Domov Rekord po liptovsky

Rekord po liptovsky

20. 7. 2016

(Liptovský Mikuláš, 20. 07. 2016) – Najväčší liptovský festival zábavy, dobrého jedla a zážitkov štartuje pod názvom Liptov Fest už najbližšiu sobotu 23. 7. 2016 v Liptovskom Mikuláši. Od rána bude program baviť rodiny s deťmi, adrenalínových nadšencov, milovníkov dobrého jedla, super hudby a deň uzavrie nočné premietanie filmu priamo pod holým nebom. Liptáci sa zároveň pokúsia na akcii prekonať rekord v klobúkovom tanci.

Liptov je rekordný. Ako jeden z mála regiónov ponúka na malom území obrovské množstvo atrakcií a možností pre aktívny, pasívny oddych aj zábavu – hory, turistiku, cyklo, vodné plochy, akvaparky, podzemné krásy, ale aj skvelé jedlo, adrenalín, kultúru a tradície. Podujatie Liptov Fest v areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši sústredí na jedno miesto atrakcie a zábavu Liptova z rôznych oblastí a pre všetky vekové kategórie.

„Liptov Fest je podujatie o regióne, s Liptákmi, ale nielen pre Liptákov. Je tu pre všetkých, ktorým tento región učaroval a tiež pre tých, ktorých srdce si chceme ešte len získať. Našou snahou je preto dostať na jedno miesto všetko čím je Liptov typický. Zábavu, dobré jedlo aj zážitky. Najviac sa tešíme na pokus o prekonanie rekordu v klobúkovom tanci. Za nás organizátorov sa zapojí do rekordu sedemdesiatka ľudových tanečníkov a vylepšiť ho môže každý kto má chuť na rekordy,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptov Fest moderuje obľúbená Didiana. Dopoludňajší program je vhodný najmä pre rodiny s deťmi. Deti zabaví divadlo, filmová cestička, ale aj štvorkolky, bikeová dráha s prekážkami, špeciálny typ nepermanentného tetovania – airbrushing a najmä bazén plný peny a kúzelník. Organizátori pre deti a rodičov zabezpečili aj detskú zónu, ktorá bude nezávislá od počasia. Všetci sa môžu tešiť na pravých liptovských zbojníkov, ktorí si so sebou donesú zbojnícky ateliér, povozia návštevníkov na špeciálnom plavidle a treba si dávať pozor na dukáty, lebo aj na Liptov Feste budú zbíjať. Liptovskomikulášska kontaktná ZOO predstaví svoje najnovšie zvieracie prírastky. Každý kto má chuť spoznať originálnu liptovskú kosačku, bude mať jedinečnú možnosť uvidieť ovečky valašky v akcii – tradičné plemeno oviec, ktoré zvláda aj najťažšie terény na vysokohorských pasienkoch a ktoré aj vďaka nadšencom z Liptova ešte stále nevymizlo. Koho lákajú remeslá si môže skúsiť tkanie, ale aj tradičné paličkovacie metódy. Milovníkov adrenalínu nenechá chladným možnosť zalietať si vo vrtuľníku, suchý tréning surfingu na balans trenažéri, rafting na tunajšej vode či wakeboarding a futbal zorbing.

Na Liptove nemôže chýbať kapela Ploštín Punk, ktorá zahrá o 15, 00 hod. a následne je pripravená škola tanca spolu s pokusom o rekord v klobúkovom tanci, do ktorého sa môže zapojiť každý. Organizátori budú mať klobúky, ale je lepšie si ten svoj na akciu zobrať. „Láska k Liptovu ide aj cez žalúdok. Preto sme prichystali gastro show aj školu varenia s úspešným mikulášskym kuchárom Ivanom Rusinom, čapovať sa bude originálne liptovské pivo, miešať nápoje budeme z bylinného nápoja, ktorý má rovnaké meno ako riečka, ktoré preteká demänovskými jaskyňami a návštevníkov zaujme aj originálna káva zo slimáka,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Počas dňa zahrá aj svetová párty kapela Replay Band a zaspieva mikulášsky rodák Martin Harich, známy najmä so súťaže superstar. Program druhého ročníka festivalu uzavrie premietanie českého filmu Vojtěch v letnom kine pod hviezdami. Kyvadlová doprava na podujatie je zabezpečená bezplatne zo všetkých centrál turizmu na Liptove. V tomto momente je na Liptov Fest všetko pripravené, festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov je tu už najbližšiu sobotu.
Viac informácií na visitliptov.sk

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov