Na Liptove opäť viac lyžovačky

4. 2. 2020
Domov Na Liptove opäť viac lyžovačky

(Liptovský Mikuláš, 3. 2. 2020) – Liptov je vďaka stredisku Jasná top regiónom lyžiarov, ale v posledných dňoch sa rozšírili možnosti aj pre menej náročných lyžiarov a najmä pre rodiny s deťmi. V mestskej časti Liptovského Mikuláša v Demänovej, v smere do Jasnej, priamo v  Demänová Rezort pribudlo nové centrum, ktoré ponúka jeden nenáročný svah s dvomi vlekmi, uzavretú zónu pre najmenších, večerné osvetlenie aj doplnkovú lyžiarsku infraštruktúru. Pre zaujímavosť, nové ski centrum sa nachádza v rezorte, kde má svoju chatu aj obľúbená Adela Vinczeová s manželom Viktorom.

Zima s nadpriemernými teplotami šokuje celú Európu. Napriek tomu v horských regiónoch Slovenska lyžovačka beží od decembra minulého roku a podmienky na lyžovanie sú v podstate veľmi dobré. Navyše sa blýska na lepšie časy. Na Liptove pribudlo nové lyžiarske stredisko. „V priebehu januára sa nám podarilo verejnosti sprístupniť naše Ski Centrum, kde si zalyžujú najmä menej nároční lyžiari a rodiny s deťmi na modrej zjazdovke. Pre väčšiu bezpečnosť najmenších detí sme vybudovali aj uzatvorenú lyžiarsku zónu s inštruktormi. Lyžujeme denne od 8:30 do 16:00 hod. Zjazdovky sú technicky zasnežované a denne upravované. Naše zjazdovky sú navyše osvetlené, takže plánujeme spustiť aj večerné lyžovanie,“ povedala riaditeľka rezortu Demänová Village Zuzana Hriňová.

Do strediska v mestskej časti Demänová na trase do Jasnej sa lyžiari dostanú pohodlne autom, parkovanie je bezplatné a nechýba ani kompletná lyžiarska infraštruktúra. Moderný ski servis, požičovňa výstroja, lyžiarska škola a tri gastronomické prevádzky priamo v stredisku – reštaurácia, snack bar aj apreski bar. Deti sa vyšantia aj na snowtubingu. Pre majiteľov vozidiel Tesla je na parkovisku k dispozícii aj supercharger nabíjacia stanica – jediná tohto typu na Liptove a pre majiteľov iných elektromobilov nabíjačka Ensto. Ak to počasie dovolí, tak čoskoro v stredisku sprístupnia aj 550 metrov dlhú bežeckú trasu, ktorá bude rovnako technicky zasnežovaná a denne upravovaná.

„Je známy fakt, že v zime sa chodí na Liptov lyžovať a aj keď zvyšná časť Slovenska sa borí s nedostatkom snehu, tak u nás to vďaka vyššej nadmorskej výške zvládame oveľa lepšie. Vítame každú novú investíciu, ktorá na Liptove pribudne a zlepší infraštruktúru pre našich návštevníkov. Aktuálne lyžujeme na Liptove napríklad v Jasnej na severnej aj južnej strane Chopka, v Žiarskej doline v stredisku Dolinky, v Pavčinej Lehote v stredisku Žiarce, v Závažnej Porube v stredisku Opalisko aj v stredisku Malinô Brdo pri Ružomberku,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

„Posledné dve spomenuté lyžiarske strediská ponúkajú aj zvýhodnenú lyžovačku vďaka Liptov Region Card. Aktuálne k nim pribudlo aj stredisko v Demänovej, ktoré dokonca ponúka lyžiarom zľavu až do výšky päťdesiatich percent. V tejto na prírodný sneh a mrazivé dni veľmi skúpej zime je to pre lyžiarov ďalšia výborná pozvánka na Liptov. Výber je široký či už lyžiari hľadajú špičkové a náročné svahy alebo tie menej náročné a cenovo dostupnejšie,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Po lyžovačke dobre padne aj relax v mnohých liptovských wellness centrách aj termálnych a liečivých vodách. Komu by náhodou bolo málo adrenalínu a aktivít na svahoch, ten si môže dopriať aj zábavu v toboganoch alebo morských vlnách v tunajších akvaparkoch. Liptov treba zažiť – viac na visitliptov.sk.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov