Domov Skibusy spájajú Liptov

Skibusy spájajú Liptov

23. 2. 2016

(Liptovský Mikuláš, 23. 02. 2016) – Už štvrtý rok využívajú návštevníci Liptova bezplatnú prepravu Ski & Aqua busmi. Počas aktuálnej zimnej sezóny Liptov brázdia denne autobusy na štyroch linkách a do týchto dní najazdili po liptovských cestách viac ako 30 tisíc kilometrov. Už čoskoro čaká Liptov veľký sviatok športu a zábavy, Svetový pohár v lyžovaní žien v Jasnej. Na podujatie sa návštevníci dostanú nielen pravidelnými skibus linkami, ale aj ďalšími posilnenými spojmi. Denne bude možné na podujatie prepraviť takmer 32 tisíc pasažierov.

Liptáci sa inšpirovali v úspešných destináciách v zahraničí a ponuka Ski & Aqua busov sa tak stala aj v tomto regióne samozrejmosťou. Bezplatný autobus aj túto sezónu spoja ťahúňov turizmu na Liptove: Jasnú Nízke Tatry, Malinô Brdo, Tatralandiu, Bešeňovú, Lúčky, Liptovský Mikuláš, Demänovú a Ružomberok. Skibusy jazdia medzi strediskami od ranných hodín až do večera a sú schopné prepraviť tisícky návštevníkov. Do konca uplynulého týždňa prešli bezplatné linky viac ako 30 tisíc kilometrov za atrakciami Liptova. Okrem Ski – Aqua bus liniek premáva do Jasnej denne aj kyvadlová doprava, ktorá najmä aktuálne, v období jarných prázdnin, významne odľahčuje nápor pasažierov.

Skutočný fanúšikovský ošiaľ rozpútali slovenské slalomárky Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová svojimi famóznymi výsledkami v sérii pretekov Svetového pohára. Už prvý marcový víkend budú pretekať naše ženské nádeje pod druhým najvyšším kopcom Nízkych Tatier. Zároveň sa celá Jasná zmení na miesto skvelej zábavy na snehu vďaka bohatému sprievodnému programu. „Sme radi, že bezplatné linky sú dostupné pre lyžiarov aj ďalších fanúšikov. K štandardným linkám pribudnú aj ďalšie doplnkové, takže dokopy do Jasnej bude jazdiť až 70 autobusov v niekoľkominútových intervaloch od skorých ranných, až do neskorých nočných hodín. Denne bude možné pri optimálnej obsadenosti všetkých autobusov prepraviť až takmer 32 tisíc lyžiarov a fanúšikov,“ doplnila Sylvia Artzová členka organizačného výboru Svetového pohára v Jasnej.

Počas zimy je najvyužívanejšia linka medzi strediskom Jasná a Tatralandia, ktorá kombinuje využívanie lyžiarskeho strediska a kúpanie a relax v akvaparku. „Služby Ski – Aqua busov sú jednoznačným prínosom v regióne. Takáto služba ešte stále nie je na Slovensku bežná, ale v alpských destináciách, ktoré sú nám v mnohom zdrojom inšpirácie, je to štandard a nutnosť. Preto linky fungujú a budeme ich naďalej podporovať, aby dovolenkár na Liptove dostal ten najvyšší štandard,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. „Pre našu obec je bezplatná linka do Jasnej určite plus, keďže túto zimu lyžiarske stredisko Javorovica bohužiaľ nie je v prevádzke. Vypĺňame tak medzeru, ktorá vznikla v ponuke služieb v našej, inak turisticky veľmi atraktívnej obci,“ pochvaľuje si aj Juraj Filo, starosta obce Liptovský Ján.

Bezplatná preprava je dostupná každému hosťovi Liptova s platnou Liptov Region Card alebo platným GOPASSom (skipasom). Autobusy a ich pasažierov čaká túto zimu ešte veľa kilometrov za liptovskými lákadlami aj podujatiami…

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov