Domov TS_CykloKorytnička s deťmi na kolesách

TS_CykloKorytnička s deťmi na kolesách

14. 8. 2017

(Ružomberok, 15. 8. 2017) – Pohyb v prírode je výborný program pre deti. Aj preto Liptáci po tretíkrát organizujú podujatie „S deťmi na kolesách“. Už v nedeľu 20. augusta bude jeho dejiskom obľúbená CykloKorytnička. Rodiny s deťmi na bicykloch okrem špeciálnej, takmer 5 kilometrov dlhej trasy, čakajú atraktívne stanovištia, veľa zábavy aj zaslúžená odmena. Pre záujemcov z horného Liptova bude k dispozícii aj bezplatný autobus z Liptovského Mikuláša.

Liptáci toto leto prichystali množstvo cyklo-noviniek. Podujatie, ktoré organizujú najbližšiu nedeľu, 20. augusta 2017 je však ako stvorené pre tých najmenších. S deťmi na kolesách po obľúbenej CykloKorytnične zvládnu už deti od 4 rokov. Trasa začína aj končí pri Kolibe Bodega v Podsuchej, len pár kilometrov od Ružomberka. „Jednou z najlepších investícií do budúcnosti našich deti je učiť ich láske k prírode a k pohybu. Zároveň chceme, aby si najmenší leto skutočne vychutnali. Preto sme vytvorili podujatie pre rodiny, vďaka ktorému deti atraktívnou formou nabádame k športu. S deťmi na kolesách má náučno-zábavný charakter, pri ktorom si deti zašportujú, niečo sa naučia o tunajšej prírode aj histórii voľakedajšej železnice a určite sa výborne zabavia,“ povedala event manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Jana Čížová.

Trasa cyklistického podujatia má rovinatý charakter a vedie v pokojnej zóne, mimo hlavnej cesty, preto je ideálna pre rodiny s deťmi. Deti čakajú na takmer 5 kilometrovej trati štyri stanovištia. Na stanovišti farma spoznajú liptovskú faunu a flóru, navštívia obranný bunker z čias Slovenského národného povstania aj záhadný „kameňolom“. Všade ich čakajú atraktívne prekvapenia a veľa zábavy. Žiadne dieťa neodíde naprázdno. Okrem príjemného dňa v prírode drobci získajú pamätný diplom, darček aj sladkú odmenu. „Deťom a rodičom chceme sprostredkovať čo najkrajší zážitok a zároveň im ponúkame možnosť sa pohodlne a bezplatne prepraviť na štart podujatia. V nedeľu o deviatej ráno vyštartuje preto autobus aj s prívesným vozíkom na bicykle zo stanice v Liptovskom Mikuláši, po ďalších záujemcov sa zastaví v akvaparku v Bešeňovej aj na zastávke Ružomberok – Roveň pri OC CityMarkete. Samozrejme po ukončení podujatia, zase odvezie cyklistov späť,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Organizátori ponúkajú rodinám aj tipy na výlety v okolí. „Naším cieľom je, aby si podujatie užili aj rodičia s menšími deťmi, preto je trasa kratšia, ale zároveň ponúka tunajšie okolie veľkú variabilitu a rodiny si môžu deň oživiť ďalšími výletmi. Napríklad navštíviť Brankovský vodopád vzdialený len jeden kilometer od Koliby Bodega, neďalekú pamiatku UNESCO Vlkolínec, prípade absolvovať celú trasu CykloKorytničky,“ uzavrela projekt manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Petra Šuhajdová.

Atraktivita CykloKorytničky spočíva v jej trasovaní po ceste bývalej úzkorozchodnej železnice. Začína v južnej časti Ružomberka. Popri trati je viacero informačných tabúl o histórii tunajšej železnice a o krajine okolo, najmä zaujímavosti a tipy na výlety. Trasa železnice a súčasnej CykloKorytničky vedie na hranici dvoch národných parkov a má dĺžku zhruba 23 kilometrov. Jej koniec je priamo v Kúpeľoch Korytnica. Návštevníci Liptova, ktorí radi bicyklujú a chcú si vychutnať CykloKorytničku, ale aj iné trasy po Liptove majú možnosť ešte do 27. augusta 2017 využívať bezplatné Cyklo & Aqua BUSY.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov