Domov S bicyklom aj po schodoch

S bicyklom aj po schodoch

22. 8. 2016

(Ružomberok, 22. 08. 2016) – Prvá septembrová nedeľa v Ružomberku bude patriť už šiestemu ročníku netradičného cyklo podujatia Ružomberské schody. Cyklisti si 4. 9. 2016 zmerajú svoje sily na zhruba 30 kilometroch v uliciach Ružomberka, kde budú musieť prekonať až 4 schodiská s niekoľkými stovkami schodov. Novinkou tohto ročníka sú aj merané preteky pre deti bez schodov.

Rajom horských cyklistov sú liptovské kopce, ale adrenalín sa dá zažiť aj netradične, na bicykli v meste. Svoje o tom vedia Ružomberčania, ktorí už po šiestykrát organizujú vo svojom meste tzv. Ružomberské schody. „Po ružomberskom rínku, ktorý vyrástol ešte v časoch, keď vznikala povesť o ružomberskej ruži sa premávali kedysi rytieri na koňoch. Prvú septembrovú nedeľu to budú novodobí adrenalínoví jazdci na horských bicykloch, zdolávajúci členitý reliéf centra Ružomberka. Verejné preteky Ružomberské schody sú výborným spestrením pobytu v meste. Jazdci si užijú adrenalín na miestach kde im je to dopriate len raz v roku a divákov čaká atraktívne „cyklodivadlo“,“ povedal Martin Hromada z ružomberskej radnice.

Novinkou tohto ročníka sú merané preteky pre deti. Mini-okruh vedie centrom mesta a je vhodný pre deti od 6 do 12 rokov. Registrácia pretekárov beží online cez http://ruzomberskeschody.mtbiker.sk/, ale registrovať sa bude dať aj na mieste. Organizátori mysleli i na menej zdatných jazdcov a pripravili okruh ulicami mesta bez potreby zdolávania schodov. Jazdci v hlavnej kategórii budú musieť zvládnuť 4 schodiská s niekoľkými stovkami schodov. Dĺžka hlavného okruhu je 2020 metrov s prevýšením 56 metrov a jazdci za viac ako hodinu strávenú na trati prejdú mestom približne 30 kilometrov. Trať bez schodov je o niečo menej náročná na počet kilometrov aj prevýšenie. Detailnejšie informácie sú dostupné na plagátoch k podujatiu a mapách trás.

„Liptov ponúka viac ako 800 km značených cyklotrás. Týmto podujatím však lákame ľudí netradične s bicyklom do historického centra mesta. Podobné podujatia majú vo svete veľmi dobrý ohlas. Veríme, že aj do Ružomberka cyklistická akcia prinesie zvedavých návštevníkov aj športovcov,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Okrem športovania v uliciach mesta na zvedavcov čaká aj atraktívny sprievodný program s tombolou.

Liptov v septembri čakajú aj iné zaujímavé cyklistické podujatia. Už v sobotu 3. 9. 2016 to bude Bajkovačka v Jasnej a v ďalšiu sobotu 17. 9. 2016 S deťmi na kolesách Čutkovskou dolinou. Na oba eventy je vstup voľný. Viac na https://www.visitliptov.sk/podujatia/

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov