Domov TS_E-bikeom po Liptove

TS_E-bikeom po Liptove

11. 7. 2017

(Liptovský Mikuláš, 12. 7. 2017) –  Liptáci reagujú na najnovšie trendy v cyklistike. V horskom regióne nájdete najväčšiu požičovňu elektro-bicyklov na Slovensku. Tunajšie krásne cyklotrasy si tak dovolenkári môžu užívať na klasickom bicykli alebo využiť techniku, vďaka ktorej prejdú oveľa viac kilometrov a zvládnu aj ťažké stúpania bez väčších problémov.

Čo je to vlastne ten e-bike? Elektro-bicykel je klasický bicykel, ktorý pomocou systému elektrického pohonu pomáha užívateľovi v jazde. Elektro-pohon je schopný dopĺňať silu, ktorú cyklistka vynakladá pri šliapaní. Vďaka tomu môže ísť v porovnaní s klasickým bicyklom pohodlnejšie, jednoduchšie a bez väčšej námahy. „Liptov je nádherný horský región s viac ako 800 kilometrami značených cyklotrás. Ponúka tak obrovské možnosti pre cyklistov, ale zároveň si terén vyžaduje, aby mali cyklisti istú kondíciu. Na Liptove takmer nenájdete klasické rovné trasy bez stúpaní. Práve v stúpaniach dokáže podporiť elektro-bicykel. Pomôže cyklistovi a ten si šetrí energiu na to, aby prešiel čo najviac kilometrov a užil si cyklistiku u nás v pohode a s úsmevom,“ povedala projekt manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Petra Šuhajdová. Dôležitý je fakt, že elektro-pohon zďaleka neznamená, že cyklista nešliape do pedálov a nevydáva energiu. Jeho zmysel je najmä v tom, že dokáže cyklistovi pomôcť zvládnuť aj ťažšie fázy cyklovýletu. Video o elektro-bicykloch je dostupné na tomto linku: https://www.visitliptov.sk/o-liptove/liptov-news/.

E-bike ako elektro-bicykel nazývajú cyklisti využijú určite návštevníci Liptova aj pri nedeľných cyklovýletoch so sprievodcom, ktoré Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV organizuje úplne bezplatne. Už najbližšiu nedeľu 16. júla na všetkých záujemcov čakajú krásy Kôprovej a Tichej doliny zo sedla bicykla. Dlhšia trasa je vhodná pre zdatnejších cyklistov a má 20 kilometrov bicyklom a ďalších zhruba 10 kilometrov absolvujú záujemcovia pešo. Ľahší variant v dĺžke 8 kilometrov zvládnu aj rekreační cyklisti a rodiny s deťmi. Viac informácií o najbližšom cyklovýlete aj ďalších plánovaných na toto leto je dostupných na https://www.visitliptov.sk/zaujimavosti/cyklovylety/. Cyklistov z Liptovského Mikuláša na štart výletu z Podbanského zvezie bezplatný CYKLO BUS.

Oblastná organizácia odporúča sledovať aktuálne informácie na ich webovej stránke visitliptov.sk alebo v aplikácii Liptov.

„Minulý týždeň dvadsiatka cyklistov absolvovala cyklovýlet so sprievodcom na Čierny Váh. Máme výborné ohlasy a veríme, že rovnako to bude aj po najbližšom výlete po dolinách Západných Tatier. Odporúčame záujemcom, aby zvážili aj využitie e-biku, keďže sa jedná o náročnejšiu z trás,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. V najväčšej liptovskej požičovni elektro-bicyklov dokonca môžu dovolenkári využiť aj 10 percentnú zľavu cez Liptov Region Card.

Na Liptove môžu cyklisti využívať aj linku CYKLO & AQUA BUS, ktorá premáva v piatok až v nedeľu. Pričom jej sobotná trasa je predĺžená až po Ružomberok, aby si cyklisti mohli vyskúšať atraktívnu CykloKorytničku.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov