TS_Na Chopok aj za tmy

3. 8. 2018
Domov TS_Na Chopok aj za tmy

(Jasná Nízke Tatry, 3. 8. 2018) – Na Chopok sa počas leta bežne lanovkou verejnosť vo večerných hodinách nedostane. Jedinečná príležitosť prichádza už nasledujúcu sobotu 11. augusta 2018 vďaka podujatiu pre rodiny s deťmi Dračie noci. Ústrednou postavou podujatia bude bájny drak Demián a po prvý raz aj usilovné včielky, ktoré sú pre život na zemi nesmierne dôležité.

Keď sa povie Chopok, tak si väčšina ľudí predstaví najlepšiu lyžovačku, ale Chopok je aj výborná letná turistika s prekrásnymi výhľadmi a symbol kopca, drak Demián. Ten už niekoľko rokov majestátne sedí pod jeho vrcholom na terase tunajšej Rotundy. „Jediná možnosť dostať sa na Chopok zo severnej aj južnej strany lanovkou a v netradičnom večernom čase, prichádza toto leto vďaka Dračím nociam už 11. augusta 2018. Rodiny s deťmi, vo výške viac ako dvetisíc metrov nad morom, uvidia dych berúcu večernú horskú panorámu aj animačný program, ktorý ich pobaví aj veľa naučí,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Podujatie je ideálne pre rodiny s deťmi vo veku od 6 do 12 rokov, ale vhodné je aj pre mladšie deti.

„Ústrednou témou piateho ročníka Dračích nocí budú usilovné včielky. Detičky sa u nás zábavným a pútavým spôsobom dozvedia veľa o včelárstve, o tom ako sa vyrába medík a medové úle. Aké rôzne druhy medu existujú, naučia sa spoznávať aj liečivé rastliny, a to všetko hravou  formou prostredníctvom úloh,  súťaží a tvorivých dielničiek. Možno aj vďaka Dračím nociam na Chopku deti zistia aké sú pre náš život včely prospešné a prepáčia im aj to ojedinelé uštipnutie, ktoré sa v lete z času načas pritrafí. Malí i veľkí gurmáni si navyše budú môcť pochutnať na výnimočných medových špecialitách v našej reštaurácii Rotunda,“ povedala  brand manažérka strediska Jasná Jana Kňavová.

Po splnení všetkých včelárskych úloh je pre malých i veľkých návštevníkov prichystané originálne divadlo Dračí príbeh v podaní hereckého zoskupenia Divadelná spoločnosť. Dej príbehu herci odohrajú priamo pod Chopkom, pri soche draka Demiána, ktorá bude počas sobotného večera chrliť oheň a dym.

 Chopok so sochou draka podujatie pre rodiny s deťmi západ slnka na Chopku 

V stredisku plánujú dva vývozy na Chopok. Návštevníci sa tak na vrchol dostanú pohodlne kabínkovými lanovkami zo severnej – liptovskej a tiež južnej – horehronskej strany kopca. Prvý začína o 17,30 hod. a je vhodnejší pre menšie deti a druhý je so začiatkom o 19,00 hod. Zvoz návštevníkov podujatia z Chopku bude organizovaný podľa potreby, pričom posledná jazda z Chopku bude o 21,30 hod.

Chopok v lete navštevujú desaťtisíce návštevníkov a aj toto miesto je súčasťou rodinnej hry Liptoviedky, ktorá od júna až do septembra spája všetky rozprávkové príbehy na Liptove a motivuje rodiny k návšteve jeho top atrakcií. Deti si odnášajú zážitky a zároveň si vytvárajú kolekciu rozprávok, ktoré napísal Daniel Hevier. Námety na jednotlivé rozprávky vznikli na Liptove. Jednou z rozprávok je príbeh o drakovi Demiánovi.

Podujatie Dračie noci na Chopku realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 15 000,- eur.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov