Domov TS_LIPTOVFEST s rekordom

TS_LIPTOVFEST s rekordom

16. 7. 2017

(Liptovský Mikuláš, 17. 7. 2017) –  LIPTOVFEST – festival dobrej zábavy, jedla a zážitkov je tu už o niekoľko dní 21. a 22. júla 2017 na novom mieste, v Tatrapolise pri Tatralandii. Liptáci sa na ňom pokúsia vytvoriť Slovenský rekord v lyžičkovom tanci. V gastrodielni sa chystajú plniť Liptovské droby tradičnou technikou cez kravsky roh. Valašku predstavia ako pracovný nástroj, ale dokonca aj ako hudobný nástroj či tradičnú ovečku. Nielen deti zaujme salaš s domácimi zvieratami aj ovcami a tiež šanca sa virtuálne preniesť na liptovský salaš vďaka 3D okuliarom a slúchadlám. Ďalšími programovými ťahákmi pre návštevníkov Liptova budú vystúpenia Polemic, Ploštín Punk, bubeníci z Campana Batucada, letnú pohodu sprostredkuje pikniková lúka aj večerné letné kino pod holým nebom. Doprava na podujatie je z Liptovského Mikuláša zabezpečená bezplatne.

Letná oslava Liptova je tu už tento piatok. Po dvoch úspešných ročníkoch bude ten tohtoročný LIPTOVFEST až dvojdňový a presúva sa bližšie k letným atrakciám Liptova do Tatrapolisu pri Tatralandii. Podujatie je ochutnávkou Liptova všetkými zmyslami na jednom mieste.

„To, že to u nás na Liptove uprostred leta skutočne žije svedčí bohatý program pre všetky vekové kategórie. V minulom roku sa nám s folkloristami podarilo prekonať Slovenský rekord v klobúkovom tanci. Túto sobotu sa pokúsime s folkloristami z HybajHO! o rekord v lyžičkovom tanci. Lyžičky budeme mať pre nádejných tanečníkov pripravené, ale budeme určite radi, keď si ľudia prinesú aj svoje, aby sa nám rekord podaril,“ ozrejmila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Na lyžičkový tanec sa využívajú po dve zopnuté lyžice, natočené k sebe spodnými časťami, s malou medzerou, pričom úderom o stehná a dlane vzniknú zaujímavé rytmické kombinácie. Video pozvánka na lyžičkový tanec – https://www.youtube.com/watch?v=vu4LhhTi45w . Organizátori však dodávajú, že sa prispôsobia aj netanečníkom a pokus o rekord bude jednoduchšou variáciou krokov a úderov lyžicami.

„Rovnako ako po minulé roky budeme na podujatie zabezpečovať bezplatnú kyvadlovú dopravu z Liptovského Mikuláša. V dopoludňajších hodinách budú autobusy jazdiť v hodinových intervaloch a v popoludňajších každú pol hodinu. Prejdú cez celé mesto od sídliska Podbreziny cez železničnú a autobusovú stanicu v Liptovskom Mikuláši až do Tatrapolisu pri Tatralandii. Lístok na podujatie bude v rámci jedného dňa priechodný, čím návštevníkom dávame možnosť vybrať si z programu to naj a prísť vtedy, keď ich program najviac zaujíma,“ povedala projekt manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Petra Šuhajdová. Túto možnosť ocenia aj rodiny s deťmi, ktoré vďaka priechodnému lístku môžu z podujatia odísť a vrátiť sa neskôr, keď si najmenší oddýchnu. Ak by chceli na podujatí zostať po celý deň, aby im nič neušlo, tak na oddych pre najmenších môžu využiť odpočinkovú zónu na piknikovej lúke.

Milovníkov tradícií zaujme v piatok gastro show Majstra šéfkuchára SR Petra Bracha ako aj súťaže s tradičnými výrobkami akými sú mlieko či syry. V sobotu zase gastrodielňa, kde bude šéfkuchár školy varenia Ivan Rusina tradičným spôsobom „nadievať“, teda plniť Liptovské droby cez kravský roh. „Valašku väčšina ľudí pozná ako pracovný nástroj – sekerku. U nás na Liptovfeste spoznajú návštevníci valašku aj ako nástroj hudobný a tiež ako tradičnú ovečku,“ doplnila Bartková. Práve o ovečke Valaške, ktorá zmenila Liptov, bude aj dokumentárny film, ktorý vzhliadnu návštevníci v rámci Liptovského bloku v sobotu od 12,00 hod. Spojenie modernej doby a tradícií prinesú 3D okuliare a slúchadlá, ktoré prenesú návštevníkov na pravý liptovský salaš. Okrem virtuálneho salaša sa najmä deti môžu tešiť aj na klasický salaš so zvieratkami.

Liptáci pripravili na obidva dni skutočne pestrý program od ranných do neskorých nočných hodín. Okrem hlavného pódia majú pripravené aj ďalšie pódiá, tak aby dosiahli rôznorodosť programu pre všetky vekové aj záujmové skupiny. Deti potešia divadielka, tvorivé dielne, kúzelník aj klaun. Rodičia s deťmi si môžu oddýchnuť na piknikovej lúke. Vystúpia Polemic, obľúbená domáca kapela Ploštín Punk, bubeníci z Campana Batucada – známi zo svetového pohára v lyžovaní v Jasnej, Replay Band aj Verobika Rabada. Chýbať nemôžu ani Liptovskí zbojníci. V piatok večer program ukončí St. Nicolaus párty s DJ Pablikom a v sobotu letné kino pod holým nebom s filmom Špunti na vode. Večer iste mnohí ocenia možnosť využiť bezplatnú kyvadlovú dopravu do Liptovského Mikuláša. Video pozvánka na LIPTOVFEST – https://www.youtube.com/watch?v=vD4z1nQPCSs .

LIPTOVFEST je skutočne lákavý, vedia o tom aj moderátori podujatia. Už tento piatok o tom presvedčí návštevníkov obľúbená Didiana a v sobotu skvelý zabávač a úspešný vloger Sajfa.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov