Domov TS_CykloKorytnička s novinkou

TS_CykloKorytnička s novinkou

19. 7. 2017

(Ružomberok, 20. 7. 2017) – „CykloKorytnička“, náučno – relaxačná trasa pre peších turistov, bežcov a cyklistov z Ružomberka do Korytnice oslavuje prvý rok svojej existencie. Okrem makety železničky pribudli toto leto aj pečiatky.

Ružomberská CykloKorytnička slávi prvé narodeniny. Jej originalita spočíva v trasovaní po ceste bývalej úzkorozchodnej železnice. Popri trati je viacero informačných tabúl o histórii tunajšej železnice a o krajine okolo, najmä zaujímavosti a tipy na výlety. Trasa železnice a súčasnej CykloKorytničky vedie na hranici dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra a má dĺžku zhruba 23 kilometrov. Jej koniec je priamo v Kúpeľoch Korytnica. „Malí a rovnako aj veľkí cyklisti si môžu na trase urobiť niekoľko zastávok, občerstviť sa a na pamiatku si do svojho cyklo zošita, či denníka, odtlačiť pečiatku CykloKorytničky,“ informovala vedúca oddelenia regionálnej politiky ružomberského mestského úradu Gabriela Demčáková. Pečiatky sú k dispozícii v Informačnom centre v Ružomberku a v gastro prevádzkach na cyklochodníku – na Podsuchej v Kolibe Bodega, v Liptovskej Osade v Jánošíkovej kolibe a v cieli trasy v Penzióne Svätopluk v Korytnici. Pričom stačí, aby záujemcovia oslovili obsluhujúci personál a pečiatka im bude poskytnutá.

„Aj takýmto spôsobom chceme spropagovať CykloKorytničku, motivovať rodiny k aktívnemu oddychu a odhaľovaniu krás dolného Liptova. Leto je ten správny čas, aby dovolenkári osedlali bicykel a spoznali zákutia tohto malebného kraja a možno si tiež založili vlastný cyklo-denník s najazdenými kilometrami, ale aj spomienkami na krásne zážitky na Liptove,“ doplnila Gabriela Demčáková.

Trasa CykloKorytničky nezačína priamo na stanici, ako pôvodná trasa železničky, ale štartuje v južnej časti Ružomberka, spod Kosova na ulici Šoltésovej. Na toto miesto sa cyklisti dostanú raz do týždňa aj linkami CYKLO & AQUA BUSOV.

„CykloKorytnička je jedným z najvydarenejších projektov z oblasti cyklistiky na Liptove. Vďaka linkám CYKLO & AQUA BUSO-ov si ju môžu každú sobotu počas leta vyskúšať aj návštevníci regiónu, ktorí sú ubytovaní v Liptovskom Mikuláši a jeho okolí,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Každú nedeľu počas leta Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV organizuje aj Cyklovýlety so sprievodcom. Už najbližšiu nedeľu to bude výlet Ružomberok – Smrekovica.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov