Domov Kaviareň Diera do sveta

Kaviareň Diera do sveta

ČO JE DIERA DO SVETA? 

Poslaním občianskeho združenia Diera do sveta je vytvárať a podporovať rozvoj súčasného umenia a moderného vzdelávania. Našim snom bolo vytvoriť zázemie pre nezávislú, alernatívnu a menšinovú kultúru Liptovskom Mikuláši, tak ako sa to darí našim priateľom v Kultúrnom centre v Záhrade (Banskej Bystrici), alebo v Stanici-Záriečie v Žiline…

Naše centrum Diera do sveta je na začiatku dlhej cesty stať sa pulzom kultúry a umenia. Chceme podporovať lokálnych výrobcov i umelcov. Radi by sme priniesli niečo čo nám na Liptove chýba, nielen kvalitnú literatúru, ale hlavne nové vízie stretávania sa a vzdelávania. Smerujeme k deťom a pripravujeme pre nich pravidelné čítania a snažíme sa kultivovať ich osobnosti. Vytvárame projekty v ktorých iniciujeme tvorivosť rôznych umelcov. V roku 2014 sme odštartovali prvý ročník festivalu literatúry a umenia MOBILIS, ktorý bol venovaný odkazu Ivana Laučíka a Osamelým bežcom, sme jeho žiakmi a jeho beh uskutočňujúci sa osihotene – teda mimo stádo za ľudskosť je pre nás kľúčový. V spolupráci s profesionálnymi kurátormi a skupinou Freshmen´s organizujeme pravidelné vernisáže a vystavujeme v našom priestore súčasné výtvarné umenie.

Doplnkom našej činnosti je aj kaviareň, kde podávame kvalitné, zdravé pochutiny a kníhkupectvo zamerané výlučne na hodnotné tituly. Podnikanie ako doplnok našich kultúrnych aktivít slúži na ich finančnú podporu. Spolupracujeme s dobrovoľníkmi a s organizáciou YMCA.

Naším cieľom je byť výlučný v kvalite, avšak nevylučovať nikoho.

Kaviareň Diera do sveta 

Kultúrne pôžitky spríjemní chutná káva, nápoje a koláče. Náš nápojový lístok osvieži nielen váš deň, ale aj zdravie. Zameriavame sa na pochúťky, ktoré majú svoj príbeh, sú pripravené poctivo, so zaujatím a vášňou nie pre konečný zárobok, ale pre produkt samotný. Vyhľadávame preto lokálnych výrobcov, ktorí rovnako ako my žijú svoj sen. A nie preto, že sa to teraz nosí, ale preto, že to skutočne má ZMYSEL.
Vyberáme to najchutnejšie, aby sme z toho mali úžitok a radosť úplne všetci – vy, my, dodávatelia a hlavne naša príroda.

Kultúrny bod

Naše malé pódium pohostí veľké veci – zaujímavé filmy, divadlá, koncerty, vernisáže. Ale aj mnohé netradičné akcie, ktoré majú za cieľ nielen zaujať, ale aj zbližovať.
Naším cieľom je byť výlučný v kvalite, avšak nevylučovať nikoho. Na svoje si prídu deti, aj mamičky a oteckovia, ktorí si budú chcieť povyraziť. Mladí, ktorých nebaví len tak nečinne sedieť, seniori, ktorí stále držia krok s dobou.

Prehľad podujatí

Dizajnový obchodík

Originálne veci, ktoré vás nielen potešia, ale aj odlíšia zo šedého priemeru. Vyniknite a zafarbite si deň výrobkami šikovných a tvorivých ľudí.

Kníhkupectvo

Ponúkame knihy, ktoré sa neoplatí len prelistovať, naše knihy jednoducho musíte vlastniť. Nádherné rozprávkové knihy pre malých i veľkých, komiksy, umelecké kusy, samizdaty – všetko to, čo inde v meste nenájdete a za čo dáme my predajcovia ruku do tlače.

A mnoho zaujímavostí, zábavností, prekvapení, ktorými sa budeme snažiť spríjemniť váš deň.

Fotogaléria

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Podujatia v blízkosti:

všetky podujatia

Plánovač Liptov