Domov S deťmi na kolesách po Liptove

S deťmi na kolesách po Liptove

12. 9. 2016

(Ružomberok, 12. 09. 2016) – Cyklistika je aj medzi deťmi obľúbený šport. Liptáci preto už druhý rok organizujú podujatie športovo-náučného charakteru „S deťmi na kolesách“. Podujatie sa uskutoční najbližšiu sobotu 17. septembra 2016 v doline obra Čutka v Čutkovskej doline. Trasa v úvodnej časti doliny je dlhá 4 km a je vhodná pre deti, ktoré radi bicyklujú, ale zvládnu ju aj drobci, ktorých rodičia zvezú v cyklosedačke alebo prejdú časť trasy na odrážadle.

Na Liptove pravidelne organizujú podujatia, ktoré motivujú rodiny tráviť časť v prírode a najmä vštepovať deťom vzťah k prírode. Pred rokom úspešne rozbehli projekt „S deťmi na kolesách“, ktorého prvý ročník zorganizovali v Liptovskom Jáne pri Stanišovskej jaskyni.

„Deti sú naša budúcnosť a stráviť s nimi deň na vzduchu, v krásnej doline pri dobrej zábave je najlepšia investícia do ich budúcnosti. Preto sme vytvorili projekt pre rodiny, kde atraktívnou formou nabádame deti k športu. Podujatie má náučno-zábavný charakter, na ktorom sa deti možno i trošku zapotia, ale tiež zaujímavým spôsobom zistia napríklad aj to, aké je dôležité nevyhadzovať odpadky v prírode,“ povedala projekt manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Petra Šuhajdová. Rodičia s deťmi sa môžu od 9:30 ráno registrovať. Organizátori ich vybavia číslom pretekára s hlavou Obra Čutka. Na štvorkilometrovej trase ich čaká 6 stanovíšť plných zábavy a hádaniek, no postačí, aby absolvovali prvé štyri a získajú diplom, darček, sladkú odmenu aj 50% zľavu do zábavného areálu obra Čutka v tejto doline.

„Záleží nám na tom, aby bolo podujatie pre návštevníkov Liptova aj všetkých záujemcov čo najpríjemnejšie stráveným časom. Zároveň, aby rodičia nemuseli s deťmi prekonávať dlhé trasy na bicykli, pokiaľ sa dostanú do Čutkovskej doliny. Najmä preto sme zabezpečili z hlavných stredísk cestovného ruchu Liptova bezplatnú autobusovú dopravu. Z Tatralandie, Liptovského Mikuláša a z GINO Paradise Bešeňová a späť sa tak zvezú pohodlne autobusom,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Liptov počas predĺženého víkendu láka nielen malých cyklistov s rodinami, ale všetkých, ktorí majú radi tunajšiu prírodu aj sa radi zabavia. Už v piatok sa čistia zjazdovky a ich okolie na Chopku a prevádzkovateľ prisľúbil predstaviť aj desaťročnú víziu horského strediska Jasná. V Liptovskom Jáne bude od štvrtka do soboty počuť motorové píly na podujatí Drevené kráľovstvo. Atraktívny hlavný program s krstom knihy a súťažou v rýchlorezbe je pripravený na sobotné popoludnie. Viac na www.visitliptov.sk/podujatia.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov