusu bude v akvaparku Tatralandia za Liptovským Mikulášom. Autobusy budú z Varšavy vyrážať v piatok a v sobotu vo večerných hodinách a cieľovú stanicu dosiahnu na druhý deň ráno. Opačným smerom sa vydajú vždy o deň neskôr, teda v sobotu a v nedeľu večer. Cena jednosmerného lístka sa pohybuje okolo 20 eur. „Poľský trh je pre nás mimoriadne zaujímavý. Napriek vrodenej cestovateľskej náture Poliakov si uvedomujeme si, že bez lepšieho dopravného prepojenia sa nám nepodarí prilákať viac turistov. Požiadavky stúpajú spolu s konkurenciou a sme radi, že sa nám darí čeliť jej aj takýmto spôsobom. Verím, že obe linky potvrdia svoju opodstatnenosť a na konci sezóny budeme môcť konštatovať podstatný nárast návštevníkov od našich severných susedov,“ konštatuje Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN LIPTOV.

Vlaňajšia zimná sezóna pod Chopkom trvala úctyhodných 150 dní a priniesla výrazný nárast domácich aj zahraničných dovolenkárov. Liptáci by privítali, keby počasie žičilo cestovnému ruchu rovnako, ako minulý rok. Ich cieľ je však postupne zvyšovať počet návštevníkov, k čomu by im malo pomôcť aj nové letecké a autobusové spojenie s Varšavou.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov