Na lyžovačku skibusom 2018

8. 1. 2018
Domov Na lyžovačku skibusom 2018

Na lyžovačku skibus-om

(Liptovský Mikuláš, 08. 01. 2018) – Od Vianoc beží na Liptove pravidelná bezplatná premávka SKI & AQUA BUS-mi. Lyžiari a dovolenkári sa tak pohodlne zvezú na svahy nielen z jednotlivých častí Demänovskej Doliny, ale aj z Liptovského Mikuláša, Aquaparku Tatralandia, z Bešeňovej, z Kúpeľov Lúčky a tiež Liptovského Jána. Z Ružomberka na Malinô Brdo takisto lyžiari môžu využívať bezplatné skibus-y. Lyžiari oceňujú lepšiu koordináciu liniek, skoršie ranné odchody aj zavedenie spoja až na sídlisko Podbreziny v Liptovskom Mikuláši. Ku komfortu tiež prispievajú hlásiče zastávok v slovenskom aj anglickom jazyku a internetové pripojenie vo vybraných autobusoch.

 

SKI & AQUA BUS-y jazdia po Liptove už šiesty rok. Využívajú ich najmä lyžiari, ale sú tiež výborným a najmä pohodlným dopravným prostriedkom do tunajších akvaparkov. „Stredisko Jasná je obrovským ťahákom pre dovolenkárov, preto je prirodzené, že na Liptove taký dôraz kladieme na službu, ktorá je aj v alpských destináciách samozrejmosťou. Skibus-y u nás budú jazdiť celú hlavnú sezónu a potom menej frekventovane aj počas jarnej lyžovačky. Navyše počas víkendov a sviatkov budú jazdiť skibus-y až zo sídliska Podbreziny v Liptovskom Mikuláši. Po úspechu z minulého roku bude aj tentokrát v prevádzke linka City Bus, ktorá bude každú stredu od 17. januára do 21. marca 2018 dovolenkárov z Jasnej voziť za zábavou aj dobrým jedlom do centra Liptovského Mikuláša,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

V novej sezóne prevádzkovatelia pripravili aj novinky. Pri modrej linke z Tatralandie boli posunuté ranné spoje tak, aby sa lyžiari dostali skôr na svah. Červená linka jazdiaca z Liptovského Mikuláša cez Demänovú vyráža tiež skôr, aby sa rovnomerne vyťažovali jednotlivé spoje modrej a červenej linky. Novinkou je tiež obedný spoj modrej linky z Jasnej cez železničnú stanicu v Liptovskom Mikuláši, ktorý navyše vo víkendy, sviatky a jarné prázdniny Žilinského samosprávneho kraja zachádza až na sídlisko Podbreziny. Červená linka zase s prvým ranným a posledným popoludňajším spojom zachádza až na mestskú časť Palúdzka. Skorší odchod má aj linka z Lúčok cez Bešeňovú do Jasnej, aby si lyžiari užili aj pravý ranný menčester na zjazdovkách. Vo vybraných linkách tiež pribudli hlásiče zastávok v slovenskom aj anglickom jazyku a bezplatné wifi pripojenie.

Na lyžovačku skibusom
Na lyžovačku skibusom

Skibusom na lyžovačku BEZPLATNE

Bezplatné linky SKI & AQUA BUS-ov spájajú ťahúňov turizmu na Liptove: stredisko Jasná, Malinô Brdo, Tatralandiu, Bešeňovú, Kúpele Lúčky, Liptovský Mikuláš, Liptovský JánRužomberok. Skibusy jazdia medzi strediskami od ranných hodín až do večera a denne prepravujú stovky návštevníkov. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV aj vďaka dotácii z Ministerstva dopravy a výstavby SR prevádzkuje dokopy až sedem liniek.

„Bezplatnú dopravu po regióne môžu využívať lyžiari s našou vernostnou a zľavovou kartou Liptov Region Card a platným skipasom. Vďaka nej zároveň môžu čerpať v stredisku Malinô Brdo zľavy až do 20 percent na skipasy. Kartička tiež oprávňuje jej držiteľov na zľavy až do 45 percent na výpožičku lyžiarskeho výstroja. Jej využívanie teda poteší aj peňaženku lyžiarov a odľahčí rodinný rozpočet,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Aktuálne informácie o premávke skibusov na Liptove nájdu hostia na stránke regiónu www.visitliptov.sk a tiež v mobilnej aplikácii Liptova. Grafikony sú tiež dostupné v ubytovacích zariadeniach, ako aj v infocentrách a na webových stránkach jednotlivých atrakcií a miest, kde bezplatné skibusy jazdia.

 

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov