Veľká noc na Liptove

5. 4. 2017
Domov Veľká noc na Liptove

(Liptovský Mikuláš 4. 4. 2017) – Sviatky jari sú tu už čoskoro a len na Liptove si užijú návštevníci na jednom mieste zimnú atmosféru s lyžovačkou aj tropické teplo. Liptáci opäť lákajú „Kraslicou“ na Chopok, do tunajších horúcich bazénov, na tradičnú šibačku aj oblievačku a dokonca aj na súťaž vo varení halušiek. Voľné ubytovacie kapacity sú v tomto termíne ešte stále dostupné a ponuka sa sústreďuje najmä na domácich Slovákov a rodiny s deťmi. V mnohých zariadeniach deti ubytujú dokonca zadarmo. 

Veľká noc pripadne tento rok na druhú polovicu apríla a Liptáci sa na dovolenkárov náležite pripravili. Napriek priam letným teplotám, z posledných dni v niektorých častiach Slovenska, sa v Jasnej očakáva ešte stále aj príťažlivá jarná lyžovačka. „Lyžiari aj nelyžiari sa môžu počas Veľkej noci tešiť na atraktívny vývoz lanovkou v podobe kraslice z Priehyby až na Chopok. Každý veľkonočný deň od 14. do 17. apríla môžu lyžiari aj ďalší naši návštevníci v kraslici zažiť niečo nové,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej. O program sa postará obľúbený Lipták Miro Kasprzyk. Pripravené sú folklórne melódie a skvelé veľkonočné pochúťky v panoramatickej reštaurácii ROTUNDA. Malých i veľkých zabaví veľkonočné tvorenie, zdobenie a maľovanie vajíčok, pletenie veľkonočných korbáčov a mnoho iných animácií. V tunajších športových obchodoch prichystali prevádzkovatelia dokonca totálny výpredaj zimného tovaru. Na Malinom Brde pripravili program pre peších turistov, ktorých vyvezie na vrchol lanovka a späť môžu vyskúšať aj jazdu kolobežkou či károu. Najatraktívnejší program bude v nedeľu. Na návštevníkov čaká grilovačka aj veľkonočné animácie. Bonusom bude bezplatná jazda lanovkou pre deti do 12 rokov.

Krastlicou na Chopok

„Pre našich hostí sme prichystali atraktívny Veľkonočný pobytový balík. Ešte stále máme voľné kapacity, takže rozhodne netreba váhať. Naši klienti budú mať možnosť upliesť si korbáč, detičky poteší zdobenie vajíčok rôznymi metódami, tradičné veľkonočné menu tiež nemôže chýbať. To, čo iste zaujme, bude divadlo pre najmenších a súťaž vo varení liptovských halušiek. No a aby boli všetky ženy zdravé a krásne po celý rok, tak ich čaká nefalšovaná oblievačka s folkloristami,“ povedal Anton Považský z Koliby Gréta situovanej pri Liptovskej Mare.

Mnohé zariadenia na Liptove motivujú rodiny s deťmi aj zvýhodneniami. Napríklad v penzióne Mária v Bodiciach ubytujú deti do 6 rokov bezplatne a v ubytovacích zariadenia Kúpeľov Lúčky to budú detičky do 5 rokov vrátane. „Veľká noc je na Liptove najmä v znamení domácich Slovákov, ktorí využívajú voľné dni na aktívny oddych s rodinou. Aj z týchto dôvodov šijeme program počas sviatkov jari práve na domácu klientelu. Očakávame, že väčšina Slovákov strávi na Liptove štyri noci,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Stáva sa, že mnohí klienti si rezervujú ubytovanie dokonca rok dopredu, keďže Veľká noc patrí k takzvaným top termínom. Väčšina však pobyt bookuje mesiac či dva dopredu. Hotelieri potvrdzujú aj skutočnosť, že v tomto termíne väčšinou kapacity vypredávajú priamo, teda bez pomoci zľavových portálov.

GPB_Velka noc

Netradične, tradičné je na Liptove aj kúpanie v tunajších bazénoch. Oba akvaparky lákajú na zaujímavý program. „V Bešeňovej práve počas Veľkej noci otvoríme jednu z noviniek roka a to relaxačnú zónu v átriu s plochou viac ako tisíc metrov štvorcových, chýbať nemôžu folklórne tradície, oblievačka i typicky slovenské remeselné stánky pri našich bazénoch. Všetkých milovníkov saunovania pozývame aj na atraktívne nočné saunové rituály,“ zdôraznila Miroslava Garajová z GINO Paradise Bešeňová. Do trópov prenesú svojich návštevníkov v mikulášskej Tatralandii. Čakajú  ich veľkonočné súťaže pod palmami, zajačikove šibalstvá, zábava v rytmoch veľkonočnej tancovačky, potápanie v koralovom útese, ale aj kurz tradičnej oblievačky. „V Tatralandii počas sviatkov jari otvoríme letné tobogány a surfovanie si pod dozorom skúsených inštruktorov užijú už deti od 5 rokov,“ doplnila Martina Lehotská z marketingu najväčšieho slovenského akvaparku.

Liptov opäť nezostane nič dlžný sloganu Všetko je na LiptOVE. Veď kde na Slovensku si ešte zalyžujete, zažijete relax pod palmami, ale aj pravé slovenské tradície s oblievačkou a šibačkou?

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov