Domov Bezpečnejšie na hory

Bezpečnejšie na hory

1. 6. 2016

(Liptovský Mikuláš, 01. 06. 2016) – Zľavová karta Liptov Region Card vstupuje do letnej sezóny s veľkou novinkou. Jej držitelia s nabitým pobytovým balíkom majú počas dovolenky na Liptove automaticky poistenie zásahu horskej služby. Zároveň sa karta stáva aj vernostnou, nakoľko od letnej sezóny je možné na karte zbierať vernostné body a tie potom využívať na zvýhodnené nákupy. Karta ponúka až 63 rôznych zliav na tunajšie atrakcie a tá najvyššia dosahuje až 50 percent.

Hostia, ktorí sa ubytujú v letnej sezóne na Liptove už nemusia riešiť poistenie na hory. Postačí, že sa na Liptove ubytujú v rámci pobytových balíkov s Liptov Region Card a už od dvoch nocí za poistenie zásahu horskej služby nezaplatia ani cent.

„Liptov je horská destinácia a vždy odporúčame našim návštevníkom, aby nezabúdali na horské poistenie. Napriek tomu sa stávalo, že išli na turistiku bez poistenia a v prípade úrazov potom platili veľké peniaze za zásah horskej služby. Odteraz je toto vyriešené a keď sa ubytujú u našich zmluvných ubytovateľov po celom Liptove, tak základné poistenie zásahu horskej služby za nich zaplatíme my. Naši dovolenkári teda ušetria a ešte sa môžu po našich horách pohybovať bezpečnejšie, chránení poistením,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Skúsenosti Liptákov potvrdzujú, že dovolenkári málo predvídajú a spoliehajú sa, že sa im nič nestane. Hory však netreba podceňovať. Na túry sa treba vždy zodpovedne pripraviť. Vyraziť ideálne v ranných hodinách, mať vhodnú turistickú výbavu, najmä obuv, nezabúdať na teplejšiu bundu, či pršiplášť, lebo zmeny počasia na horách prichádzajú veľa krát náhle. Dôležité je tiež neodbočovať z vyznačených chodníkov, lebo hrozia úrazy a nezriedka sa stáva, že pokusy skrátiť si cestu končia stratením sa turistov a následným pátraním horskej služby. Základné poistenie, ktoré karta ponúka bezplatne pre ubytovaných na Liptove je pešia turistika – vychádzková aj horská a jazda na boboch.

Dovolenkári získajú kartu bezplatne priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia spolu s informačnou brožúrou. Nájdu v nej zoznam všetkých atrakcií, zážitkov a benefitov, ktoré im karta ponúka. Momentálne je zapojených do karty až 259 liptovských ubytovateľov. Na rozdiel od iných kariet, klienti dostanú svoju vernostnú kartu zliav zadarmo na recepcii a nemusia si po ňu nikam chodiť.

„V posledných rokoch sa nám na Liptove darí zvyšovať návštevnosť regiónu. Počty ubytovaných podľa oficiálnych štatistík v minulom roku vzrástli o takmer 13 percent. Uvedomujeme si, že musíme našich zákazníkov motivovať, pracovať s nimi, aby boli u nás spokojní a aby sa na Liptov vracali. Chceme si trend rastu udržať, prípadne ho zvýšiť. Aj preto sme od letnej sezóny pristúpili k rozšíreniu možností našej karty. Stala sa vernostnou kartou. Naši hostia zbierajú body na atrakciách a prevádzkach, ktoré neskôr môžu využiť pri platení. Jedno minuté euro sa rovná jednému bodu. Kartu si teda treba určite uschovať a využiť ju pri následnej návšteve nášho regiónu,“ doplnil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Bežne stojí základné poistenie na hory do jedného eura na deň v závislosti od poisťovne. Platí na celom území SR, všade kde zasahuje horská služba.

Úplne nové zľavy v liptovskej karte môžu dovolenkári využiť v unikátnej liptovskej ZOO Kontakt, kde dotýkať sa zvierat je dovolené, tiež na prehliadky v zrekonštruovanom Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva, ktoré zaujme modernými prvkami aj interaktívnosťou. Rovnako na tandemové zoskoky z lietadla, ale aj na dve unikátne výstavy pieskových sôch v Liptov Aréne pri Tatralandii, či na gastro ponuku v novej Kolibe Richtárka v Čutkovskej doline či v atraktívnej Zemianskej kúrii v Chalúpkove v Liptovskej Štiavnici pri Ružomberku.

Na Liptove bolo minulý rok v lete vydaných takmer 40 tisíc kariet. Liptáci veria, že záujem o kartu porastie aj vďaka atraktívnym vylepšeniam tejto sezóny.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov