Kam s deťmi v auguste

4. 8. 2020
Domov Kam s deťmi v auguste

(Liptovský Mikuláš, 4. 8. 2020) – Dovolenky sa toto leto zúžili najmä na zážitky na Slovensku a preto všetky nové inšpirácie a podnety na to kam vyraziť s deťmi prichádzajú vhod. Nie je novinkou, že Liptáci pripravili online projekt Liptov s deťmi, ktorým uľahčili rodičom výber výletov s drobcami. Dostupný je jednoducho cez webstránku regiónu visitliptov.sk alebo aplikáciu Liptov. Počas leta ho neustále dopĺňajú. Z nových atrakcií sa oplatí spomenúť v Liptovskom Mikuláši – NA LÚKE MALADINOVO, kde je okrem iného slamený labyrint, kone, ovce, či ZOOKONTAKT TATRAPOLIS, v ktorom popri miniatúrach svetových stavieb, našli svoje miesto aj exotické zvieratá a KIDS ZONE v Demänová Rezort odkiaľ deti nebude možné dostať.

S nápadmi kam zobrať deti sa roztrhlo vrece. Aj na Liptove toho majú veľa a dokonca im počas letnej sezóny pribudli novinky do projektu Liptov s deťmi. „Ak hľadáte miesto, kde sa nebudete s deťmi nudiť a najmä sa chcete vyhnúť masám, tak navštívte Na Lúke Maladinovo. V priestrannom areáli oproti Tatralandii malých potešia ovce aj koníky, rôzne atrakcie a najmä 400 m2 veľký slamený labyrint. Nielen ja sa teším, že sa tu nezabudlo na tradičné slovenské suveníry, ponuku dopĺňa gastro aj tematické víkendy či hudobné predstavenia. Už najbližšie to bude retro sobota a dokonca vystúpi aj legendárny Vašo Patejdl,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Bezprostredne pri Tatralandii sa zase nachádza areál ZOOKONTAKT Tatrapolis. Tu deti spolu s rodičmi spoznajú život zvierat úplne zblízka. Čakajú ich šelmy,  exotické vtáctvo, opice, obrovské korytnačky, ale aj medvede. Areál zaujme aj miniatúrami svetových stavieb, ktoré siahajú aj do výšky 7 metrov. Aj takto na Liptove, sa dá objaviť kus sveta. Zábavu tu navyše dopĺňajú aj atrakcie ako vláčik, vodná strela, popletené člnky, zrkadlový labyrint a mnohé iné. Ponuku týchto prevádzok sprostredkúva aj aktuálne video Liptov News.

Smerom do Jasnej v Demänovej, toto leto tiež pribudol areál, kde sa deti rozhodne nebudú nudiť. Tamojšie KIDS ZONE tvoria šmýkačky, hojdačky a preliezačky. Deti sa vybláznia aj na veľkej trampolíne, ktorá ma 6 skákacích plôch či na troch hracích plochách, ktoré potešia nielen malých futbalistov. Nechýba ani outdoorová lezecká stena či 3D bludisko. „Vytvoriť hodnotný program pre deti nie je jednoduché. Preto náš projekt Liptov s deťmi vznikol v online prostredí a je vždy aktuálny. Tvorí ho šesť oblastí záujmu – výlety do prírody, náučné výlety, miesta oddychu či vodné a zábavné parky. Dopĺňajú ich originálne fajnoty a niečo pre staršie deti. Do konca augusta zostávajú ešte viac ako tri týždne a preto sa oplatí prísť. Bodku za prázdninami u nás dá podujatie ZA7HORAMi, kde rozprávky prepoja celý Liptov a v termíne od 27. do 30. augusta sa uvidíme v Liptovskom Jáne aj Mikuláši, Jasnej aj v Hrabovskej doline “ navnadila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Viac o podujatí TU.

Projekt Liptov s deťmi realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 3 800,- eur

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov