Domov Malí olympionici za drakom

Malí olympionici za drakom

14. 7. 2016

(Jasná Nízke Tatry, 13. 07. 2016) – Na liptovských kopcoch bude veselo aj po zotmení. Tretí ročník Dračích nocí na Chopku čoskoro štartuje. Jeho prvé dejstvo poteší rodiny s deťmi v sobotu 16. 7. 2016 a druhé o mesiac neskôr 13. 8. 2016. Atraktívny vývoz lanovkami zo severnej aj južnej strany Chopku je opäť pripravený vo večerných až nočných hodinách a zaujme aj výnimočný sprievodný program. Tento krát v olympijskom duchu.

Aj na Chopku bude olympiáda a to ešte skôr ako v Rio de Janeiro. Že ako je toto možné? Jednoducho, bude to „Drakolympiáda“. Ďalšia zo série podujatí Dračie noci bude v tomto roku zasvätená práve športu a organizátori ju venovali olympiáde. „Rotunda na Chopku po roku opäť ožije tajomnými príbehmi Draka Demiána. Pri tejto príležitosti realizujeme večerný vývoz lanovkami a pre deti je to veľmi atraktívne. Drak Demián bude chrliť oheň aj dym čo môžu zažiť návštevníci len počas Dračích nocí. Deti pri príchode vybavíme brožúrkou a pod vedením „Tatranca“ absolvujú aj pravý vysokohorský tréning. No a keď zvládnu všetky športové aj nešportové úlohy, tak ich čaká zaslúžená medaila,“ povedala Sylvia Artzová marketingová riaditeľka zo strediska Jasná.

Výnimočný sobotný večer pre rodiny bude v dvoch častiach. Prvý vývoz o 17,30 hod. je vhodný pre deti do šiestich rokov a staršie zvládnu aj vývoz o 19,00 hod. so skutočne nočnou atmosférou na Chopku. Na úvod deti zahreje olympijská rozcvička či zdravotná prehliadka. Následne je potrebné, ako na pravej olympiáde, preniesť „drakolympijský“ oheň. Niekedy sa stane, že aj športovci postrácajú veci a je treba im pomôcť nájsť zatúlané predmety v piesku doskočiska. Chýbať nebude dračia športová aréna ani zóna rekordov, kde si deti zatrénujú na stupňoch víťazov ako hrdo niesť vavrínový veniec. Klaun Adyno predvedie svoje zábavné predstavenie Klaunská Olympiáda zatiaľ čo si šikovné rúčky vlastnoručne vytvoria olympijskú zástavu.

Dobrodružný výlet na vrchol Chopka začína zo severnej strany na Bielej púti, kde deti čaká aj nový Maxiland Summer Park a z južnej strany sa štartuje spred hotela Srdiečko. „Záujem dovolenkárov o výlety na hory a turistiku počas leta rastie. Treba však neustále inovovať ponuku a tvoriť zaujímavé programy, čo platí najmä ak ide o úprimného detského klienta. Nočné výlety lanovkami môžu prázdninujúci zažiť len na Liptove. Kto sa nedostane na prvý nočný výlet na Chopok nemusí zúfať. Drak Demián majestátne chráni Rotundu a malí aj veľkí ho nájdu na tunajšej terase počas celého roka,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Nasledujúce Dračie noci čakajú na rodiny s deťmi 13. 8. 2016, pod názvom Dračí pátrači. Drak Demián váži 1,5 tony a meria až 3 metre. Impozantná kovová socha má tri hlavy. Celkovo sa na drakovi Demiánovi odpracovalo cca 1350 hodín. Osobitosť drakovi dodáva 800 ks ručne kovaných šupín. Drak Demián, najmocnejším strážca demänovských pokladov, je inšpirovaný starou liptovskou povesťou o drakovi, ktorý obýval Demänovské jaskyne. Viac informácií o drakovi aj Dračích nociach na www.jasna.sk.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov