Domov Liptov avizuje dobré vyhliadky na leto

Liptov avizuje dobré vyhliadky na leto

21. 6. 2016

(Liptovský Mikuláš, 21. 06. 2016) – Len nedávno Liptov potvrdil úspešný prvý štvrťrok a už teraz avizuje aj výborné vyhliadky na leto. Môže za to stav rezervácií v ubytovacích zariadeniach, ktorý je viac ako optimistický. Leto sa v tomto roku začalo predávať skôr ako po minulé roky. Každý kto má záujem o dovolenku na Liptove by už nemal ďalej otáľať.

V lete bolo zvykom, že sa ubytovacie kapacity predávali s krátkym časovým odstupom od nástupu klientov na dovolenku. Táto letná sezóna bude v tejto veci odlišná. „Hotelieri nám avizujú zhruba rovnaký dopyt po obidvoch prázdninových mesiacoch. V minulosti býval vyšší dopyt o pobyty v auguste. Zdá sa však, že dovolenkári skutočne hľadajú bezpečnejšie destinácie a ozajstné more už pre nich nemusí byť rozhodujúci faktor výberu ich dovolenky,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Veľké rozdiely pri rezerváciách pritom nie sú badateľné ani pri tom, či má klient záujem o štvorhviezdičkový hotel, chatu či penzión. „Predaj letných kapacít sa začal s väčším časovým predstihom ako sme boli zvyknutí predchádzajúce roky, začal zhruba od apríla. Pri termínoch začiatkom júla už teraz dopredávame posledné kapacity. Leto je aj u nás o rodinách, robíme až šesť dní v týždni animácie, realizujeme organizované výlety, baby plávanie, ale aj detskú školu plávania či cyklo výlety po okolí,“ informoval Tomáš Kubica, riaditeľ Wellness Hotela Chopok****. V hoteloch patriacich pod Tatry mountain resorts, a.s. tiež potvrdzujú tento trend. Podľa prichádzajúcich online rezervácií pobytov predbežne konštatujú približne 20% nárast oproti minulému roku. „Naše hotely sú obsadzované primárne Slovákmi a návštevníkmi z okolitých krajín. Zatiaľ to vyzerá tak, že napríklad v Tatralandii to bude dobrá sezóna. V našich nízkotatranských hoteloch evidujeme viac rezervácii, v minulosti sme mali rezervácie až na poslednú chvíľu, teraz sme vnímali zvýšenú dynamiku rezervácií na letnú sezónu už v máji,“ potvrdila Katarína Lukáčová obchodno-marketingová riaditeľka hospitality TMR. Optimistom je aj riaditeľ Hotela Liptovský dvor**** v Liptovskom Jáne Richard Holec. Stav rezervácií je aj u nich lepší ako pred rokom v rovnakom čase.

Atraktívnosť regiónu Liptov potvrdzuje aj fakt, že z desiatok atribútov letnej dovolenky mu vždy chýbal jeden a tým bolo more. Aktuálne sa môže pochváliť nielen morskou vodou, ale aj morskými vlnami v bazénoch a tiež surfovacou vlnou v tunajšom akvaparku. Okrem toho, toto leto láka tiež na cirkusové vystúpenia, živé žraloky, park miniatúr, nové cyklo trasy aj beach party na horách. V Kúpeľoch Lúčky zavádzajú na prázdniny aqua aerobic, požičiavanie kolobežiek aj bicyklov a držitelia Liptov Region Card sa môžu tešiť na zvýhodnené vstupy dvaja v cene jedného do Aqua Vital Parku. V neďalekej Čutkovskej doline si prevádzkovatelia Koliby u dobrého pastiera tiež pochvaľujú. „Leto z pohľadu rezervácií vyzerá veľmi dobre, kapacity sa napĺňajú lepšie ako v minulom roku,“ skonštatoval Peter Bačkor.

„Liptov má čo ponúknuť. Na malom území návštevníci nájdu všetko. Výborné podmienky na turistiku a cyklistiku v našich horách, máme skvelé akvaparky, ale dovolenkári môžu vyskúšať aj prírodné termálne pramene, máme zároveň silnú históriu a v našich mestách to bude počas leta tiež žiť. Letné prázdniny sú predovšetkým o rodinách s deťmi, takže pre nich sme pripravili hru Poklady na Liptove, ktorá im ukáže všetky naše naj. Očakávame, že optimistické čísla v rezervačných systémoch ubytovateľov sa čoskoro pretavia do vyššej obsadenosti regiónu,“ uzavrel predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Dovolenkári by mali zbystriť. Ak si chcú zo širokej ponuky na Liptove vyberať, tak je najvyšší čas, aby si rezervovali dovolenku.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov