Prázdniny s rozprávkovým štartom

22. 6. 2023 Liptovský Ján
Domov Prázdniny s rozprávkovým štartom

(Liptovský Ján, 22. 6. 2023) – Už v piatok 30. júna sa rozbehne najkrajší rodinný festival na Slovensku ZA7HORAMi. Šesť dní nielen rozprávkového programu pre rodiny s deťmi začne v Liptovskom Jáne, kde sa festival usadí na tri dni. Následne 5. júla navštívi Hrabovskú dolinu a počas druhého júlového víkendu Jasnú a Liptovský Hrádok. Prvýkrát bude aktívnou súčasťou podujatia aj základná škola v Liptovskom Jáne, ktorá žiakom prvého stupňa na festivale slávnostne odovzdá koncoročné vysvedčenia.

Astronomické leto už začalo a do prázdnin už školáci počítajú posledné dni. Na Liptove vstúpia do prázdninového obdobia rozprávkovým festivalom ZA7HORAMi. Počas 6 festivalových dní odohrá 11 umeleckých súborov takmer 30 predstavení a pripravené sú aj koncerty, hravé vzdelávanie a zábava pre celé rodiny. „Domovským stánkom festivalu ZA7HORAMi je Liptovský Ján, kde začneme v piatok 30. júna a baviť rodiny s deťmi budeme do 2. júla. Okrem osvedčených detských hviezd budeme mať prekrásne papagáje, s ktorými sa deti budú môcť fotiť, klaunov, animácie, kúzelnú fyziku, chemické pokusy, trenažér nárazu, ale aj nadrozmerného Pinocchia,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Festival prejde naprieč regiónom Liptov a to z Liptovského Jána (30. jún – 2. júl) do Hrabovskej doliny pri Ružomberku (5. júl), cez Jasnú (8. júl) až do Liptovského Hrádku (9. júl). „Ako sme už avizovali, tak hlavné pódium festivalu v Liptovskom Jáne bude v tvare hradu s veľkou obrazovkou. Chystáme tiež premiéru rozprávky O zábudlivej víle z našej knihy ZA7HORAMi. Programovými ťahákmi budú aj víkendové koncerty PACI PAC, Lukáša Adamca a Martina Haricha. Obzvlášť sa tešíme na začiatok festivalu a úplne netradičné odovzdávanie vysvedčení pre prvý stupeň Základnej školy v Liptovskom Jáne 30. júna o 9:15,“ navnadil riaditeľ festivalu Michal Rybanský. Okrem rozprávok Liptáci neopomenuli ochranu prírody a v spolupráci s ekologickými a energetickými organizáciami pripravujú viacero hravých aktivít zameraných na zelené témy. Súčasťou remeselných stánkov budú aj obľúbené Produkty Liptova, ktoré predstavia samotní producenti.

V Jasnej sa okrem rozprávok či kúzelníka, deti môžu tešiť na ovečky a salaš.

Viac informácií o programe v jednotlivé dni je dostupné na webe regiónu Liptov TU. Sledovať sa oplatí aj FB regiónu aj FB eventu ZA7HORAMi ?.

Kto má chuť užiť si rozprávky a prázdniny v prírode, tak organizátori odporúčajú rezervovať si ubytovanie v Liptovskom Jáne a okolí čo najskôr, lebo podujatie je tu už nasledujúci týždeň a ten ďalší týždeň od 3. júla sa zase oplatí rezervovať pobyty v Jasnej, Hrabovskej doline, Liptovskom Hrádku a ich okolí. Link na plagát TU.

Liptáci sa k eventu postavili ekologicky, tlačia menej a chránia lesy. K programu sa dostanú návštevníci rýchlo aj cez QR kód, ktorý si načítajú cez svoj smartfón.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje Otvorenie letnej sezóny aj z dotácie Ministerstva dopravy SR vo výške viac ako 30 tisíc eur. Hlavným spoluorganizátor festivalu je agentúra Go4Promo s.r.o. www.za7horami.sk .

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov