Domov Lyžiarske strediská

Všetko čo potrebujete na jednom mieste

SKI Centrum Demänová je súčasťou Demänová rezortu a svojim návštevníkom ponúka bezpečné lyžovanie pre začiatočníkov ako aj pre pokročilých na ľahkej a na stredne ťažkej zjazdovke. Kvalitne upravená trať ponúka aj večerné lyžovanie pre všetky vekové kategórie. Pre väčšiu bezpečnosť je pre deti vybudovaná uzatvorená lyžiarska zóna s inštruktormi. Kvalitne upravená trať ponúka aj večerné lyžovanie pre všetky vekové kategórie.

V SKI Centre Demänová máte možnosť si vychutnať netradičné spúšťanie sa na špeciálnych nafukovacích kolesách SNOWTUBING a zabávať sa celý deň. Jazdí sa v upravenom snehovom koryte s dĺžkou 50m dlhej trati so strmším rozjazdom a postupným dojazdom v protisvahu. Snowtubingová zábava je vhodná pre detí aj dospelých. Stredisko taktiež ponúka bežeckú trať s dĺžkou 550m. Okruh je trvalo osvetlený, umelo zasnežovaný a denne upravovaný špeciálnym ratrakom.

V Ski School Smile sa venujú všetkým kategóriám klientov od úplných začiatočníkov až po zdokonaľovanie športových lyžiarov a snowboardistov. Pre pokročilých lyžiarov a snowboardistov poskytujeme lekcie v Snow parku alebo freeridové lekcie, pod dohľadom našich najskúsenejších inštruktorov, ktorí dobre poznajú terén a sú pripravení ukázať vám Jasnú aj mimo zjazdoviek.

K dispozícii sú rozsiahle FREE parkoviská pre bezproblémové parkovanie a tri gastronomické prevádzky rôznych štýlov.

Navštívte zimné lyžiarske stredisko SKI Centrum OPALISKO Závažná Poruba, nachádzajúce sa v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Leží v nadmorskej výške 640 m n.m. a stúpa až do výšky 1 030 m n.m.

MOŽNOSTI LYŽOVANIA

SKI Centrum OPALISKO Závažná Poruba ponúka päť umelo zasnežovaných zjazdoviek, štyri vleky a sedačka poskytujú dostatočný komfort bez dlhého čakania v radoch. K dispozícii je detský areál pre najmenších, sánkarska dráha, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s osvetlením s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Organizujeme večerné lyžovanie a veľa ďalších zaujímavých športových akcií.

SLUŽBY V STREDISKU SKI Centrum OPALISKO Závažná Poruba

VYBAVENOSŤ STREDISKA

 

Stredisko Malinô Brdo sa nachádza len 2 km od centra mesta Ružomberok v nadmorskej výške 545 – 1209 m.n.m. v národnom parku Veľká Fatra. Vstupnou bránou do strediska je krásna Hrabovská dolina s jazerom, so zip-line, s hotelmi, reštauráciami a  parkoviskom zadarmo priamo pri stanici lanovky. 

V zimnej sezóne tu nájdete až 10,5 km zjazdoviek na lyžovanie a užijete si kopec radosti. Najdlhšia zjazdovka s dĺžkou až 3,9 km prekoná výškový rozdiel 698 m a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. V stredisku nájdete 8 zjazdoviek rôznej náročnosti, takže každý si tu príde na svoje. Zjazdovky sú dostatočne široké, vďaka čomu si užijete bezpečnú zábavu s celou rodinou či priateľmi.

Do strediska sa vyveziete 8-miestnou kabínovou lanovkou, ktorá je dlhá 1770 metrov a za 10 minút  vás komfortne vyvezie na Malinô Brdo. Odtiaľ sa na vrchol Malinné vyveziete 4 sedačkovou lanovkou, odkiaľ si vychutnáte nádherné výhľady a zlyžujete z vrcholu až do Hrabovskej doliny po najdlhšej hlavnej zjazdovke. Okrem lanoviek sú k dispozícii dva vleky pre pokročilých a 4 vleky pre začínajúcich lyžiarov a deti.

Po skvelej lyžovačke sa môžete zahriať v Aprés-ski bare alebo si môžete vychutnať skvelé jedlo priamo pri zjazdovke na chate Dária. Ak si chcete nerušene vychutnať obeda a súčasne výhľad na svah môžete navštíviť reštauráciu na hoteli Malina, kde si na krytej terase vychutnáte nielen výborné jedlo, ale aj kávu so zákuskom.

Ak si chcete užiť zimnú dovolenku, môžete sa ubytovať na hoteli Malina a užiť si lyžovačku aj s wellnessom. Môžete vyskúšať jedinečnú atmosféru v externej vírivke pri horiacom krbe s výhľadom priamo na svah.

Pre začiatočníkov je k dispozícii Ski škola a požičovňa lyží, ktorú nájdete pri pokladniach v údolnej stanici lanovky. Vďaka šikovným inštruktorom si osvojíte základy lyžovania alebo snowboardovania a užijete si radosť zo zimných športov. Vďaka bezpečným širokým zjazdovkám radi navštevujú stredisko aj školy počas lyžiarskych kurzov.

V areáli sú dostupné aj trasy pre skialpinistov a môžete si vychutnať nielen panoramatické výhľady z Malinného, ale môžete pokračovať trasou po hrebeni na Smrekovicu a užiť si rozprávkovú zimnú krajinu Veľkej Fatry. Podľa snehových podmienok v stredisku pripravujeme aj bežkárske trasy. Jeden okruh je priamo v stredisku vedľa hlavnej zjazdovky a druhý okruh nájdete na Vlkolínskych lúkach.     

Počas zimnej sezóny sa konajú na stredisku rôzne podujatia. Konajú sa tu športové súťaže ako Majstrovský pohár žiakov v lyžovaní, Ružomberský medvedík či Skialp night challenge. Túto zimu sa bude konať v stredisku dvojdňová SNOW SHOW s celodenným programom a zábavou pre všetkých.

Skialpinizmus v stredisku

Aby nedochádzalo ku kolíziám s lyžiarmi a snowboardistami na zjazdovkách, biely kódex lyžiarskeho strediska definuje, že osoba ktorá stúpa alebo schádza po lyžiarskej trati musí použiť okraj lyžiarskej trate. Netreba zabúdať, že vstupom na lyžiarsku trať a/alebo nástupom na horské dopravné zariadenia strediska sa stávajú zásady a pokyny správania sa na lyžiarskych tratiach pre každého záväzné.

Zaujímavosťou je, že sa tu každoročne konajú nočné skialpinistické preteky Malinô Brdo Night Skialp Challenge, kde sú otvorené kategórie aj pre amatérskych skialpinistov, ktorí si chcú vyskúšať rolu skialpinistického pretekára.

Plánovač Liptov