Liptov podporí lokálnych producentov

8. 12. 2022 Liptovský Mikuláš
Domov Liptov podporí lokálnych producentov

(Liptovský Mikuláš, 8. 12. 2022) – Značka Produkt Liptova je už rok zárukou kvality výrobkov prihliadajúc na ich lokálnosť, udržateľnosť a lásku k tradíciám a k prírodnému bohatstvu Liptova. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV, ktorá projekt koordinuje a spolupracuje na ňom s dvomi miestnymi akčnými skupinami a organizáciou Klaster Liptov otvorila v týchto dňoch druhú výzvu na podávanie žiadostí pre lokálnych výrobcov. Výzva bude otvorená do 10. januára.

Liptáci vedia, že zážitok návštevníka počas dovolenky či výletu na Liptove dotvárajú aj kvalitné miestne produkty, ktoré reprezentujú tradície, ľudí, kultúrne a prírodné dedičstvo. Aj preto zaviedli značku regionálnych výrobkov Produkt Liptova. „Liptov je moderná a obľúbená destinácia. Sme hrdí na to, že sa môžeme pýšiť aj vlastnou značkou regionálnych výrobkov. Značku Produkt Liptova môžu získať poľnohospodárske produkty a potravinárske výrobky, remeselné a iné spotrebné výrobky s pôvodom v našom regióne. Nová výzva na získanie značky regionálnych produktov už beží a otvorená bude do 10. januára 2023,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Presný postup na podanie žiadosti je špecifikovaný na webe VisitLiptov – TU. Súčasťou žiadosti je okrem vyplnenia formálnych náležitostí a tlačív aj vzorka výrobku.

Produkt Liptova je spoločný projekt Miestnej akčnej skupiny (MAS) Horný Liptov, Občianskeho združenia Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov, združenia cestovného ruchu Klaster Liptov a Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV. „Produkt Liptova je zárukou kvality výrobkov prihliadajúc na ich lokálnosť, udržateľnosť a lásku k tradíciám a k prírodnému bohatstvu Liptova. Nie je to len ďalšia nálepka na obale, je to kúsok z Liptova, za ktorým stojí hromada poctivej práce,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Produkty a ich producenti musia splniť presne špecifikované kritériá pre udeľovanie značky. Značkou môžu byť certifikovaní len skutočne kvalitní regionálni producenti. Tí vďaka zaradeniu sa do Produktu Liptova profitujú aj z nemalej marketingovej podpory, ktorú by bez zapojenia do projektu len veľmi ťažko získali.

„Produkt Liptova podporuje výnimočné výrobky, poctivo vyrobené tu na Liptove. Je len málo produktov, ktoré splnia kritéria. Aj preto je označenie Produkt Liptova prestížou,“ povedal predseda Občianskeho združenia Partnerstvo pre MAS Dolný Liptov Rastislav Horvát. „Verím, že informácia o novej výzve osloví práve tie liptovské subjekty, ktorých výrobky budú pekným doplnením už existujúcich Produktov Liptova. Za certifikované subjekty môžem potvrdiť, že vďaka Produktu Liptova sa zvýšilo povedomie o značke a tržby,“ uzavrela predsedníčka združenia Miestna akčná skupina Horný Liptov Marcela Herichová. V prvej výzve bolo certifikovaných 11 výrobcov. Medovníky zaradené medzi Produkty Liptova reprezentujú výrobcovia Med(veď)ovník a Medona, bylinkové čaje značka BioTatry, mydlá značka Krmešáky. Za kvalitnými mliečnymi výrobkami nájdu záujemcovia Salaš Pastierska a Poľnohospodárske družstvo Lisková – Sliače, med s ocenením Produkt Liptova vyrábajú Iveta Nádašdyová a Včelie kráľovstvo, Liptovské droby Štefan Tkáč,  kroje z Liptovských Sliačov Emília Šimčeková a tkané koberce a prestierania na stôl Michal Lorenčík. Región postupne zavádza aj regionálne pulty, kde sú dostupné certifikované produkty – napríklad Hýrošova špajza či Infocentrum v Liptovskom Mikuláši.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV financuje Produkt Liptova aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 12 600,- eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov