Domov Liptov v znamení dušičiek

Liptov v znamení dušičiek

25. 10. 2016

(Liptovský Ján, 25. 10. 2016) – Už najbližšia sobota bude v Jánskej doline patriť dušičkám, strašidlám a výbornej zábave pre celé rodiny vďaka siedmemu ročníku úspešného podujatia Jánske dušičky. V tunajšej Stanišovskej jaskyni pripravili špeciálny dušičkový program. A Jánske „dušičkovanie“ vyvrcholí stretnutím rodičov a detí v maskách v areáli penziónu Horec, kde všetkých čakajú tvorivé dielne, čert Vladko a jeho „srandičky“, ohňová show aj koncert obľúbeného Ploštín Punku.

Každý kto má rád tmu, vyrezávané tekvičky, strašidlá, čertov a maskovanie by si to mal najbližší víkend namieriť na Liptov. „Teším sa, že Jánska dolina už siedmy rok v tomto období patrí rodinám s deťmi a obľúbenému dušičkovému programu. Hlavný program dňa začína o 15,00 hod. v areáli penziónu Horec, kde sa na veľkej trávnatej ploche deti môžu venovať zábave, tvorivým dielňam, zasúťažia si o najlepšiu masku, uvidia ohňovú show a rodičov iste poteší aj koncert liptovskej kapely Ploštín Punk,“ prezradila Katarína Schrőtterová z Občianskeho združenia Jánska dolina.

Obdobie dušičiek je spojené aj s prázdninami v škole a preto je Liptovský Ján plný turistov, ktorí využijú voľné dni nielen na spomienku na zosnulých, ale aj na oddych s rodinou v lone liptovskej prírody. „V Liptovskom Jáne sa nám darí spájať komerčný Halloween so špecifikami tejto časti Slovenska, takže dušičkovú vatru si užijete asi len u nás. Navyše naši jaskyniari v Stanišovskej jaskyni deti potešia celodennou akciou aj v podzemí. Čaká ich dušičková rozprávka s detskými hercami, takže si návštevu Jánskej doliny rozhodne netreba nechať ujsť,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Organizátori odporúčajú vstup na podujatie v maskách. V minulom roku sa na akcii zabávalo niekoľko stovák návštevníkov, keďže tohtoročná pripadla na sobotu, organizátori očakávajú vyššiu návštevnosť jaskyne aj hlavného programu v areáli penziónu.

Kto by chcel vyskúšať ako chutí Halloween na Liptove v spojení s kúpaním a vyhrievaním sa na ležadlách, ma možnosť počas celej jesene navštíviť tunajšiu Tatralandiu. Až do Vianoc akvapark láka na originálnu inštaláciu Mexico Halloween Wedding so zaujímavým programom, ktorý vyvrcholí 19. 11. 2016 podujatím „Noče Misterio“. Viac info o halloweenskom programe na: https://www.visitliptov.sk a veselej strašidelnej show na http://www.tatralandia.sk.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov