TS_Osobnosti horských zemí z Liptova

5. 6. 2018
Domov TS_Osobnosti horských zemí z Liptova

(Liptovský Mikuláš, 5. 6. 2018) – Prvá júnová sobota patrila Osobnostiam horských zemí. V poľskom mestečku Žywiec ich udeľovala odborná komisia slovenských a poľským osobnostiam v rôznych kategóriách. Dve kategórie ovládli šikovní Slováci.

Cieľom súťaže je popularizovať ľudí, podnikateľov, mimovládne organizácie, ktorých činnosť a úspechy v horských oblastiach môžu byť vzorom a inšpiráciou pre ostatných a významným spôsobom prispeli k rozvoju horských oblastí po oboch stranách Tatier. Slávnostné vyhodnotenie sa konalo v poľskom meste Žywiec 2. júla 2018. „Slováci tromfli Poliakov v dvoch kategóriách. Opäť sme sa v silnej konkurencii nestratili a zopakovali sme si dve víťazstvá rovnako, ako to bolo pred rokom. Verím, že ocenenie bude pre víťazov motiváciou k ďalšiemu napredovaniu,“ povedal honorárny konzul Poľskej republiky na Slovensku Tadeusz Frackowiak.

Želiezkom v ohni bol Rudolf Urbanovič, ktorý nakoniec aj ovládol kategóriu Samosprávca/Politik horských zemí. Vďaka jeho osobe má okres Liptovský Mikuláš priame zastúpenie vo Vláde SR, kde od marca 2016 vykonáva funkciu Štátneho tajomníka Ministerstva vnútra. Aj vďaka jeho aktivite pribudlo v Liptovskom Mikuláši futbalové ihrisko s umelou trávou, v dvoch školách prebehla rozsiahla modernizácia športovísk a rekonštrukciou prešla aj lodenica v tunajšom areáli divokej vody. „Je to už 35 rokov, čo pôsobím vo verejných funkciách. Ocenenie je pre mňa nielen pozitívnym signálom, že moja práca je zmysluplná, ale najmä, že prináša našim ľudom lepšie podmienky pre každodenný život. Je to pre mňa záväzok a výborný impulz k ďalšiemu napredovaniu,“ povedal štátny tajomník Ministerstva vnútra SR a viceprimátor L. Mikuláša Rudolf Urbanovič.

zywiec odovzdavanie oceneni   maly podnikatel Benikovsky

 

Víťazom kategórie Malý podnikateľ horských zemí sa stal Marek Benikovský z Aurelica coffee. Mladý podnikateľ vo veku 21 rokov založil prvú pražiareň kávy na Liptove aj príjemnú malú kaviareň. Od roku 2015, kedy začínal sám, sa jeho malá firma rozrástla o ďalšiu kaviareň a školí zamestnancov konkurenčných prevádzok, aby sa zvyšovala úroveň kávovej kultúry na Liptove.

Poliaci a Slováci sú si ako národy blízke. Obyvatelia v horskom pohraničí majú spoločnú históriu aj kultúru. „V súčasnosti sme si s Poliakmi blízki najmä vďaka atraktívnej ponuke cestovného ruchu u nás na Liptove, ktorú naši severní susedia hojne využívajú. Takmer každý Lipták nemá problém s poľštinou a veľmi podobne a s ľahkosťou si porozumejú s našincami aj obyvatelia prihraničných regiónov v Poľsku. Verím, že tak, ako si výborne rozumieme ako národy, tak aj naďalej budeme vítať na Liptove spokojných poľských dovolenkárov a stretávať sa pri podobných príjemných podujatiach,“ doplnil predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Súťaž o Osobnosť horských zemí sa koná pravidelne už od roku 2005 a napomáha aj rozvoju spoločného horského regiónu ako turistickej destinácie.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov