Domov Liptovská športová aréna

Liptovská športová aréna

16. 3. 2017

(Liptovský Mikuláš, Jasná 16. 3. 2017) – Druhá aprílová sobota bude na Liptove patriť športovej bojovnosti nadšencov a tunajšej prírode, vďaka ktorej je možné zomknúť zimu a leto v jedno. Štafetové preteky Liptov Ride sú jediným podujatím svojho druhu na Slovensku, ktoré spája päticu športov a dve turistické sezóny. Ženy a muži budú súťažiť v behu, cyklistike, skialpinizme, freeride lyžovaní a snowboardovaní aj na divokej vode.

Len sedem dní stačilo na naplnenie kapacity 60 tímov na druhý ročník štafetových pretekov Liptov Ride, ktoré sa uskutočnia 8. apríla 2017 na Liptove. Stále sa však môžu hlásiť jednotlivci motivovaní obuť si tenisky i lyžiarky a sadnúť na bicykel i do kajaku v jeden deň. „Preteky začínajú hromadným štartom bežcov v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši, cez Ploštín, Demänovskú dolinu až k nástupnej stanici lanovky Lúčky-Vyhliadka v lyžiarskom stredisku Jasná, kde bežci po 14 kilometroch odovzdajú štafetu skialpinistom. Tí vyšliapu päťkilometrovú trasu pod Chopok a štafetu odovzdajú ďalej freeriderom, ktorí zídu jedným zo žľabov do Lukovej doliny, voľným terénom na zjazdovku Turistická až k odovzdaniu štafety na Lúčkach. Tam už budú čakať cyklisti, ktorí štafetu odvezú z Jasnej cez Iľanovo a Závažnú Porubu späť do mesta a odovzdajú ju kajakárom na areáli vodného slalomu. Posledná etapa kajak-cross začína krátkym šprintom k tichej vode a pokračuje divokou vodou až do cieľa,“ popisuje preteky jedna z organizátoriek Zuzana Homolová.

„Liptov je vo svoje podstate dokonalý, lebo kombinuje hory a vodu, tradície s modernou a vďaka Liptov Ride aj mesto a tunajšiu prírodu. Podujatie len potvrdzuje komplexnosť a pestrosť ponuky nášho regiónu,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

„Je len málo miest, kde sa dajú v jeden deň zvládnuť zimné aj letné športy. Sneh v tomto období nájdete už len na vyšších kopcoch a u nás v Jasnej jeho nádielka vydrží nielen do Veľkej noci, ale veríme, že aj do konca apríla. V mestách síce panuje iné ročné obdobie, no na Chopku si stále veľmi dobre zalyžujete“, doplnil riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej. 

V sobotu 8. apríla Liptáci avizujú aj divácky atraktívne podujatie. Pripravili sprievodný program pre všetky vekové kategórie vo vodnom areáli aj na Lúčkach v Jasnej. Návštevníkov iste zaujme hod „tulivakmi“, testovanie balance-boardov, hry pre najmenších a žalúdky poteší gastro zóna. Na večer je pripravená after party, na ktorej zahrajú La3no Cubano a DJ Yanko Král. „Liptov je nesmierne pestrý svojimi možnosťami. Veľa návštevníkov sa k nám vracia aj viac krát do roka, či už za najlepšou lyžovačkou na Slovensku, alebo v lete za turistikou a ponukou akvaparkov. Celoročne prichádzajú za tradíciami a gastro ponukou, ktoré reprezentujú tunajšie koliby či skanzeny, ale aj za úchvatnými jaskyňami a množstvom iných atrakcií, ktoré keď doplnia divácky zaujímavé podujatia ako je napríklad Liptov Ride, nezostáva nič iné, ako si Liptov zamilovať,“ uzavrela riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Mená víťazov organizátori vyhlásia v deň konania pretekov okolo 16-tej hodiny. Stále je aktívna registrácia jednotlivcov na podujatie, ktorá sa uzavrie v posledný marcový deň. Jednotlivcov bude v priebehu pretekov sprevádzať pomocník, ktorý zabezpečí prevoz lyží, bicykla, ruksaku a ostatnej výbavy pretekára.

Podujatie organizuje občianske združenie Liptov Ride a viac informácií o pretekoch je dostupných aj online na  www.liptovride.sk alebo https://www.facebook.com/events/1574690652547234/ .

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov