Aj Liptáci si rozdali vysvedčenia

30. 6. 2016
Domov Aj Liptáci si rozdali vysvedčenia

(Liptovský Mikuláš, 30. 06. 2016) – Na konci školského roka sa na Liptove udeľovali vysvedčenia aj v cestovnom ruchu. Namiesto žiakov ich však dostali gastro prevádzky. Do hodnotenia sa zapojilo 21 reštaurácií a kaviarní a 12 z nich bude môcť najbližšie dva roky používať certifikát kvality Liptovská hviezda. V roku plnom športu sa Liptáci naladili športovo a prišli s novinkou. Hodnotenie zjednodušili a zariadenia tak zabojovali už len o jednu hviezdu s hodnotou zlatá, strieborná a bronzová.

Projekt Liptovská hviezda už štvrtý rok preveruje kvalitu poskytovaných služieb na Liptove. Prvý krát sa súčasťou hodnotenia stali aj kaviarne a výsledok príjemne prekvapil. „Až štyri kaviarne môžu od dnešného dňa používať certifikát kvality Liptovská hviezda. Z toho dve získali hviezdu zlatú. Musím potvrdiť, že sme zaraďovali do hodnotenia kaviarne s rešpektom, ale dnešné pomyselné vysvedčenia potvrdili, že toto naše rozhodnutie bolo správne“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Trend v gastronómii potvrdili aj na Liptove. Najviac sa darilo tým reštauráciám, ktoré sa zamerali na taliansku kuchyňu. Z ôsmych ocenených totiž siahli na hviezdu až štyri ružomberské reštaurácie s talianskou kuchyňou, jedna z Liptovského Mikuláša a jedna z Bešeňovej. Talianska kuchyňa je obľúbená najmä u rodín s deťmi kvôli cestovinám a pizzi. Najviac bodov spomedzi hodnotených dosiahla mikulášska reštaurácia Restart Burger, ktorá už podľa svojho názvu, ponúka americkú kuchyňu. Žiadna z reštaurácií nesiahla na zlato, reštaurácie Pizzéria PÁVIK a Restart Burger získali striebro a bronz si odnieslo šesť tunajších zariadení. Domáca slovenská kuchyňa sa do tohto hodnotenia nedostala preto, lebo sa hodnotili len zariadenia bez ubytovania a väčšina tunajších kolíb už svoje hviezdy má z hodnotenia kvality ubytovania a gastro služieb v januári tohto roka.

Podnikatelia v gastronomických službách ponuku svojich zariadení neustále zlepšujú a kvalita stúpa, aj keď vždy je čo zlepšovať. Potvrdila to aj Liptovská hviezda 2016. „Na kvalitu služieb sme si zámerne posvietili pred začiatkom letnej sezóny. Uvedomujeme si, že šancu uspieť má len kvalita. Kontroly prebiehali anonymne. Špecializovaná firma formou „Mysteryshopping“ vyskúšala služby a zamerala sa na všetky aspekty ponuky. Kvalita jedál bola väčšinou na vysokej úrovni a najväčšie rozdiely boli v prístupe ku zákazníkovi a detailoch, ktoré oddelia priemer od kvality. V záverečnom hodnotení sa často spomínalo, že hodnotitelia by odporučili návštevu zariadenia svojim známym a že by sa aj oni radi vrátili. Toto je presne to o čo nám ide a verím, že práve preverovania kvality nám pomôžu udržať si zákazníkov a tiež prilákať ďalších,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

„Dobrých reštaurácií a kaviarní je veľa. My hľadáme tie najlepšie z najlepších, pričom už získanie bronzovej hviezdy je pre zariadenia skvelé ocenenie ich služieb. Reštaurácia La Famiglia z Ružomberka získala bronz a dokázala, že ľudský prístup odlišuje priemer od kvality. Veľmi sa nám páčil prístup k deťom, kuchár sa im venoval. Deti si robili vlastné postavičky z pizzového cesta, ktoré im kuchár aj upiekol. V reštaurácii spravili viac ako len ponúkli výborné jedlo a aj to z nich robí reštauráciu s puncom kvality,“ povedala Lucia Kazdová, majiteľka agentúry eXperTz, ktorá si posvietila na kvalitu liptovských gastro zariadení.

V tomto ročníku Liptovskej hviezdy hodnotenia pristúpili v Oblastnej organizácii cestovného ruchu REGION LIPTOV aj k úprave. Prideľuje sa už len jedna hviezda a od počtu dosiahnutých percent ide o zlatú, striebornú alebo bronzovú. Väčšina zariadení môže byť s hodnotením spokojná a tí, ktorí na hviezdu nesiahli získali výbornú spätnú väzbu a o svoju hviezdu môžu zabojovať opäť o dva roky.

CERTIFIKOVANÉ ZARIADENIA PODĽA ZÍSKANÝCH PERCENTUÁLNYCH BODOV:

ZLATÁ HVIEZDA
1. Kaviareň Aurelica – Liptovský Mikuláš
2. Kaviareň Central Perk – Liptovský Mikuláš

Liptov_star-04

STRIEBORNÁ HVIEZDA
1. Reštaurácia Restart Burger – Liptovský Mikuláš
2. Reštaurácia Pizzéria PÁVIK – Liptovský Mikuláš
3. Čokoládovňa, kaviareň, bar – Chocolaterie Passe – Ružomberok

Liptov_star-03 Liptov_star-06

BRONZOVÁ HVIEDZA
1. Kaviareň CaffeIN – Liptovský Mikuláš
2. Reštaurácia Pizzéria GIOVANNI – Bešeňová
3. Reštaurácia Atlas – Liptovský Mikuláš
4. Reštaurácia Ponte – Ružomberok
5. Reštaurácia U taliana – Ružomberok
6. Reštaurácie La Famiglia – Ružomberok
7. Ristorante Camino – Ružomberok

Liptov_star-02 Liptov_star-05

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov