Domov TS_Svätojánske noci na Liptove

TS_Svätojánske noci na Liptove

21. 6. 2017

(Liptovský Mikuláš, 22. 6. 2017) – Liptov sa už v piatok 23. júna 2017 prenesie do minulých stáročí a jeho dolinami sa opäť ozve neobľúbené Na panské! Tentoraz však nepôjde o hrdlačenie na poliach, ale o populárne Svätojánske noci. Počas dvoch dní sa totiž dedinka Liptovský Ján stane centrom zábavy, športu aj domovom rozprávkových bytostí.

Pandúrov vídať už len v starých filmoch, ale najbližší piatok možno návštevníci Liptova nejakých spolu so zemepánmi uvidia. A to na podujatí Svätojánske noci, ktoré je spojené aj s otvorením letnej sezóny v turistami vyhľadávanom Liptovskom Jáne. Piatkový program sa začína o 16:00 hodine živou pozvánkou na koči a pokračuje rôznymi vystúpeniami, obľúbeným lampášikovým sprievodom, zapálením Svätojánskeho ohňa a program ukončí zábava s diskotékou do skorých ranných hodín.

„Naša dedina je obľúbená pre jej prírodné danosti. Preto nám aj tento rok pomôžu jaskyniarik, turistík a minerálik, ktorí v piatok otvoria letnú turistickú sezónu sprístupnením jaskynných chodieb, turistických chodníkov a 14 minerálnych a termálnych prameňov, ktoré sa nachádzajú v katastri obce Liptovský Ján,“ informuje starosta obce Juraj Filo.

V sobotu návštevníkov zaujme tradičný jarmok, ale aj florbalových turnaj žiakov ZŠ či kynologická show. Na svoje si prídu aj deti, ktoré si budú môcť vyskúšať Svätojánsky chodníček. Dobrodružná výprava rozprávkovým lesom začne v sobotu 24. 6. 2017 o 10:00 hodine pri Kadi. „Na deti čaká množstvo rozprávkových bytostí a aktivít, otestujú si svoju šikovnosť a užijú si čas v prírode. Okrem toho bude pre ne pripravených veľa súťaží, hier a tvorivé dielne,“ povedala Lucia Melnová, manažérka strediska Liptovský Ján.

Sobota večer bude patriť prehliadke talentov aj vystúpeniam zahraničných súborov. „Liptovský Ján má z pohľadu turizmu významné miesto v rámci celého regiónu Liptov. Okrem toho, že je to druhá najnavštevovanejšia obec po Demänovskej Doline, je miestom kde to žije skutočne po celý rok. V zime prichádzajú lyžiari, v mimosezónach najmä seniori, mladé pári, firemní klienti aj matky s najmenšími ratolesťami a v hlavnej letnej sezóne obec dýcha pravou prázdninovou atmosférou a je plná rodín s deťmi, ktoré trávia voľné dni aktívne,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Jánske ohne sa chystajú páliť najbližšiu sobotu, presne na Jána, aj v Čutkovskej doline. Neďaleko Koliby u dobrého pastiera, po západe slnka, čaká záujemcov pálenie vatry so sprievodným programom. V termálnom srdci Liptova v Bešeňovej zase zaujme Svätojánska noc saunových rituálov, ktorá potrvá až do rána.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov