Lyžovačka na Liptove bude

3. 11. 2022 Liptovský Mikuláš
Domov Lyžovačka na Liptove bude

(Liptovský Mikuláš, 3. 11. 2022) – O mesiac na Liptove otvoria zimnú turistickú sezóny. Domovské stredisko Petry Vlhovej Jasná otvorí svoje brány pre lyžiarov 3. decembra a postupne sa pridajú aj ďalšie liptovské lyžiarske strediská. Najväčšou novinkou zimy na Liptove bude kabínková lanovka v Jasnej, pribudne ďalšie zasnežovanie pod Chopkom aj na Malinom Brde. Isté obmedzenia v súvislosti s technických zasnežovaním kvôli energokríze avizujú v menších strediskách. Liptovské vodné parky sú otvorené celoročne, prevádzku v zime plánujú takmer bez obmedzení.

Lyžiarska sezóna vyvoláva v ľuďoch veľa otáznikov. Na Liptove otázniky zodpovedali a pozývajú na lyžovačku na Slovensku. Lyžovať sa bude v Jasnej, ale aj v menších lyžiarskych strediskách naprieč Liptovom. Nová lyžiarska sezóna prinesie so sebou ďalšie kilometre zasnežovania, oživenie legendárneho vleku a najmä dlho očakávanú novú lanovku. „Investícia do novej kabínkovej lanovky v Jasnej zásadným spôsobom zrýchli a zjednoduší prepravu z Bielej púte na Chopok. Sprístupní vrchol Chopka bezbariérovo zo severu a zároveň zabezpečí ekologické zásobovanie bez potreby vývozov ratrakmi. Naviac sme v Jasnej posilnili zasnežovanie, takže v prípadne priaznivého počasia vieme rýchlejšie vysnežiť stredisko. Veríme, že prijemným prekvapením pre lyžiarov bude nielen obnovenie prevádzky legendárneho vleku na Zadných Derešoch z južnej strany Chopka, ale aj ubytovanie so skipasmi v cene,“ avizoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. Najznámejšie slovenské lyžiarske stredisko chystá na sobotu  3. decembra 2022 veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny, spolu so sprístupnením novej lanovky. „V deň otvorenia nás okrem iného čaká aj netradičný Rakúsky večer, kde vystúpi napríklad aj legenda DJ ÖTZI,“ prezradil predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV bude Liptov v zime prepájať aj bezplatnými skibusmi. Pričom zo záchytného parkoviska pred vstupom do Demänovskej doliny bude premávať autobus do Jasnej v 15 minútových intervaloch.

Najviac zimných otáznikov zostáva pri menších lyžiarskych strediskách, ktoré nekontrahovali energie dopredu aj pre rok 2023. Zamerajú sa maximálne na to, aby čo najviac vysnežili strediská ešte v tomto roku. „Na Liptove sa pripravujeme konečne na zimu bez covid obmedzení. Predchádzajúca lyžiarska sezóna bola o takmer 49 % slabšia ako tie predpandemické. Aj preto do novej zimnej sezóny vkladáme veľké nádeje. Veríme, že nás podporia najmä domáci Slováci, ale radi k nám chodia aj lyžiari z Česka a Poľska, s ktorými tiež počítame a atraktívnou destináciou sme aj pre Pobaltie a iné vzdialenejšie krajiny,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Druhé najväčšie lyžiarske stredisko na Liptove Malinô Brdo pri Ružomberku avizuje do sezóny najmä doplnenie technického zasnežovania. Sezónu v Malinom Brde plánujú otvoriť ešte pred Vianocami. Lyžovať budú vďaka technickému snehu aj v Demänová Rezort neďaleko Liptovského Mikuláša, kde si návštevníci obľúbili nielen denné, ale aj večerné lyžovanie ako aj nenáročné bežecké trasy. V stredisku SKI Opalisko v Závažnej Porube sa pokúsia maximálne vysnežiť stredisko ešte do konca roka kvôli šetreniu energií. Zatiaľ neplánujú plnú prevádzku. Zamerajú sa na zjazdovku vhodnú pre školské kurzy a rodiny s deťmi, bez večernej prevádzky. Podobne na tom bude pravdepodobne aj stredisko Žiar Dolinky. Oblastná organizácia bude situáciu okolo lyžovania priebežne sledovať a následne informovať.

K lyžovačke na Liptove patrí aj návšteva termálnych prameňov. Okrem voľne prístupného prameňa Kaďa v Liptovskom Jáne či prameňa v Kalamenoch, môžu návštevníci Liptova využiť aj termálny bazén v Liptovskom Jáne, vodný park Aqua-Vital Park Lúčky, Tatralandiu v Liptovskom Mikuláši, termálne srdce Liptova Bešeňovú či vodný park Gothal v Liptovskej Osade.

Napriek energokríze Liptáci dávajú pred zimou jasný signál, že na liptovských kopcoch sa lyžovať bude. Informácie k prevádzke bude región priebežne aktualizovať na webe visitliptov.sk aj web stránkach jednotlivých stredísk.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov