Domov Chopok na kolesách

Chopok na kolesách

23. 8. 2016

(Jasná Nízke Tatry, 23. 08. 2016) – Liptáci pod Chopkom privítajú babie leto na bicykloch, tak ako sa patrí. Bajkovačka v Jasnej 3. 9. 2016 je výborný program pre rodiny s deťmi, horských cyklo-nadšencov aj profi jazdcov. Deti najviac poteší zábavný program aj slalom na bicykloch a všetkých zvedavcov zaujme outdoorová trial show. Vrcholom sobotného programu bude hromadný zjazd z Chopka až na údolnú stanicu Záhradky. Jazdci absolvujú zjazd z výšky 2 004 m n. m. na Záhradky (1 028 m n. m.) za čo najkratší možný čas.

Chopok si v lete obľúbili nielen turisti a milovníci dokonalých výhľadov, ale aj cyklisti. Pomyselnú bodku za letným cyklo-šantením pod druhým najvyšším kopcom Nízkych Tatier dá v prvú septembrovú sobotu podujatie Bajkovačka. „Bajkerov“ a „bajkerky“ všetkých vekových kategórií čaká atraktívne podujatie. „Program sme sústredili na Záhradky, odkiaľ bude pre cyklistov k dispozícii obľúbená šesťsedačková lanovka na Rovnú Hoľu. Najatraktívnejšia časť podujatia bude súťaž „Bomby z Chopku“. Ide o hromadný zjazd z vrcholovej stanice Chopok až na Záhradky. Pred rokom, na prvom ročníku, sa podarilo dosiahnuť výborný čas zjazdu 4 minúty a 58 sekúnd. Kto ho chce prekonať, bude musieť siahnuť na dno svojich síl, takže určite sa bude na čo pozerať,“ povedala Sylvia Artzová marketingová riaditeľka zo strediska Jasná. Fanúšikov bike-adrenalínu zaujme aj súťaž Ride & Fly v skokoch do diaľky.

Rodiny s deťmi čaká veľmi pestrý program v údolnej stanici Záhradky. Vystúpi divadlo Minetrdlo s moderným spracovaním rozprávok Janko Hraško, Popoluška a Šípková Ruženka. Hitom bude vystúpenie zoskupenia Baby Band Fíha Tralala. „Liptov je krásny región, hory sú naša pýcha. Aj preto vždy radi podporujeme podujatia, ktoré vedú deti k športu a láske k prírode. Drobci strávia príjemný deň na horách a popritom si v Jasnej zasúťažia o pekné ceny. Overíme si ich „bajkerské“ zručnosti na bicykloch či odrážadlách a ktovie, či sa nám nepredstaví aj budúca cyklistická hviezda,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Pre malých cyklistov, ale aj všetkých dospelých nadšencov umenia na dvoch kolesách, pripravili organizátori aj „oudoorovú trial show“, v ktorej sa môžu tešiť na majstra sveta Jána Kočiša so svojou skupinou. Popoludnie od 13:30 je v Jasnej venované koncertom pod holým nebom v podaní skupín Mr. Tedy and the Sidekicks, Trix a Critica.

S koncom prázdnin sa cyklistická a turistická sezóna v Jasnej nekončí. Liptáci naopak dúfajú, že na návštevníkov a milovníkov hôr čaká pekné babie leto. V Ružomberku a okolí pripravili aj ďalšie atraktívne cyklo podujatia. V nedeľu 4. 9. 2016 to budú Ružomberské schody – netradičné zápolenie na bicykloch v historickom centre mesta a v sobotu 17. 9. 2016 ideálne podujatie pre rodiny – S deťmi na kolesách Čutkovskou dolinou. Viac na https://www.visitliptov.sk/podujatia/

Kto by nechcel čakať do septembra a chce sa dobre zabaviť, už tento víkend, tak môže urobiť v mikulášskej Tatralandii. To že v tunajšom akvaparku leto nikdy nekončí dokáže 27. a 28. augusta Summer Beach Party s poriadnou párty v bazéne plnom peny a s hudobnými vystúpeniami obľúbenej Anity Soul a vždy usmiateho Igora Kmeťa ml.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov