Tkané koberce a prestierania

Ľudové domáce tkané koberce sú tkané na 100-ročných krosnách. Výrobky Michala Lorenčíka pochádzajú najmä z recyklovynćh materiálov a balvny. Koberce, rohožky, alebo prehozy na posteľ tká Michal podľa požiadaviek záujemcov, najobľúbenejšie sú šírky 60, 70 a 80 cm a dĺžky 70, 120, 150 a 200 cm. Vzory sú zväčša pestré farebné pásiky, alebo melíry a odtiene jednej farby.

Stolové prestierania sú tkané na menších krosnách, materiál je zväčša vlna alebo farebné nite, dĺžky sa rôznia podľa objednávky záujemcov. V poslednej dobe sa snaží robiť rovnaké sady: prestieranie rovnakých farieb a šírky ale rôznych dĺžok, napr. pod taniere, na konferenčný stolík a podobne.

Kde kúpiť:

O Michalovi Lorenčíkovi

Michal Lorenčík, nar. v roku 1999 v Liptovskom Mikuláši, býva a tká v Kráľovej Lehote. Je invalidný dôchodca(ZŤPS), vyštudoval SOU špeciálne J.Alexyho v Lipt. Mikuláši, dva odbory. Prvým je odbor textilná výroba – tkáč a druhý Domáce práce a služby. Oba odbory skončil s vyznamenaním. Doma pracuje na starých vyše 100-ročných krosnách a má aj malé, nové , na ktorých tká stolové prestierania. Okrem toho sa venuje pleteniu ponožiek a hačkovaniu čiapok z vlny. Rád jazdí na bicykli, má rád turistiku, korčuľovanie na kolieskových korčuliach a v zime beh na lyžiach. Je tvorivý a veľmi zručný, má citlivosť pre farebné ladenie. Sám si vie vyhotoviť osnovu na tkanie až po finálny výrobok. Je neskutočné, akú krásu dokáže vytvoriť tento mladý muž.

Kontakt

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Plánovač Liptov