TS_Sagan na Liptove

29. 5. 2018
Domov TS_Sagan na Liptove

(Bobrovník, 29. 5. 2018) – Už najbližšiu sobotu budú deti na Liptove pretekať na bicykloch. Detská tour Petra Sagana príde do Bobrovníka na Marinu Liptov 2. júna. Začiatok pretekov je naplánovaný na 10:30 hod. Okrem bicyklovania bude na Liptovskej Mare atraktívny sprievodný program, možnosť zapožičania lodí aj vyhliadkové plavby. Registrácia malých cyklistov beží od minulého týždňa a organizátori očakávajú približne dve až tri stovky detí a k nim dvoch až troch dospelých.

Rastie vám doma nový šampión? Toto je hlavný odkaz, ktorý dáva tour Petra Sagana celému Slovensku. Už čoskoro sa o tom budú môcť presvedčiť účastníci detskej tour aj na Marine Liptov. Tour začala v marci v Lučenci a na Liptov sa dostáva uprostred kalendára súťaže. Riaditeľom podujatia je Peter Zánický – mládežnícky tréner Petra Sagana.

„Súťažiaci sa prihlasujú priamo organizátorom detskej tour prostredníctvom stránky www.detskatour.sk. Registrácia k nám na Marinu Liptov bude prebiehať ešte aj v deň tour a to od 8:00 do 10:00 hodiny. Prví pretekári štartujú o pol jedenástej. Špecifikom našej lokality je okrem pekného sprievodného programu aj možnosť si počas celého dňa užívať Liptovskú Maru či už formou vyhliadkových plavieb alebo si loď jednoducho zapožičať,“ upozornila marketingová manažérka Marina Liptov Katarína Janošková.

BobrovníkDetská tour

 

 

 

 

 

Na súťaž môžu rodičia prihlásiť deti od 2 – 14 rokov. Deti súťažia vždy po kategóriách od najmladších po najstarších. Cyklistický okruh pri Liptovskej Mare je nenáročný a malým cyklistom môžu rodičia fandiť priamo pri trati. Všetky deti sa môžu tešiť na účastnícke listy s podpisom Petra Sagana. Najlepší v kategóriách dostanú poháre a medaile Petra Sagana. Sú dokonca aj tímy, ktoré chodia na každú jednu tour, pretože zbierajú body do celkového hodnotenia.

„Marina Liptov získava na popularite. Je miestom, kde si dovolenkári povedia, že Liptovu už skutočne nechýba ani to povestné more. Ak si ho chcú do sýtosti užiť aj počas saganovej tour, tak môžu využiť zľavy aj cez našu Liptov Region Card na požičovňu lodí a športových potrieb v tunajšej lodenici,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Okrem samotných pretekov organizátori pripravili aj zaujímavý program. Deti budú mať k dispozícii detské ihrisko so skákacím hradom, budú si môcť dať pomaľovať tvár alebo si kúpiť popcorn, či cukrovú vatu. Na lúke bude postavená virtuálna zóna, kde sa budú môcť tiež zabaviť a samozrejme najväčším lákadlom bude možnosť zapožičať si elektrolode alebo zažiť vyhliadkovú jazdu s kapitánom po Liptovskej Mare. V deň tour bude okrem reštaurácie otvorený aj grill bar, kde si môžu všetci hladoši zakúpiť grilované špeciality.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov