Preteky Liptov Ride spoja zimu s letom

16. 1. 2020
Domov Preteky Liptov Ride spoja zimu s letom

(Liptovský Mikuláš, 15. 01. 2020) – Podujatie Liptov Ride čaká už piaty ročník. Letné a zimné  športy prepoja zaujímavými trasami Demänovskú dolinu, Jasnú, liptovské lúky a lesy a mesto Liptovský Mikuláš. Začiatkom januára prebehla registrácia na obľúbené štafetové preteky. Na výnimočnom podujatí, ktoré ako jediné na Slovensku spája beh, skialp, freeride, bicyklovanie i jazdu na kajaku a tiež originálne prepája, v rovnakom čase, zimné športy na kopcoch s letnými pod kopcami a v meste sa predstaví 80 dvoj až päťčlenných tímov aj 25 odhodlaných jednotlivcov. Všetko toto, ale nielen to sa odohrá aj v netradičnom čase a to 11. apríla 2020, teda na Veľkonočnú sobotu.

Každá lokalita má svoje špecifiká a krásy, ale Liptov má to šťastie, že mu príroda do vienka nadelila krás a možností na oddych aj šport neúrekom. Nie nadarmo sa preto hovorí, že Liptov treba zažiť. Druhú aprílovú sobotu sa o tom, na v poradí už piatom ročníku pretekov Liptov Ride, presvedčia športoví nadšenci aj návštevníci Liptova. Podujatie 11. apríla 2020 prepojí zimnú a letnú športovú sezónu a prinesie tak v jeden deň nezvyčajné športové zážitky v disciplínach – beh, skialpinizmus, freeride, horský bicykel a kajak. Také originálne športové spojenie dokáže na Slovensku ponúknuť len Liptov čím podujatie získava na jedinečnosti a atraktívnosti.

80 tímových miesteniek záujemcovia zaplnili a k nim ešte treba pripočítať 25 jednotlivcov, ktorí sa chystajú zvládnuť všetky disciplíny, pričom sú medzi nimi aj dve ženy, ktoré si trúfajú zvládnuť všetky športy samotné. „Kapacitu 25 jednotlivcov sme ešte kompletne nezaplnili a registračný formulár nám pre pár jednotlivcov ostáva otvorený do konca marca, respektíve do naplnenia kapacity. V najbližších dňoch otvoríme aj registračný formulár pre dobrovoľníkov a veríme, že nám aj týmto spôsobom napomôžu zvládnuť preteky čo najlepšie. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale vzhľadom na rozsah trás a pestrosť športov nám s pretekmi pomáha viac ako stovka dobrovoľníkov,“ povedala Zuzana Homolová z organizačného tímu Liptov Ride. Pre všetkých, ktorých baví preteky nielen sledovať, ale chcú sa stať súčasťou Liptov Ride 2020 bude otvorená dobrovoľnícka registrácia cez web podujatia www.liptovride.sk.

„Verím, že nás opäť čaká výnimočná atmosféra na štarte aj v cieli – na areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši i na štafetových odovzdávkach na Lúčkach a na Chopku. Medzi tímami sa predstavia aj tri najlepšie z minuloročného stupňa víťazov, najlepší ženský tím aj traja najlepší jednotlivci. Dokonca 33 pretekárov z tohtoročnej štartovacej listiny Liptov Ride sa zúčastňuje pretekov nepretržite už od prvého ročníka a pretekať tak budú piatykrát,“ uzavrel predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Partnerom podujatia Liptov Ride je aj Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a použije naň prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 6 000,- eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov