Medvede v Hrabove

24. 11. 2021 Ružomberok
Domov Medvede v Hrabove

(Hrabovská dolina, 24. 11. 2021) – Hrabovská dolina ožila – desiatka rezbárov tu vytvára umelecké diela z dreva. Hlavnou témou podujatia sú medvede. Päť dvojmetrových medveďov z červeného smreka bude upozorňovať na jednotlivé miesta atraktívnej doliny, ktorá je len na skok od Ružomberka.

Hrabovská dolina patrí k veľmi perspektívnym miestam pre udržateľný rozvoj cestovného ruchu na dolnom Liptove. V poslednom roku tu vzniklo takzvané Kráľovstvo Hrabovo. Z dôvodu pandémie minulú zimnú sezónu neotvorilo svoje brány a nemohlo tak ukázať krásu ľadových sôch a atrakcií verejnosti. V lete bolo okrem iného aj miestom, kde sa verejnosť kochala z umeleckých diel v podobe pieskových sôch na rozprávkovú tematiku. Vytvoriť ľadové kráľovstvo aj túto zimu by bolo rizikové, preto vznikol alternatívny projekt a dolinu uživili drevené sochy.

„Skvelí rezbári zo Slovenska a Česka vytvorili nadrozmerný drevený nápis Kráľovstvo Hrabovo aj päť dvojmetrových medvedích sôch, ktoré upozorňujú na to najatraktívnejšie v našej doline. Zároveň môžu byť akými si foto-miestami a aj takto šíriť, najmä cez sociálne siete, informácie o našej krásnej doline. Medvede tak budú upozorňovať na tunajšiu Tarzániu, horské stredisko s lanovkami cez medveďa na lyžiach, ubytovacie kapacity cez medveďa s kufrom. Medveď bude mať svoje miesto aj na vodnej nádrži a aj na vstupe na náučný chodník Medvedia cesta, ktorý je veľmi atraktívny pre rodiny už aj spred pandemických čias,“ upozornil predseda Občianskeho združenia Hrabovská dolina Štefan Červeň. Medvede v tejto doline žijú a spomenutý náučný chodník približuje ich život rodinám s deťmi hravou formou. Zároveň podnecuje rodiny k aktívnemu pohybu a rešpektu k všetkému živému v prírode. Spoznávať svoju dolinu tak od dnešného dňa budú oveľa atraktívnejšou formou napríklad aj deti z tunajších škôlok a škôl.

„Táto doba nepraje cestovnému ruchu, ale pobyt v prírode ako takej odporúčaný je. Preto vnímame pozitívne takéto aktivity a radi ich aj podporujeme. Veríme, že návštevníci doliny pri načerpávaní energie a zdravia z tunajšej prírody nájdu v doline aj príjemné spestrenie v podobe drevených sôch a aj takto uchováme v návštevníkoch myšlienku spájania prírody a umeleckých diel vynikajúcich rezbárov,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Ľadové sochy by sa do Hrabova mohli vrátiť v zime 2022/23.

Združenie Hrabovská dolina s podporou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov, mesta Ružomberok a podnikateľov Hrabovskej doliny aj takto oživuje dolinu.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov