Dom Planowanie wakacji Transport na Liptowie

Transport na Liptowie

Free doprava – SKI & AQUA BUS

Na Liptove premáva počas zimnej sezóny pravidelná bezplatná doprava SKI & AQUA BUS. Lyžiari a dovolenkári sa tak pohodlne zvezú na svahy, ale aj do akvaparkov. Skibus-y spájajú nasledovné strediská Jasná, Malinô Brdo, Tatralandia, Bešeňová, Kúpele Lúčky, Liptovský Mikuláš, Liptovský Ján a Ružomberok. Skibus-y jazdia celú hlavnú sezónu a následne menej frekventovane aj počas jarnej lyžovačky.

Stiahnite si aktuálny cestovný poriadok (platný 26. 12. 2018 – 6. 4. 2019 & 19. -22. 4. 2019)


Night city bus

Free doprava – Night City bus

Nechajte sa zlákať do historického centra Liptovského Mikuláša, kde na Vás čaká jedinečný večer plný oživenej histórie a tradičných chutí!

Viete kto učil Alberta Einsteina? Neuveríte, ale je to náš rodák, svetoznámy vynálezca, otec parných turbín Aurel Stodola.

Chcete sa o tom presvedčiť? Tak sa nechajte zlákať KAŽDÚ STREDU večer od 9.1. do 13.3.2019 do historického centra Liptovského Mikuláša, kde na Vás čaká jedinečný večer plný oživenej histórie a tradičných chutí!


Vlaková doprava

Liptovský región je pohodlne dostupný vlakom. Železnice Slovenskej republiky tvoria hlavné železničné spojenie zo západu na východ. Liptovský Mikuláš a Ružomberok sú hlavným dopravným uzlom s pravidelnými železničnými spojmi z Bratislavy a Košíc a medzinárodnými spojeniami z Prahy. Z Liptovského Mikuláša a Ružomberka sa môžete dostať do jednotlivých turistických stredísk autobusom.


Autobusová doprava

Autobusovou dopravou sa na Liptov dostanete okrem štátnej autobusovej prepravy aj cez súkromné autobusové spoločnosti, ktoré ponúkajú prepravu z rôznych kútov Slovenska ale aj Európy. Najvyužívanejšie spoločnosti sú napríklad FLIXBUS, PKS Polonus.

Dostaňte sa na Liptov pohodlne odkiaľkoľvek

Nezáleží, kde na Slovensku sa nachádzate. Stránka cestovných poriadkov vám vždy nájde najrýchlejšie možné autobusové spojenie, s čo najmenším počtom prestupov. Ak už sa nachádzate na niektorom z krásnych miest Liptova, no nemáte auto, stačí, ak si nájdete najbližší možný autobusový spoj na stránke cestovných poriadkov.

Krakov aj Varšava majú radi Liptov


Letecká preprava

Morbi pellentesque, erat vitae porttitor hendrerit, odio elit feugiat neque, vel placerat nulla risus at nisi. Vestibulum sed efficitur diam. Proin scelerisque nisi ut ornare dictum. Sed mollis, libero id pellentesque rutrum, felis velit volutpat mi, id aliquam sem ligula at ex. Fusce consectetur, tortor id vulputate dictum.

Z Londýna, Rigy či Kyjeva priamo do srdca Liptova


Autoprava a taxi

Región Liptov v sebe skrýva nielen prírodné poklady. Pre bezpečnejšiu jazdu si prezrite aktuálne dopravné obmedzenia, či nehody. Naplánujte si čo najlepšiu trasu. Odporúčame použiť GPS navigáciu waze alebo google maps.

Taxi služby a požičovne