Domov Liptov predstavil novinky letnej sezóny

Liptov predstavil novinky letnej sezóny

19. 5. 2015

(LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 19.05.2015) – Viete, čo majú spoločné obri, draci a exotické zvieratá? No predsa miesto, kde ich všetky môžete stretnúť. Už o niekoľko týždňov by sa totiž mohli stať najväčšími ťahákmi letnej sezóny na Liptove. Nízke Tatry však pripravili množstvo noviniek nielen pre milovníkov adrenalínu a zábavy, ale aj cyklistiky a horskej turistiky. Okrem toho, tušili ste, že na Liptove sa dá už aj surfovať?

Liptov bude aj toto leto dýchať exotikou. K tamojším akvaparkom s morskou vodou a tropickou klímou totiž pribudla neobyčajná zoologická záhrada, v ktorej sú ploty len pomôcka a nie prekážka. Rodiny s deťmi sa tak môžu na desiatky druhov zvierat nielen pozerať, ale si ich aj pohladkať a nakŕmiť.„K vyspelým strediskám cestovného ruchu, akým je Liptov, nevyhnutne patrí kontaktná zoo. S touto myšlienkou sme sa pohrávali dlhšie, no až teraz sa nám podarilo pritiahnuť najväčšie lákadlá pre návštevníkov. Veríme, že dve malé levíčatá a ťava k nám pritiahnu ešte viac ľudí ako vlani. Na Slovensku totiž nie je veľa miest, kde sa môžete pohrať s exotickými zvieratami, vliezť do ich klietky, prípadne si na nich zajazdiť a to všetko pod dohľadom skúsených odborníkov,“ prízvukuje zoológ Tomáš Vatycha zo Zoo Kontakt.

Keď sme už pri exotike, napadlo by vám, že na Liptove sa bude niekedy surfovať? Vďaka mobilnej vlne si na svoje prídu nielen milovníci adrenalínu, ale aj tí, ktorí radi skúšajú nové veci. „Umiestnená bude vedľa najväčších toboganov v Tatralandii Trio a Boomerang Raft Ramp. Táto časť areálu sa tak stane centrom adrenalínovej zábavy. Výška vlny je päť a pol metra. Obávať sa nemusia ani úplní začiatočníci – na vlnách sa bude jazdiť spôsobom body surfing, čiže „s doskou na telo“. Každý si tak môže užiť pocit slobody ako pravý surfista. Pre najmenších zároveň pribudne detský vláčik,“vysvetľuje marketingová manažérka akvaparku Andrea Lehotská.

Dovolenka na horách bude toto leto opäť lacnejšia. Vďaka zľavovej karte LIPTOV REGION CARD si návštevníci Nízkych Tatier budú môcť uplatniť nárok na výhodnejšie ceny až pri 70 atrakciách. Výhodou je, že prostredníctvom LIPTOV REGION CARD s GOPASSOM je možné si vychutnať cenovo dostupnejšiu jazdu lanovkami v Jasnej či zábavu v miestnych akvaparkoch.

Liptáci opäť nezabudli ani na športovcov, ktorí uprednostňujú spoznávanie regiónu na dvoch kolesách. K existujúcim 700 kilometrom cyklotrás pribudnú cyklotabule. „Zamerali sme sa aj na zlepšenie orientácie cyklistov v teréne a na navigáciu. Preto sme pridali 10 outdoorových tabúl s cyklomapami a pripravili sme propagačné materiály pre rodiny s deťmi. Na letnú sezónu zároveň chystáme zaujímavé cyklistické podujatia, pri ktorých nebude núdza o zábavu a množstvo atrakcií. Zároveň chceme pritiahnuť viac ľudí do hôr a ukázať im, že Liptov poskytuje výborné podmienky aj na vysokohorskú turistiku. Stačí si len vybrať z ponuky vyše dvoch desiatok vrcholov nad 2 000 metrov nad morom, 1 300 km chodníkov a množstva horských chát s neopakovateľnou atmosférou“ dáva do pozornosti Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Zaostávať nebudú ani v mestách. V Liptovskom Mikuláši sa v júli a auguste zamerajú na Mikulášske tradície, ktoré sa budú snažiť každý piatok popoludní v rámci bezplatnej sprievodcovskej služby priblížiť domácim a zahraničným turistom. „Návštevníkom ponúkame možnosť nazrieť do Múzea Janka Kráľa a dobrá správa je, že sprístupníme verejnosti kostol Sv. Mikuláša“ konštatuje hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Pre turistov zároveň na júl chystáme podujatie s názvom LiptovFest, ktorého cieľom je dať príležitosť návštevníkom spoznať Liptov na jednom miest prostredníctvom atrakcií, tradícií, zvykov, vôní  a chutí“ dopĺňa Darina Bartková.

Novinky avizujú aj z Čutkovskej doliny, ktorú spojí s Hrabovskou dolinou nová cyklistická dráha. Na Čutkovskej priehrade si dokonca budú môcť chytiť rybu aj tí, ktorí nie sú držiteľom oficiálneho povolenia. „Projekt „chyť a pusť“ je určený aj pre nerybárov a dáva širokej verejnosti možnosť vyskúšať si na vlastnej koži, ako chutí relax v krásnom horskom prostredí a pri vode. Kto však dáva prednosť zábave a adrenalínu, nemal by obísť Obrovo – nový park nielen pre dospelých, v ktorom na veľkosti nezáleží,“ pozýva majiteľ rekreačného centra v Čutkovskej doline Patrik Habo.

Návštevníci Liptova sa už teraz môžu tešiť aj na množstvo atraktívnych podujatí. V Jasnej budú počas troch letných víkendov na Chopku šľahať plamene počas Dračích nocí. Na Váhu to začiatkom júla rozbalia vodáci na Svetovom pohári v slalome a v polovici septembra v Jánskej doline uzatvoria letnú sezónu majstri vo vyrezávaní drevených sôch. Každý návštevník regiónu sa zároveň počas troch mesiacov bude môcť zapojiť do projektu „Hľadaj poklady Liptova“ a spoznávať jeho krásy hravou formou. Tých najaktívnejších čaká prekvapenie v podobe malého osobného pokladu.

Leto na Liptove bude plné života a zábavy. Chybu urobí každý, kto sa o tom nepríde presvedčiť na vlastnej koži.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov