Domov Školáci na lyžiach sú v kurze

Školáci na lyžiach sú v kurze

17. 2. 2016

(Liptovský Mikuláš, 17. 02. 2016) – Školáci aj v tomto roku lyžujú na liptovských svahoch za pár eur. Dve najväčšie liptovské strediská ponúkajú lyžovačku pre kurzy len za 7 eur na deň. Takto už niekoľko rokov podporujú športové aktivity detí a mládeže. Každoročne na tunajších svahoch lyžujú tisíce malých lyžiarov. Prevádzkovateľ strediska Jasná, spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. dokonca potvrdil nárast počtu detí na lyžiarskych kurzoch vo svojich strediskách oproti minulému roku o 11 percent.

Liptáci si pochvaľujú, že lyžiarske kurzy sa rozbehli. „Zvýhodnené ceny pre kurzy ponúkame už niekoľko rokov. Túto zimu v našich strediskách lyžovalo vďaka kurzom už 10 733 žiakov a učiteľov. Deťom ponúkame lyžovačku v najlepších slovenských strediskách, komfortnú a hlavne bezpečnú prepravu na moderných lanovkách, čo si pochvaľujú nielen malí lyžiari, ale aj pedagógovia a rodičia. Záujem o lyžovanie medzi mladými narastá, čo potvrdzuje aj fakt, sa nám podarilo medziročne zvýšiť počet detí na kurzoch až o 11 percent a to zima ešte zďaleka nekončí,“ povedal obchodný riaditeľ Tatry mountain resorts, a.s. Michal Beňo.

Spokojní sú aj na Malinom Brde. Kde podľa predbežných rezervácií budú mať dokonca zimy sumárne 50 kurzov. „Väčšinou naše stredisko využívajú základné a stredné školy zo Slovenska. Ak prídu všetky doteraz nahlásené kurzy, tak dosiahneme až 20% nárast oproti minulému roku,“ uvažuje manažér strediska Malinô Brdo Ružomberok Tomáš Gazdarica.

Stredisko Jasná Nízke Tatry a Malinô Brdo Ružomberok ponúkajú kurzy už od 7 eur na deň pre žiakov aj učiteľov základných a stredných škôl. Vysokoškoláci sa polyžujú v Jasnej od 12 eur a na Malinom Brde za 13 eur na deň. Cena platí pre lyžiarske kurzy pri minimálnom počte 5 po sebe nasledujúcich dní a organizovaných skupinách v Jasnej minimálne 20 osôb a v Ružomberku od 15 osôb. Kompletné podmienky kurzov sú dostupné na webových stránkach stredísk www.skipark.sk a www.jasna.sk. Kurzy organizujú aj menšie liptovské lyžiarske strediská a dokonca stredisko v Iľanove (mestská časť Liptovského Mikuláša) ponúka lyžovačku pre občanov mesta bezplatne. Strediská upozorňujú tiež na nové podmienky na svahoch. Lyžiari mladší ako 15 rokov sú povinní nosiť riadne upevnenú ochrannú prilbu a na oblečení nosiť viditeľne umiestnené bezpečnostné reflexné prvky alebo reflexný odev.

„Deti sú naša budúcnosť a každý si pamätáme, kde sme absolvovali lyžiarsky kurz a ešte viac to, kde sme sa naučili lyžovať. Budeme radi, ak to bude práve na liptovských svahoch, ktoré deťom na kurzoch ponúkajú nielen výhodné ceny lyžovačky, ale aj komplexnú ponuku služieb, priestor na zábavu aj oddych po dni strávenom na svahoch,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

A ktovie, možno na tunajších svahoch vyrastie ďalšia Petra Vlhová a keby aj nie nevadí. Skvelé bude, keď k tomuto športu pričuchnú ďalšie a ďalšie deti a možno si ho zaľúbia na celý život.

Opíšte nám svoj zážitok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google.
Ochrana súkromiaZmluvné podmienky

Nezabudnite si prečítať aj ďalšie články

všetky články

Viac informácií o Liptov region karte aj v našich Liptov News

Plánovač Liptov