Domov Zimná sezóna na Liptove je oficiálne otvorená

Zimná sezóna na Liptove je oficiálne otvorená

2. 12. 2016

(Liptovský Mikuláš, Jasná 02. 12. 2016) – Nová 15-miestna kabínková lanovka na južnej strane Chopka, ďalšie kilometre zasnežovaných trás, bezplatná doprava Ski & Aqua busmi po Liptove, ale aj novinka v podobe City busu je len časť z hlavných ťahákov regiónu na zimnú sezónu 2016/17. Tú v piatok 2. 12. 2016 v Jasnej oficiálne otvorili Liptáci spolu s Horehroncami a potvrdili, že sú na návštevníkov a dovolenkárov pripravení.

Všetko je na LiptOVE je hlavný slogan kampane jedného z najnavštevovanejších regiónov Slovenska už od letnej sezóny. Liptov je špecifický pestrosťou ponuky atrakcií cestovného ruchu a tá je jeho výhodou nielen v letnej sezóne, ale aj počas zimy. Liptáci sa v deň otvorenia sezóny chystali už tradične na Chopok, ale počasie zamiešalo karty a silný vietor, miestami až víchrica ich plán zrušili. Sezónu preto otvorili netradične pod kopcom, ale zato s kopcom čerstvého prachového snehu.

Na Liptov aj túto zimnú sezónu bude ťahať lyžiarov ponuka Mekky slovenského lyžovania, strediska Jasná Nízke Tatry, ktorá už čoskoro sprístupní novú kabínkovú lanovku na južnej strane Chopka v lokalite Krupová – Kosodrevina. Tá významne prispeje k nárastu komfortu prepravy lyžiarov z južnej strany až na vrchol Chopka. Pri jej nástupnej stanici lyžiarov čaká aj nový aprés-ski bar. Kvalitu lyžovania zlepší aj nových 3,4 kilometra technického zasnežovania na južnej strane Chopka a 0,9 kilometra zo severu. Revolúciu v kvalite technického zasnežovania prevádzkovatelia očakávajú aj vďaka profesionálnemu softwaru na meranie hĺbky a kvality snehu SNOWsat. Pre malých lyžiarov pripravili v stredisku novinku v podobe tubingového kolotoča, vďaka ktorému sa deti naučia, ako udržať rovnováhu a stabilitu na lyžiach, ako zostať v lyžiarskej stope, udržať si jej šírku a zároveň ako sa pripraviť na jazdu bežným vlekom. „Stredisko je absolútnou špičkou v oblasti lyžovania na Slovensku. Doteraz mu však chýbalo centrum s pešou zónou, obchodmi, na ktoré sú dovolenkári vo svete zvyknutí. Touto zimnou sezónou teda vstupujeme aj do prvej etapy projektu realitného centra Jasná a pred obľúbeným klubom Happy End vzniká námestíčko s názvom World Cup Plaza. Práve v týchto miestach sa počas svetového pohára v lyžovaní žien žrebovali štartovné čísla slalomu, v ktorom následne obsadila výbornú tretiu priečku naša reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej a zároveň jeden z krstných otcov nového námestia. Námestie v Jasnej pokrstili snehom priamo zo snežného dela.

Komfortnú prepravu lyžiarov medzi strediskami bude aj túto zimu zabezpečovať bezplatná doprava Ski & Aqua Busmi. „Zimná sezóna na Liptove je predovšetkým o lyžovačke, aj preto budú opäť premávať po Liptove linky našich bezplatných Ski & Aqua Busov. Táto aktivita je dôležitá z pohľadu komfortnej prepravy lyžiarov, či už sú ubytovaní v Liptovskom Mikuláši, v Liptovskom Jáne, na Lúčkach, v Bešeňovej alebo v Ružomberku. Našim dlhodobým cieľom je dotiahnuť dovolenkárov z hlavných centier turizmu aj do centier miest. Pilotne preto túto zimu štartujeme linku City Bus, ktorá bude každú stredu počas sezóny voziť ľudí z Jasnej do Liptovského Mikuláša za zábavou, kultúrou, či dobrým jedlom,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Novinkou regionálnej dopravy je okrem City Busu aj posilnenie spojov v kritických časoch a prehľadnejšia forma grafikonov, ktorú návštevníci Liptova určite ocenia. Pre dovolenkárov ubytovaných v okolí Ružomberka je zaujímavé aj lyžiarske stredisko Malinô Brdo, ktoré do aktuálnej zimnej sezóny vstúpi s novinkami v oblasti doplnkových služieb. Detská škôlka bude lákať aj na večerné lyžovanie a snowtubing. Živo bude v stredisku aj večer vďaka večerným párty každú stredu a sobotu v Dojazd Pube Hrabovo. Bežeckí lyžiari pri kvalitnej prírodnej snehovej pokrývke ocenia aj upravenú bežeckú stopu v lokalitách Hrabovskej a Čutkovskej doliny, a to vďaka novému stopovaču, ktorý bol nakúpený z prostriedkov oblastnej organizácie.

Obľúbená liptovská regionálna karta vstupuje do zimnej sezóny s ďalšími vylepšeniami. Z bežnej karty zliav sa stal vernostný projekt, ktorý prináša návštevníkom Liptova mnoho výhod. Okrem zliav na rôzne služby a vstupy na atrakcie si klienti zbierajú na svojej Liptov Region Card (LRC) aj body, vďaka ktorým sa dostávajú do týždenného žrebovania o atraktívne ceny. Na klientov čaká túto zimu až 46 rôznych typov výhod v 7 oblastiach od lyžovania, cez zľavy v múzeách až po zľavy v reštauráciách. Od zimnej sezóny budú môcť klienti LRC využívať aj sieť bezplatných wifi pointov. Prvé dve miesta, kde OOCR REGION LIPTOV zriadi bezplatný internet pre klientov, je Kontaktná ZOO a Park MINI SLOVENSKO.

Liptov bude spojený so svetom túto zimu aj letecky. Nízkonákladový letecký dopravca z Maďarska WizzAir bude spájať Londýn s Popradom tromi letmi týždenne v stredu, piatok a v nedeľu. Lietadlo airBaltic poletí z lotyšskej Rigy do Popradu každú sobotu v termíne 17. 12. 2016 až 11. 3. 2017.

„Zimná sezóna má pre nás tri top obdobia. Sú to Silvestrovské pobyty, obdobie veľkonočných sviatkov a samozrejme jarné prázdniny. Marketingovú kampaň sústredíme na naše ťažiskové trhy Slovensko, Poľsko a Česko. Obdobie prázdnin využívajú na pobyty na Liptove okrem domácich Slovákov najmä naši susedia z Česka a Poľska. Počas zimy bude na Liptove aj veľa rôznych podujatí, ktoré tiež môžu prispieť ku komplexnosti našej ponuky atrakcií a zábavy. Spomeniem napríklad konské pólo v Liptovskom Hrádku či Season Surprise v stredisku Jasná,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Špecifikom regiónu Liptov je jeho bohatá ponuka atrakcií. Aj v mrazivej zime sa môžu návštevníci zohriať v tunajších akvaparkoch GINO Paradise Bešeňová a Tatralandia. Liečivá minerálna voda a zdravie prinavracajúce procedúry čakajú na dovolenkárov v Kúpeľoch Lúčky a v tunajšom Aqua Vital Parku. Podľa snehových podmienok sa lyžuje nielen v Jasnej a na Malinom Brde, ale aj v menších strediskách Závažná Poruba Opalisko, Žiarska dolina Dolinky či v mestskej časti Liptovského Mikuláša v Iľanove. Aj počas zimy sú dostupné jaskyne. Historické centrá miest Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Liptovský Hrádok pozývajú do múzeí či na potulky po tunajších uličkách. Ani sneh a zima nebráni tomu, aby sa návštevníci prišli pokochať do MINI SLOVENSKA, parku miniatúrnych stavieb v Jánskej doline či do atraktívnej ZOO Kontakt v Liptovskom Mikuláši, kde návštevníci zblízka nazrú do života viac ako 400 stoviek zvierat. Kvalitná kuchyňa zase poteší návštevníkov Liptova v tunajších reštauráciách aj tradičných kolibách.

Liptáci oficiálne odštartovali zimnú sezónu. Tak, ako sa to na poriadnu zimu patrí, aj s výdatnou nádielkou snehu. Raritou bol v deň oficiálneho otvorenia sezóny biely lev z liptovskomikulášskej kontaktnej ZOO s príznačným menom Snow. Aj tento Sneh potvrdil, že sneh nájdu na Liptove dovolenkári v každom ročnom období.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov