Hory sú zdravie a Liptov naďalej dobrý nápad

5. 10. 2020
Domov Hory sú zdravie a Liptov naďalej dobrý nápad

(Liptovský Mikuláš, 5.10. 2020) – Najlepší recept na núdzový stav je byť zdravý. A za zdravím a jeho prevenciou sa chodí najmä do prírody. Turistika, cyklistika či prechádzky v prírode plnej jesenných farieb zlepšia náladu aj upevnia zdravie. Núdzový stav neznamená, že sa menia podmienky pri rekreáciách a treba sedieť doma. Liptov je naďalej dobrý nápad na dovolenku či predĺžený víkend a najlepší recept proti vírusom aj stresu. Aktuálne aj za výhodnejšie ceny.

Vláda SR 1. októbra 2020 opäť vyhlásila núdzový stav. Dôvodom je pandémia koronavírusu, aby štát mohol v prípade potreby lepšie a efektívnejšie zabezpečovať ochranné prostriedky pre zdravotníkov či domovy sociálnych služieb. Tento stav tiež umožňuje zabezpečiť, aby personál nemocníc fungoval tam, kde treba, alebo reprofilizáciu nemocníc. Zároveň bol zavedený aj preto, aby v prípade narastajúceho počtu nakazených mal štát pripravený mechanizmus mobilizačných alebo karanténnych opatrení. Tento stav v žiadnom prípade neznamená stop pre cestovný ruch na Slovensku. „Za posledný týždeň evidujeme množstvo dopytov našich klientov, ktorí sa obávajú, či ich pobyt môžu realizovať aj počas núdzového stavu a či náš hotel funguje. Zároveň vnímame utlmenie nových rezervácií pobytov. Aj preto chceme verejnosť upokojiť, že sme tu a že sme pripravení poskytnúť im pobyty podľa ich predstáv, lebo naša príroda a naše služby sú najlepší recept na civilizačné choroby aj vírus, ktorý ochromil celý svet,“ povedala manažérka Hotela Strachanovka v Liptovskom Jáne Lucia Melnová. Podobne reagujú aj ďalší poskytovatelia ubytovacích služieb v regióne.

Cestovný ruch patrí k najviac postihnutým odvetviam nášho hospodárstva. Štát doteraz nereagoval na situáciu a sektor dodatočne nepodporil. V okolitých krajinách pritom v priebehu tohto roka znižovali DPH na služby v cestovnom ruchu. V Česku na 10%, v Poľsku 8% a v Rakúsku dokonca len na 5%.

Liptov zaznamenal takmer absolútny výpadok zahraničnej klientely. Slováci región podržali, ale bohužiaľ prevádzky nedokázali v lete dobehnúť straty, ktoré vznikli na jar a bohužiaľ prehlbujú sa aj v tomto období. Firemná klientela, školenia a kongresy sú z dôvodu opatrení tiež v minimálnych objemoch, keďže sa časť z nich presunula do online formy a mnohé sa zrušili úplne. „Jeseň u nás na Liptove je očarujúca, ideálna na turistiku aj cyklistiku. Samozrejme treba sa lepšie obliecť a pribaliť si aj pršiplášť, ale určite odporúčam vyraziť za zdravím do hôr. Núdzový stav si netreba zamieňať za nemožnosť cestovať po Slovensku. Oddych, pohyb v prírode, wellness, kvalitné jedlo, otužovanie, si v tejto dobe treba dopriať dvojnásobne. Nové tričko či kabelka tiež potešia, ale budovanie si silnej imunity pobytom v horách v jesennom období považujem určite za lepšiu investíciu. Takisto bežia rezervácie pobytov na Vianoce či Silvester a zimné lyžovačky na Liptove. Opäť budeme v zimnej sezóne prevádzkovať aj naše bezplatné skibusy. Cestovný ruch je o ľuďoch a pre ľudí. Hory sú zdravie a náš región je naďalej dobrý nápad na predĺžený víkend či dovolenku, samozrejme s dodržiavaním všetkých hygienických opatrení v zariadeniach cestovného ruchu aj mimo nich,“  uzavrela riaditeľka  Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Ceny ubytovania a ďalších služieb sú momentálne výhodnejšie ako v lete, ľudí je menej a turistické chodníky aj atrakcie sú pripravené na svojich návštevníkov. Núdzový stav nič z tohto neobmedzuje.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov