Domov Utgard 2021

Utgard 2021

UTGARD 2020 NEBUDE!!!

“Priatelia, po hodinách jednania organizačného tímu, zvážení všetkých prognóz a prihliadnutí na vývoj situácie, sme dospeli k rozhodnutiu zrušiť Utgard 2020 a presunúť 6.ročník festivalu na 3.VII.2021.

Nebolo to ľahké rozhodovanie, pretože sme dali do organizácie naozaj veľa. No bolo by nezodpovedné voči účinkujúcim a divákom živiť ďalej nádej, že sa festival tento rok uskutoční.

Pevne veríme, že nám zachováte svoju priazeň a všetci sa stretneme na 6.ročníku v roku 2021. Zároveň ďakujeme partnerom, priateľom a podporovateľom za doposiaľ poskytnutú pomoc. Nesmierne si ju vážime.

Tí, ktorí ste festival podporili prostredníctvom StartLabu nezúfajte, Vaše vstupenky budú samozrejme platné aj o rok.

Dovidenia na 6. ročníku festivalu včasného stredoveku Utgard, dňa 3.VII.2021.” (zdroj: facebook Utgard)

V sobotu 27.6.2020 sa v archeoparku Liptovia v Partizánskej Ľupči uskutoční 6. ročník najväčšieho slovenského festivalu včasného stredoveku UTGARD. Najväčší dobový tábor na Slovensku tvoriaci 300 historických stanov, 40 dobových remeselníkov a 350 bojovníkov vo veľkej bitke bez scenára. Vikingovia, Slovania, Avari, Byzantínci a iní, takmer z celej Európy na jednom bojovom poli. K tomu prednášky historikov, koncerty skupín dobovej hudby, bojové hry, turnaje, sokoliarstvo, ohňová show a mnoho iného. Dokonalá atmosféra a prostredie, ktoré vás prenesú do obdobia pred 1000 rokmi.