TS_Liptovu chutí pomáhať

12. 5. 2017
Domov TS_Liptovu chutí pomáhať

(Liptovský Ján, 12. 5. 2017) – Posledná májová sobota bude na Liptove patriť boju kuchárskych varešiek. Dvaja špičkoví šéfkuchári, majster kuchár SR Peter Bracho z Liptovského dvora v Jánskej doline a Michal Škorec z reštaurácie Diva z Trenčína zabojujú o chuťové poháriky prítomných hostí. Cieľom boja v hoteli Liptovský dvor**** bude vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov z každého chodu atraktívnej večere, aby podujatie Pomáhať nám chutí IV. pomohlo charite. Na večeru si osobne dohliadne a sprevádzať ňou bude obľúbená Adela Banášová.

Ako sa hovorieva, „babka k babce, budú kapce“. V ponímaní Pomáhať nám chutí IV. by sa dalo povedať,  šéfkuchár k šéfkuchárovi, ľuďom bude ľahšie či krajšie. V sobotu večer, 27. mája 2017 sa reštaurácia hotela Liptovský dvor a reštaurácia Diva Michala Škorca opäť spoja na Liptovskom dvore, aby už po štvrtý raz pomohli nielen deťom, ale aj ľuďom, ktorí sa ocitli v životnej tiesni. „Cieľom nášho večera je v priateľskej atmosfére postaviť̌ proti sebe dvoch špičkových šéfkuchárov, hosťom pripraviť̌ kulinársky zážitok, všetkým vytvoriť̌ príjemnú atmosféru, ale najmä podporiť̌ dobrú vec. Sme veľmi radi, že Pomáhať nám chutí funguje a prináša rok čo rok viac peňazí na dobrú vec,“ povedal Richard Holec riaditeľ hotela Liptovský dvor**** a otec myšlienky.

Gastronomické večery Pomáhať nám chutí majú výnimočnú chuť a teda aj zmysel. Ceny za jedlá, ktoré hostia zaplatili v minulom roku prispeli Svetielku nádeje a postihnutý chlapec Marko Zachar vďaka prostriedkom získaným z podujatia absolvoval liečenie. Spolu sa za všetky tri ročníky darovalo už krásnych 12 270 €.

Hostia za jedlo zaplatia ľubovoľnú čiastku peňazí, pričom suma za jedlá od Petra Bracha z Liptovského dvora bude venovaná Centru pomoci detskej onkológie Svetielko nádeje v Banskej Bystrici a za jedlá Miša Škorca z reštaurácie Diva zase poputujú pre Občianske združenie Silnejší slabším z Trenčína.

 „V tento večer pôjde nielen o dokonalú gastronómiu, ale aj o ľudskosť v nás. Pevne verím, že aj tento krát bude charita návštevníkom podujatia chutiť a vyzbiera sa čo najviac peňazí na dobrú vec. A možno bude tento večer tiež inšpiráciou a dôvodom na zamyslenie aj pre iné subjekty v cestovnom ruchu v regióne,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Kto by chcel prispieť a zažiť atmosféru charitatívneho večera má ešte stále možnosť objednať si svoje miesto v Liptovskom dvore.

Aj štvrtý kulinársky súboj bude rozdelený na dva večery. Odveta bude potom v Trenčíne v reštaurácii Diva pri synagóge 16. júna 2017.

Pomahat nam chuti-_2017

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov