TS_Tipy ako v lete ušetriť

21. 5. 2019
Domov TS_Tipy ako v lete ušetriť
(Liptovský Mikuláš) – Leto klope na dvere, každý túži zažiť toho čo najviac, no následne rodinný rozpočet dostáva poriadny záber. Okrem rekreačných poukazov, ktoré využije časť ľudí aj na výhodnejšiu dovolenku počas letných prázdnin, Liptáci ponúkajú aj ďalšie tipy ako ušetriť. Stačí využiť Liptov Region Card a dovolenkári majú  automaticky poistenie záchrany na horách aj širokú ponuka zliav po celom regióne.

Kartička, ktorá v sebe skrýva výhodnejší pobyt na Liptove je na svete už desať rokov. Do letnej sezóny 2019 vstúpila s ponukou 69 zliav v siedmych rôznych kategóriách. Od atrakcií, cez zľavy v požičovniach, reštauráciách, na výhodnejšie nákupy, až po zľavy na autopožičovňu či taxík. Karta je tiež vernostným programom regiónu, ktorý motivuje k ďalším návštevám a je aj jednoduchým sprievodcom po celom Liptove a jeho atraktivitách.

„Na hory sa neoplatí chodiť bez poistenia. Vedia o tom mnohí, ktorí skončili v rukách horských záchranárov. Počasie v horách sa mení rýchlo a opatrnosti tiež nikdy nie je dosť. Jedným z najväčších bonusov našej Liptov Region Card v lete je poistenie záchrany v horách. Turisti často zabúdajú nato, že zásah horskej služby nie je zadarmo. Hostia ubytovaní na Liptove s nabitým pobytovým balíkom od dvoch nocí majú poistenie na hory ako súčasť svojej zľavovej a vernostnej karty a vďaka tomu je ich pohyb na Liptove o niečo bezpečnejší,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Výlety na hory sa oplatí plánovať. Základom je dobrá obuv, náhradné oblečenie a pršiplášť do dažďa. Počasie na horách sa totiž dokáže zmeniť počas niekoľkých minút. Na to by turisti nemali zabúdať, keď si balia svoje batohy na hory. Podobne sú na tom aj cyklisti, ktorí využívajú široké možnosti horských trás v regióne. Aktuálne letné zľavy a všetky zvýhodnenia Liptov Region Card platia od prvého mája až do konca októbra. To, že karta má svojich stabilných klientov potvrdzuje aj fakt, že počet akceptácií bol v poslednej sezóne takmer rovnaký ako v minulom roku. Výhoda elektronickej akceptácie karty zároveň Oblastnej organizácii cestovného ruchu REGION LIPTOV pomáha lepšie poznať zvyklosti klienta a podľa toho adresnejšie a cielenejšie pripravovať balík služieb.

„Z nových zliav v našej karte spomeniem novovzniknutú požičovňu elektrobicyklov v Čutkovskej doline, galériu optických ilúzií a strelnicu v Liptovskom Mikuláši, či pätnásť gastro prevádzok čo je historicky najviac. Zároveň si so zľavou môžu naši návštevníci zakúpiť aj lístok na festival Utgard či na piaty ročník obľúbeného Liptovfestu v termíne 19. až 20. júla. Príležitostí ako ušetriť je viac ako dosť,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Druhá možnosť ako ušetriť na Liptove je využitie rekreačných poukážok. Región totiž ponúka veľa alternatív na aktívnu dovolenku na horách aj s typicky letnými atrakciami. „Naše skúsenosti sú zatiaľ také, že rekreačné poukážky spôsobili, že ľudia až tak nečakajú na počasie ako to bývalo v minulých rokoch. Kapacity na letné prázdniny sa nám vďaka tomu predávajú v predstihu čo je pre nás lepšie, lebo dokážeme efektívnejšie plánovať naše nasledujúce aktivity. Naši potenciálni klienti majú z čoho vyberať, naša ponuka kapacít je široká a zahŕňa rôzne kategórie ubytovania nielen na Liptove, ale aj vo Vysokých Tatrách,“ povedala obchodno–marketingová riaditeľka hotelov Tatry mountain resorts, a.s. Katarína Lukáčová.

Liptov Region Card návštevníci získajú bezplatne na partnerských ubytovacích zariadeniach, alebo si ju môžu zakúpiť u ubytovateľov, prípadne v infocentrách. Karta má neobmedzenú platnosť a toto leto ponúka až 69 rôznych zliav a zvýhodnení v siedmych rôznych kategóriách.

Na projekt Liptov Region Card Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV používa aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 26 300,- eur

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov