Spoločne za lepšími podmienkami pre cykloturistov na Liptove

2. 11. 2021
Domov Spoločne za lepšími podmienkami pre cykloturistov na Liptove

(Liptovský Mikuláš, 02. 11. 2021) – Jeseň na horách je obľúbený obdobím pre turistov aj cyklistov a práve región Liptov im ponúka viac ako 850 kilometrov značených cykloturistických trás. V druhej polovici októbra sa Liptákom podarilo podpísať so Slovenským cykloklubom navyše aj memorandum o spolupráci pri správe tunajšej cykloturistickej infraštruktúry. V regióne prebieha obnova 150 kilometrov cykloturistického značenia a pribúda aj nový cyklomobiliár.

Cestný, horský, e-bike a dokonca aj mestský bicykel patria na Liptov a sprostredkujú cyklistom nádherné zážitky putovaním regiónom, spoznávaním jeho krás aj aktívnym pohybom. Región sa pýši sieťou 850 kilometrov cykloturistických trás. Väčšina z nich je v horskom teréne a vyžaduje si pravidelnú kontrolu a opravu značenia. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV veľmi aktívne vytvára z Liptova cykloregión so všetkým čo k tomu patrí. Len nedávno sa jej podarilo podpísať so Slovenským cykloklubom memorandum o vzájomnej spolupráci pri správe cykloturistickej infraštruktúry v regióne.

„Aj vďaka podpísaniu memoranda pokračujeme s komplexnou pasportizáciou stavu všetkých našich cykloturistických trás a tiež so systematickou obnovou cyklo značenia. Tento rok naši vlastní vyškolení značkári ako aj značkári Slovenského cykloklubu pracujú na obnove viacerých tras v našom regióne. Venujeme sa napríklad trase z Važca na obľúbený Čierny Váh až po sedlo Priehyba, ako aj Donovalskej cyklomagistrále či trase z Liptovskej Kokavy do Pribyliny. Celkovo tak obnovíme v našom regióne viac ako 150 kilometrov cykloturistického značenia,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Liptáci si od podpisu memoranda sľubujú zlepšenie podmienok pre cyklistov vo svojom regióne. Do spoločných aktivít spadá aj navrhovanie a legalizácia nových cykloturistických trás, spolu s ich značením.

Regionálna centrála cestovného ruchu aktívne pracuje na rozšírení cyklomobiliáru. V tomto roku inštalovala a ešte osadí viac ako 25 kusov drevených informačných tabúľ či sedení. „Podpísaniu memoranda predchádzali viaceré stretnutia, kde obe strany predostreli svoje ciele a záujmy. Poslaním Slovenského cykloklubu je budovať a udržiavať kvalitnú sieť cykloturistických trás vo všetkých regiónoch na Slovensku, pričom Liptov nie je výnimkou. Preto nás záujem Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV potešil a memorandum sme privítali,“ povedal predseda Slovenského cykloklubu, Michal Hlatký.

Liptov je popretkávaný značenými cyklotrasami rôznych náročností a profilov. V horskom regióne len nedávno predstavili aj novinku v podobe aplikácie na nahlasovanie problémov či poškodení na cyklotrasách po Liptove. Jednoducho ich môže nahlásiť každý cyklistka aj cez svoj mobilný telefón – priamo v teréne nasnímaním QR kódu. Zaujímavú prácu liptovských cykloznačkárov približuje aktuálne video z regiónu.

Väčšina trás je horského charakteru, no na svoje si prídu aj cestní cyklisti alebo vyznávači adrenalínu, ktorí svoj cieľ nájdu v trailových parkoch. Vytúžený oddych v regióne nájdu aj rodiny s deťmi a aj tí najmenší cyklisti objavia atraktívne trasy rôznych náročností.  Liptov je zároveň rajom pre elektrické bicykle. So svojou rozsiahlou infraštruktúrou nabíjacích staníc patrí medzi špičku nielen na Slovensku. Viac o možnostiach cyklistiky na Liptove nájdete na cykloregion.sk.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje cyklo-aktivity v regióne aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov