Domov Zážitky Aktivity a relax

Aktivity a relax

Liptov je krásna aréna so širokými možnosťami pre športy. Dovolenka na Liptove spĺňa atribúty tej najlepšej zábavy. Vyskladajte si ju podľa seba – či máte chuť na pobyt v zime alebo v lete alebo podľa lokality, ktorú chcete navštíviť či vašich záujmov. Je to jednoduché. Stačí si nižšie vyklikať to čo vás zaujíma.

Hlavnými atrakciami pre všetkých milovníkov snehu sú lyžiarske strediská. Na Liptove ich nájdeme hneď niekoľko. Prvé treba spomenúť stredisko Jasná Nízke Tatry. Lyžuje sa tu z oboch strán Chopka. Stredisko ponúka široké možnosti pre veľmi dobrých lyžiarov, ale aj rodiny s deťmi či vyznávačov free ride lyžovania.

Tunajšia lyžiarska škola používa hravé metódy výučby lyžovania, takže lyžovanie sa tu stáva zábavou. Oplatí sa však vyskúšať aj menšie strediská ako napríklad Opalisko v Závažnej Porube či Malinô Brdo, kde platia aj zľavy cez Liptov Region Card na skipasy. Zimná dovolenka to však nie sú len lyžiarske strediská. Skvelým doplnkom k lyžovaniu, ale aj jeho plnohodnotnou náhradou môžu byť liptovské akvaparky – Tatralandia, Bešeňová či Lúčky. Keď sa k tomu pridajú aj tunajšie wellness centrá, tak vzniká dovolenka tej najvyššej kvality. Na Liptove je všetko dostupné na malom mieste čo je pre dovolenkárov obrovská výhoda.

Letná dovolenka na Liptove je spojením hôr a vody. Stačí si len vybrať z množstva atrakcií v regióne. V lete netreba obísť vodnú nádrž Liptovská Mara, ktorá priam evokuje pobyt pri mori. Okrem toho návštevníci na Liptove nájdu množstvo termálnych a minerálnych prameňov. Mnohé sú prístupné na kúpanie a niektoré môžu návštevníci Liptova aj piť. K obľúbeným lokalitám s prírodnými termálnymi prameňmi patrí Liptovský Ján, kde je v lete prístupné termálne kúpalisko aj prírodná kaďa na kúpanie. Na opačnej strane Liptova lákajú Kúpele Lúčky s liečivou vodou. Vhodné sú nielen pre kúpeľné pobyty, ale na svoje si tu prídu v AQUA & VITAL Parku aj rodiny s deťmi. Zábava aj relax je skvelá aj v akvaparkoch. Tatralandia v Liptovskom Mikuláši ponúka množstvo toboganov a bazénov s čírou, termálnou, aj slanou morskou vodou a vďaka Tropical Paradise s priehľadnou strechou si dovolenkári užijú leto a tropické teploty za každého počasia a dokonca aj surfovanie na umelých vlnách. Bešeňová sa pýši najväčším množstvom bazénov, najdlhším tobogánom, najväčším saunovým domom, ale aj bazénom s morskými vlnami. Obrovským lákadlo sú tunajšie saunové ceremoniály, ale aj termálna železitá voda vo vonkajších bazénoch či pomalá rieka, po ktorej sa dovolenkári plavia na kolesách.

V zime, keď mrzne, je sneh a krátke dni je pestrosť regiónu sústredená na malom teritóriu skvelá vec. Okrem hlavných atrakcií netreba zabúdať na jaskyne a iné atrakcie vhodné počas zimnej dovolenky. Oplatí sa vyskúšať aj v zime Surfovaciu vlnu v Tatralandii, Hurricane Factory, ale aj ZOO Kontakt či Golden Apple Cinema v Liptovskom Mikuláši. Množstvo pamiatok je dostupných aj v zimných mesiacoch – skanzen v Pribyline či UNESCO pamiatka, obec Vlkolínec neďaleko Ružomberka. Ani sneh nebráni navštíviť MINI SLOVENSKO či vodné mlyny Oblazy v Kvačianskej doline. Pri dostatku prírodného snehu je zimná dovolenka skvelá aj na bežeckých lyžiach. Bežecké terény v Hrabovskej a Čutkovskej doline, ale aj Žiarskej doline či v dedine Kokava a jej okolí patria k veľmi obľúbeným. Zimná dovolenka na Liptove je doslova rozprávka s bielym snehom a mrazom. Keď sa k tomu pridá jasná obloha, tak výhľady na liptovské končiare sú neprekonateľným zážitkom.

čítať viac skryť

Vybrali sme pre vás

Plánovač Liptov