Na horách bude bezpečnejšie

6. 7. 2023 Liptovský Mikuláš
Domov Na horách bude bezpečnejšie

Dovolenkári, ktorí sa chystajú na Liptov v lete, majú o dôvod naviac na široký úsmev. Ich dovolenka bude bezpečnejšia. Hostia, ktorí sa ubytovávajú na Liptove, od júla už nemusia sami riešiť poistenie na hory. V rámci pobytových balíkov s Liptov Region Card už od dvoch nocí za poistenie zásahu horskej služby nezaplatia ani cent.

Hory netreba podceňovať. Sú krásne, majestátne, plné zážitkov, no vyžadujú od návštevníkov aj rešpekt. Čert nikdy nespí a aj štatistiky potvrdzujú, že dovolenkári na horách málo predvídajú a spoliehajú sa, že sa im nič nestane. „Pobyt na horách treba plánovať. Na turistiku je najlepšie vyraziť hneď ráno, maximálne dopoludnia, zvoliť si vhodnú turistickú výbavu, najmä obuv, nezabúdať na bundu či pršiplášť, lebo zmeny počasia na horách prichádzajú aj náhle. Odporúčam tiež neodbočovať z vyznačených chodníkov, lebo hrozia úrazy a nezriedka sa stáva, že pokusy skrátiť si cestu končia zablúdením našich turistov a následným pátraním horskej služby. Razom sa tak z príjemnej dovolenky môže stať stres, spojený s nemalými výdavkami na zásah horskej služby. Vďaka Liptov Region Card majú naši ubytovaní hostia o starosť menej, poistenie sme za nich vybavili my a oni sa môžu sústrediť najmä na príjemné plánovanie a prežívanie zážitkov na Liptove,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Poistenie záchrany v horách platí pre hostí od 2 nocí s nabitým pobytovým balíkom s Liptov Region Card od 1. júla až do 30. septembra 2023. Karta zliav Liptov Region Card navyše ponúka návštevníkom regiónu výborné tipy kam vyraziť i atraktívne zľavy. Počas leta 2023 je to až 80 zliav na 75 atrakciách. Zľavy sú rozdelené do 7 rôznych kategórií a väčšina z nich platí až do októbra.

„Pobytový balík môžu ubytovatelia pre svojich hostí ubytovaných od dvoch nocí dobíjať na nové karty, ale samozrejme aj na tie už v minulosti vystavené. Poistenie s Liptov Region Card je platné pre našich  návštevníkov na pešiu turistiku a jazdu na bicykli, samozrejme vždy po vyznačených trasách Liptova,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Dovolenkári tak môžu smelo k radovánkach vo vodných parkoch v Liptovskom Mikuláši a v Bešeňovej či slneniu a aktívnemu pohybu vo vodách Liptovskej Mary pridať aj bezpečnú návštevu horských stredísk, turistiku i cykloturistiku po obľúbených dolinách a kopcoch Liptova.

„Na najbližšiu sobotu máme super tip na výlet na hory aj pre rodiny s  deťmi. Zamierte do Jasnej, kde okrem výletu lanovkou na Chopok a návštevy salaša s ovečkami na Priehybe uvidíte podujatie ZA7HORAMi. V sobotu od 10-tej do 17-tej deti na Bielej púti zabavia viaceré divadelné predstavenia, kúzelník Talostan, rozprávkový Dedo Miro aj kopec súťaží,“ odporučila Darina Bartková. Podujatie ZA7HORAMi pokračuje v nedeľu v Liptovskom Hrádku.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje projekt Liptov Region Card aj z dotácie Ministerstva dopravy SR vo výške 8 500,- eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov