Liptov bude cez víkend patriť športu

3. 4. 2019
Domov Liptov bude cez víkend patriť športu

(Liptovský Mikuláš, 03. 04. 2019) – Už najbližšiu sobotu sa na Liptove stretnú športoví nadšenci štafetových pretekov Liptov Ride. Letné a zimné športy prepoja zaujímavými trasami Demänovskú dolinu, Chopok, Iľanovské lúky, lesy a mesto Liptovský Mikuláš. Nedeľa 7. apríla bude v Jasnej dokonca svetová. Medzi bránkami sa v paralelnom slalome predstaví majsterka sveta v obrovskom slalome Petra Vlhová a spraví symbolickú bodku za zimnou sezónou.

Liptov bude aj tento víkend patriť športu. Na Slovensku len región Liptov ponúka vhodné podmienky na zorganizovanie športového podujatia, ktoré spája beh, skialpinizmu, freeride, cyklistiku a dokonca aj jazdu na divokej vode v kajaku. Sobota 6. apríla bude v znamení štvrtého ročníka podujatia Liptov Ride, ktoré spojí športom zimnú sezónu s letnou a odovzdá jej pomyselné žezlo. Na podujatí je registrovaných štyristo účastníkov, z toho 16 jednotlivcov a 78 tímov. Preteky začínajú v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši už o 8:00 ráno štartom jednotlivcom, ku ktorým sa o 8:30 pridajú tímové štafety.

„Fanúšikovia sú vítaní v Areáli vodného slalomu, kde preteky začínajú aj končia a na miestach odovzdávania štafiet na Lúčkach v lyžiarskom stredisku Jasná, kde sa stretávajú naraz až 4 športy. A to beh – skialp – freeride – cyklistika. Na Chopku odporúčame fandiť nad Kamennou chatou pri odovzdávaní štafety skialp – freeride. Najlepšie tímy očakávame v cieli na poludnie, no všetko bude závisieť aj od nástrah tohto aprílového počasia,“ povedala Katarína Guothová z organizačného tímu Liptov Ride.

Liptov Ride v číslach: beh 13,5 km s prevýšením 404 výškových metrov (vodný areál – Jasná Lúčky), skialp na Chopok v dĺžke 5 km a s prevýšením 1046 výškových metrov (Jasná Lúčky – Chopok), freeride strmým žľabom (Chopok – Jasná Lúčky) v dĺžke 5,4 km a prevýšením 1052, trasa bicyklom 22,1 km s prevýšením ďalších 1028 metrov. Záver patrí 1,29 kilometrov dlhej jazde kajakom na divokej rieke pomedzi bránky, čo je pre väčšinu športovcov – jednotlivcov veľká výzva. Organizátori očakávajú, že výsledky budú vyhlasovať okolo 15,30 hod. a afterpárty začne o 20,30 hod.

preteky Liptov ride 2018

„Liptov je ideálny na šport, či už ten zimný alebo letný. Len u nás sa dajú v jeden deň kombinovať letné a zimné športy. Zároveň sme hrdí, že v nedeľu privítame v Jasnej na domácej pôde aj našu najlepšiu živú reklamu Liptova – majsterku sveta v obrovskom slalome a najúspešnejšiu lyžiarku v slovenskej histórii vôbec Petru Vlhovú,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

V Jasnej sú stále výborné podmienky na lyžovanie a nedeľa bude v tomto stredisku doslova svetová. „Svetová hviezda Petra Vlhová sa v našom stredisku predstaví v divácky atraktívnom exhibičnom paralelnom slalome so zaujímavými hosťami. Na štart sa bok po boku vedľa Petry postaví aj jeden z fanúšikov. Chýbať nebude ani autogramiáda. Viac informácií nájdu záujemcovia na našom webe jasna.sk,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Paralelný slalom je naplánovaný na 11:30 a Petra do strediska príde s polhodinovým predstihom. Medzi jednotlivými jazdami sa môžu návštevníci tešiť na zaujímavé rozhovory s Petrou a jej hosťami, ktorými bude sprevádzať výborný športový moderátor Slávo Jurko. Počas dňa sú pripravené aj atraktívne súťaže aj program v lyžiarskom duchu na stánku regiónu Liptov. Hudobno-tanečná zábava bude aj vďaka obľúbenému Demänovka Ratrak Stage.

V Jasnej to bude rozlúčka s lyžiarskou sezónou stále len pomyselná, keďže podmienky na lyžovanie sú stále skvelé a počasie lyžiarom praje.

Partnerom podujatí Liptov Ride a Rozlúčka so zimou s Petrou Vlhovou je Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a použije na podujatia aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 9 500,- eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov