Detské oči rozžiarili Liptov

13. 7. 2023
Domov Detské oči rozžiarili Liptov

Prvé dva prázdninové víkendy prilákali na festival ZA7HORAMi za šesť dní viac ako 17 tisíc návštevníkov. Deti rozžiarili región, rozprávky pohladili ich dušičky, koncerty, interaktívna zábava aj hravé vzdelávanie vytvorili unikátny štart prázdnin naprieč celým Liptovom. Originálne odovzdávanie vysvedčení pre školákov z Liptovského Jána potešilo deti a dojalo rodičov. Jedinečný festival otvorí svoje bráni opäť o rok, 28. júna 2024.

Letná sezóna na Liptove je v plnom prúde. Región Liptov láka k vode – na Liptovskú Maru, do vodných parkov Tatralandia aj Bešeňová, na hory za cyklistikou aj turistikou, lanovkami na Chopok aj Malinô Brdo, ale aj na miesta menej poznané aj tie nepoznané. Najkrajší rodinný festival ZA7HORAMi sa tento rok začal netradične, odovzdávaním vysvedčení pre žiakov 1. stupňa ZŠ v Liptovskom Jáne. Usmiate, šťastné deti a spokojní rodičia boli jasným dôkazom, že išlo o vydarený ťah. „Ukázalo sa, že tento koncept je úspešný a mohol by pokračovať aj v ďalších ročníkoch festivalu. Dostať do rúk vysvedčenie na pódiu v spoločnosti umelcov, pred kamerami a očami rodičov a starých rodičov, je niečo výnimočné a nezabudnuteľné. Aj preto navrhneme Základnej škole v Liptovskom Jáne podobný projekt aj na budúci rok, keďže letné prázdniny by sme opäť radi odštartovali odovzdaním vysvedčení v piatok 28. júna 2024“, prezradil prvotný zámer 7. ročníka festivalu ZA7HORAMi jeho riaditeľ Michal Rybanský.

Najviac fanúšikov rozprávok prišlo už tradične do Liptovského Jána a Jánskej doliny, kde si počas prvého víkendu (30. 6. – 2. 7. 2023) mohli pozrieť takmer dve desiatky divadelných predstavení pre deti, koncerty známych spevákov, zabaviť sa na detských atrakciách a vyskúšať si niektoré z množstva edukatívnych aktivít v partnerskej zóne.

K atraktívnemu programu vo všetkých 4 lokalitách sa tento rok pridalo aj ideálne festivalové počasie, čo prilákalo viac ako 17 tisíc návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Poľska, Ukrajiny a dokonca aj Fínska.

„Rozprávky dokážu spájať malých aj veľkých, domácich aj cudzincov, pretože v sebe skrývajú silné posolstvá a odkaz pre všetkých ľudí. Každý na nich vyrástol a bolo by na škodu prestať veriť v ich silu a šťastné konce. Vďaka nim dokonca dokážeme celé rodiny učiť nové veci, vzdelávať ich bez toho, aby si to uvedomili a vštepovať im lásku k prírode a hodnotám, ktoré sa postupne z našej spoločnosti vytrácajú. Som preto šťastný, že záujem o náš festival z roka na rok rastie a návštevníci si z neho odnášajú množstvo zážitkov a vedomostí, ktoré môžu neskôr zúročiť v bežnom živote. A na tom nám predovšetkým záleží“, prízvukuje Michal Rybanský.

Liptov je pre rodiny s deťmi počas prázdnin určite výborná voľba na pobytovú dovolenku či výlety. Krásna príroda a rozvinutá infraštruktúra cestovného ruchu z neho robia ideálnu letnú destináciu. „Leto patrí prázdninám. Rodičom s deťmi aj preto dávam do pozornosti náš projekt Liptov s deťmi. Na webe regiónu visitliptov.sk nájdu veľa nápadov ako deti zabaviť, niečo ich naučiť aj rozhýbať,“ odporučila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financovala festival ZA7HORAMi aj z dotácie Ministerstva dopravy SR vo výške viac ako 30 tisíc eur.

Hlavný spoluorganizátor festivalu je agentúra Go4Promo s.r.o. www.za7horami.sk .

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov