Domov Jazz rozozvučí letný Liptov 

Jazz rozozvučí letný Liptov 

20. 7. 2015

(LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 20.07.2015) – Leto na Liptove sa aj tento rok bude vznášať na tónoch kvalitnej hudby. Mikulášsky jazzový festival, ktorý vstupuje už do druhej dekády, prinesie žánrovo pestrý program a vyzretú dramaturgiu. Milovníci tohto hudobného štýlu sa na konci júla môžu tešiť na desať kapiel a viac ako stovku špičkových muzikantov z celého sveta. Ich nástroje sa v Liptovskom Mikuláši rozozvučia už 24. júla a kvalitná hudba sa bude niesť Liptovom počas troch večerov. 

Kto si doteraz myslel, že jazz patrí iba do krytých sál a na chuť mu dokáže prísť iba obmedzené množstvo ľudí, bude zrejme koncom týždňa prekvapený. Na Liptove sa totiž predvedie širokej verejnosti, pre ktorú bol až doteraz veľká neznáma. „Úvodný festivalový deň odštartuje poľský 16-členný big-band Jass Brass Consort, ktorý otvorí podujatie bezplatným vystúpením na mikulášskom námestí. Obyvatelia i návštevníci Liptova tak dostanú chutné predjedlo pred tromi večermi plnými kvalitnej hudby. Bude to zároveň vynikajúce spestrenie letných aktivít v regióne. Po tejto návnade sa festival presunie do hudobného klubu Reduta, kde odohrajú svoje vystúpenia zvyšné hudobné telesá,“ upozorňuje Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Mikulášsky Jazzový Festival už 11 rokov každoročne prináša to najlepšie zo súčasného jazzu a podobne to bude aj tento rok. Nechýbajú zvučné mená domácej i svetovej jazzovej scény, ktoré majú potenciál pritiahnuť do Liptovského Mikuláša množstvo ľudí. „Chceli by sme náš festival dostať opäť o úroveň vyššie. Je to veľký záväzok voči našim návštevníkom a veríme, že sa nám aj vďaka podpore našich partnerov a sponzorov podarí pripraviť krásny a nezabudnuteľný festival,“ avizuje organizátor festivalu Martin Budaj.

Najväčším ťahákom budú určite hudobníci zo zahraničia, ktorí hrávajú so svetovo známymi umelcami. „Patrí k nim spevák a skladateľ Pete Simson, ktorý je jedným z najvýraznejších hlasov Veľkej Británie. Diváci sa môžu tešiť aj na basgitaristu a skladateľa Juliana Cramptona, ktorý si získal rešpekt ako dlhoročný člen známeho zoskupenia Incognito. Zo Švajčiarska k nám zase zavíta slovenský rodák Ján Fabrický, ktorý osem rokov pôsobil v Spojených štátoch amerických,“ vymenúva ďalší z organizátorov festivalu Ján Novotný.

Azda najexotickejší účastníci podujatia pochádzajú z brazílskeho São Paula v podobe mladej kapely Meretrio. Každý večer nebude chýbať tradičná jam session, súťaž o jazzové knihy a CD a mnoho ďalších noviniek a prekvapení. „Jedinečné bude aj vyvrcholenie festivalu. S projektom Tales from My Diary z dielne zoskupení Polajka a Nikolaj Nikitin Ensemble sa predstaví exkluzívny hosť, kontrabasista Miroslav Vitouš, ktorý hral s legendami ako Miles Davis, Chick Corea či Joe Zawinul,” dopĺňa Martin Budaj.

Jedenásty ročník Jazzového festivalu sa bude konať 24.-26.7.2015 v Liptovskom Mikuláši. Viac informácií nájdete na www.mjf.sk.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov