Domov Najväčší rozprávkový festival v prírode – ZA 7 HORAMi
Toto podujatie sa už skončilo

Najväčší rozprávkový festival v prírode – ZA 7 HORAMi

Liptov bude aj v lete 2019 patriť deťom a rozprávkam.

Druhý ročník najväčšieho rodinného rozprávkového festivalu v prírode na Slovensku ponúkne vystúpenia piatich divadiel. Naprieč celou Jánskou dolinou bude pripravený bohatý sprievodný program plný zábavy, športu, známych osobností a pravej letnej, rodinnej pohody. Kde nebudú chýbať Teáter Komika – komedianti, hlásnici.

Vstup na podujatie je bezplatný.

Na rodiny s deťmi čaká 5 rozprávkových kráľovstiev:

  • Kultúrny dom v Liptovskom Jáne
  • Hotel Sorea Ďumbier
  • Koliba Strachanovka
  • Hotel Liptovský dvor
  • Hotel Alexandra

Na festival zavíta 5 divadiel, ktoré odohrajú denne niekoľko predstavení – vyberte si lokalitu a predstavenia

Divadlá

DIVADLO PORTÁL

Pyšná princezná

Veselé rozprávanie s pesničkami o tvrdohlavej princeznej, ktorá neposlúcha kráľovského otca a odmieta pytačov z celého sveta. No len do chvíle, kým sa na zámku neobjaví múdry a vynaliezavý kráľ.

4.7.2019 – Kultúrny dom 9:30 – 10:15 hod.

Martinko Klingáč

Predstavenie s pesničkami o nešikovnej Hanke, ktorej pomôže Martinko Klingáč vyriešiť situáciu, do ktorej sa nečakane dostala.  Má to však háčik, musí uhádnuť jeho meno.

4.7.2019 – Kultúrny dom 11:15 – 12:00 hod.

6.7.2019 – Koliba Strachanovka 12:30 – 13:15 hod.

Nebojsa

Putovanie hlavného hrdinu za láskou aj strašidlami. Nechajte sa prekvapiť, aké nástrahy čakajú Mateja na ceste za strachom.

5.7.2019 – Hotel Alexandra 14:45 – 15:30 hod.

Rozprávkový hrniec

Príbeh pomiešaných rozprávok, ktoré sa vysypali do čarovného hrnca. Hudobná rozprávka o pátraní po poriadku v príbehoch.

5.7.2019 – Hotel Alexandra 11:30 – 12:15 hod.

6.7.2019 – Koliba Strachanovka 15:45 – 16:30 hod.

 

 

BÁBKOVÉ DIVADLO LIENKA

Kocúr v čižmách

Kocúr v čižmách najskôr pomôže svojmu pánovi Tomášovi a prinesie mu zlato, spoločne zachránia uväznenú princeznú, k tomu ju Tomáš dostane za ženu aj s polovicou kráľovstva.

5.7.2019 – Koliba Strachanovka 10:30 – 11:15 hod.

6.7.2019 – Koliba Strachanovka 11:15 – 12:00 hod.

Veselá rozprávka

Opisuje príbeh dvoch kráľovských detí, ktoré sa nevedia dohodnúť a spolu zabaviť. Počas rozprávky zažijú veľa komických situácií aj spolu s divákmi.

4.7.2019 – Hotel Sorea Ďumbier 10:00 – 10:45 hod.

5.7.2019 – Koliba Strachanovka 13:45 – 14:30 hod.

O pyšnej Dorotke

Rozprávka je o pyšnej a rozmaznanej kráľovskej dcére, ktorá si nič a nikoho neváži. Peklo jej na želanie kráľa dá lekciu a nakoniec prevychovanú princeznú zachráni chudobný Matej a koná sa svadba.

6.7.2019 – Kultúrny dom 9:30 – 10:15 hod.

DIVADLO ŽIHADLO

Zajko Lajko

Hlavný hrdina, poľný zajko Lajko, je veľmi zvedavý a učenlivý. Jeho kamaráti žaba, ježko a sova zo záhoráckeho lesa mu postupne približujú, ako vyzerá život v lese.

5.7.2019 – Kultúrny dom 11:15 – 12:00 hod.

Červená čiapočka

Celosvetovo známy príbeh o malom dievčatku tento raz ožije na netradičnom mieste a to v starodávnej posteli.

5.7.2019 – Kultúrny dom 9:30 – 10:15 hod.

6.7.2019 – Hotel Sorea Ďumbier 10:00 – 10:45 hod.

Klaun Pepele

Rozprávková klauniáda pre všetky deti plná hier, pesničiek a dobrej nálady.

4.7.2019 – Koliba Strachanovka 12:30 – 13:15 hod.

6.7.2019 – Hotel Sorea Ďumbier 13:15 – 14:00 hod.

DIVADELNÁ FORMÁCIA UŽ

Maruška

Bábkové predstavenie na motívy klasickej rozprávky O dvanástich mesiačikoch.

4.7.2019 – Hotel Liptovský Dvor 13:45 – 14:30 hod.

6.7.2019 – Hotel Liptovský Dvor 10:30 – 11:15 hod.

Popletená rozprávka

Čo sa stane, keď sa z rozprávok O Červenej čiapočke, O kozliatkach a Tri prasiatka, stratí vlk?

5.7.2019 – Hotel Liptovský Dvor 12:30 – 13:15 hod.

6.7.2019 – Hotel Liptovský Dvor 13:45 – 14:30 hod.

Zachránené prázdniny

Paulínka a Mirko napíšu list Ježiškovi, uchytí im ho však vietor a tak sa začína dobrodružstvo. Podarí sa im nájsť list a zachrániť prázdniny?

4.7.2019 – Hotel Liptovský Dvor 10:30 – 11:15 hod.

5.7.2019 – Hotel Liptovský Dvor 15:45 – 16:30 hod.

DIVADLO Z DOMČEKA

Ako sa Gašpar takmer kráľom stal

Tradičné bábkové predstavenie pre deti a ich rodičov.

4.7.2019 – Hotel Alexandra 14:45 – 15:30 hod.

6.7.2019 – Hotel Alexandra 10:15 – 11:00 hod.

Dlhý, široký a bystrozraký

Príbeh o princovi Matejovi a jeho druhoch, ktorí mu pomôžu získať srdce krásnej princeznej.

5.7.2019 – Hotel Sorea Ďumbier 10:00 – 10:45 hod.

6.7.2019 – Hotel Alexandra 16:15 – 17:00 hod.

Janko Hraško

Klasická bábková ľudová rozprávka o malom prešibanom Jankovi Hraškovi a jeho ceste za ockom.

4.7.2019 – Hotel Alexandra 11:30 – 12:15 hod.

5.7.2019 – Hotel Sorea Ďumbier 13:15 – 14:00 hod.

Program na jednotlivé dni

4. júl 2019 – štvrtok
KULTÚRNY DOM … spoznáš dolinu
09:15 09:30 Slávnostné otvorenie s rozprávkovým dedom Mirom
09:30 10:15 Pyšná princezná Divadlo Portál
10:15 10:30 Hráme sa s bábkami
10:15 11:45 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
10:30 11:00 Teáter Komika – klauni Adyno a Lupy, klauniáda
10:45 11:15 Autogramiáda Peter Batthyany
11:15 12:00 Martinko Klingáč Divadlo Portál
Vyskúšajte celý deň!
09:00 16:00 Výstava bábok, Informačné centrum
10:00 16:00 Mincovníčkovo
Kúpanie v kadi
Hotel SOREA ĎUMBIER … zábava nekončí
10:00 10:30 Liptoviedky – rozprávkový svet na Liptove
10:00 10:50 Veselá rozprávka Divadlo Lienka
10:50 11:05 Hráme sa s bábkami
11:00 11:45 Naučme sa kúriť Informačný deň
12:00 13:00 Žongléri v pohybe – škola žonglovania
13:15 14:00 O pyšnej Dorotke Divadlo Lienka
Užite si počas dňa
10:00 15:00 Rozprávkový jarmok a remeselníci
KOLIBA STRACHANOVKA … ukážeš svoju obratnosť
09:30 16:30 Vyrezávanie dreveného riadu pred kolibou
11:00 12:00 Liptoviedky – rozprávkový svet na Liptove
12:00 15:00 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
12:30 13:00 Klaun Pepele Divadlo Žihadlo
12:45 15:45 Zaplieskaj si bičom
13:00 13:15 Hráme sa s bábkami
13:30 14:00 Poďho na dereš Pandúri MJK
14:00 14:45 Žongléri v pohybe – škola žonglovania
15:15 15:45 Fujara a harmonika na ľudovú nôtu
16:00 16:30 Farbičková princezná Divadlo Lienka
Užite si počas dňa
8:00 23:00 Tradičná Liptovská kuchyňa
09:30 18:00 Piesočkovo* *spoplatnené
LIPTOVSKÝ DVOR … si vyskúšaš zručnosti 
10:00 13:00 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
10:30 11:15 Zachránené prázdniny Divadlo UŽ
10:30 13:30 Škola malého záchranára Falck
11:15 11:30 Hráme sa s bábkami
11:30 11:45 Teáter Komika – klauni Adyno a Lupy, klauniáda
11:45 13:45 Maľovanie na tvár
12:00 12:45 Zumba pre všetkých
13:00 13:45 Škola malého zbojníka
13:45 14:30 Maruška Divadlo UŽ
Užite si počas dňa
11:00 21:00 Tradičná Liptovská kuchyňa
HOTEL ALEXANDRA … objavuješ pohyb
11:30 12:15 Janko Hraško Divadlo z domčeka
12:15 12:30 Hráme sa s bábkami
12:30 15:30 Tvorivé dielne
12:45 13:15 Futbalová abeceda
13:15 13:45 Teáter Komika – klauni Adyno a Lupy, klauniáda
13:45 14:15 Electric boogie – škola tanca Peter Batthyany
14:45 15:30 Ako sa Gašpar takmer kráľom stal Divadlo z domčeka
Užite si počas dňa
11:30 Tradičné remeslá
5. júl 2019 – piatok
KULTÚRNY DOM … spoznáš dolinu
09:20 09:30 Otvorenie dňa s rozprávkovým dedom Mirom
09:30 10:15 Červená čiapočka Divadlo Žihadlo
10:15 10:30 Hráme sa s bábkami
10:30 12:30 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
10:45 11:15 Rytieri na koňoch
11:15 12:00 Zajko Lajko Divadlo Žihadlo
Užite si počas dňa
09:00 16:00 Výstava bábok, Informačné centrum
10:00 16:00 Mincovníčkovo
Kúpanie v kadi
Hotel SOREA ĎUMBIER … zábava nekončí
10:00 10:45 Dlhý, široký a bystrozraký Divadlo z domčeka
10:45 11:00 Hráme sa s bábkami
11:00 14:00 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
12:00 13:00 Trpaslíci – netradičný fotopoint
13:15 14:00 Janko Hraško Divadlo z domčeka
Užite si počas dňa
10:00 15:00 Rozprávkový jarmok a remeselníci
KOLIBA STRACHANOVKA … ukážeš svoju obratnosť
09:30 16:30 Vyrezávanie dreveného riadu pred kolibou
10:30 11:15 Kocúr v čižmách Divadlo Lienka
10:45 13:30 Škola malého záchranára Falck
10:45 13:30 Zaplieskaj si bičom
11:15 11:30 Hráme sa s bábkami Pandúri MJK
11:30 12:00 Poďho na dereš
12:15 12:45 Žongléri v pohybe – škola žonglovania
12:45 13:15 Fujara a harmonika na ľudovú nôtu
13:45 14:30 Veselá rozprávka Divadlo Lienka
18:00 22:00 Živá hudba
Užite si počas dňa
8:00 23:00 Tradičná Liptovská kuchyňa
09:30 18:00 Piesočkovo* *spoplatnené
LIPTOVSKÝ DVOR … si vyskúšaš zručnosti 
12:30 13:15 Popletená rozprávka Divadlo UŽ
12:30 15:30 Tvorivé dielne
13:15 13:30 Hráme sa s bábkami
13:30 14:30 Súťaže zručnosti
13:45 15:45 Maľovanie na tvár
14:00 14:45 Electric boogie – škola tanca Peter Batthyany
15:00 15:45 Teáter Komika – klauni Adyno a Lupy, klauniáda
15:45 16:30 Zachránené prázdniny Divadlo UŽ
Užite si počas dňa
11:00 21:00 Tradičná Liptovská kuchyňa
HOTEL ALEXANDRA … objavuješ pohyb
11:30 12:15 Rozprávkový hrniec  Divadlo Portál
12:15 12:30 Hráme sa s bábkami
12:30 13:00 Florbal s hviezdami
13:00 13:00 Autogramiáda známi hokejisti
13:00 13:30 Teáter Komika – klauni Adyno a Lupy, klauniáda
13:30 14:30 Kids Fun Academy – hýbte sa s nami!
14:00 14:30 Daj gól a vyhraj
14:45 15:30 Nebojsa Divadlo Portál
Užite si počas dňa
11:30 Tradičné remeslá
6. júl 2019 – sobota hlavný festivalový deň
KULTÚRNY DOM … spoznáš dolinu
09:20 09:30 Otvorenie dňa Rozprávkový dedo Miro
09:30 10:15 O pyšnej Dorotke Divadlo Lienka
10:15 10:30 Hráme sa s bábkami
10:30 12:30 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
10:45 11:00 Rytieri na koňoch
11:15 12:00 Kocúr v čižmách Divadlo Lienka
Vyskúšajte celý deň!
09:00 16:00 Výstava bábok, Informačné centrm
10:00 16:00 Mincovníčkovo
Kúpanie v kadi
Hotel SOREA ĎUMBIER … zábava nekončí
10:00 10:45 Červená čiapočka Divadlo Žihadlo
10:45 11:00 Hráme sa s bábkami
11:00 14:00 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
12:30 13:00 Rytieri na koňoch
13:15 14:00 Klaun Pepele Divadlo Žihadlo
Užite si počas dňa
10:00 15:00 Rozprávkový jarmok a remeselníci
KOLIBA STRACHANOVKA … ukážeš svoju obratnosť
09:30 16:30 Vyrezávanie dreveného riadu pred kolibou
12:00 15:00 Tvorivé dielne a rozprávkové hry
12:30 13:15 Martinko Klingáč Divadlo Portál
12:45 15:30 Zaplieskaj si bičom
13:15 13:30 Hráme sa s bábkami
13:30 14:00 Poďho na dereš Pandúri MJK
14:30 15:00 Fujara a harmonika na ľudovú nôtu
15:00 15:45 Rytieri na koňoch
15:45 16:30 Rozprávkový hrniec Divadlo Portál
Užite si počas dňa
08:00 23:00 Tradičná Liptovská kuchyňa
09:30 18:00 Piesočkovo* *spoplatnené
LIPTOVSKÝ DVOR … si vyskúšaš zručnosti 
10:30 11:15 Maruška Divadlo UŽ
10:45 13:30 Tvorivé dielne
11:15 11:30 Hráme sa s bábkami
12:00 12:45 Škola malého zbojníka
12:30 13:30 Maľovanie na tvár
13:00 13:45 Zumba pre všetkých
13:45 14:30 Popletená rozprávka Divadlo UŽ
Užite si počas dňa
12:00 21:00 Tradičná Liptovská kuchyňa
HOTEL ALEXANDRA … objavuješ pohyb
Teáter Komika – interaktívni klauni Klaun Adyno
09:45 10:00 Rozprávkový budíček  Ondřej Smeykal
10:00 Otvorenie dňa Tambores
10:05 Slávnostné otvorenie dňa
10:10 Bubenícka šou Tambores
10:15 11:00 Ako sa gašpar takmer kráľom stal
11:00 11:25 Zábava na pódiu Sníček Hugo a Max
11:30 12:15 Folklórne vystúpenie FS Pramienok
12:15 12:30 Rozhovor s tetou Margit Peter Batthyany
12:30 13:00 Cooking show Peter Bracho
13:00 13:15 Rozprávková siesta Ondřej Smeykal
13:15 13:45 Bubenícka šou Tambores
13:45 14:00 Majster Európy vo fitness Michal Barbier
14:00 14:20 Škola tanca Peter Batthyany
14:20 15:05 Zábavné vystúpenie Sranda Banda
15:10 15:35 Zábava na pódiu Sníček Hugo a Max
15:35 16:05 Hudobné vystúpenie Robo Papp
16:15 17:00 Dlhý, široký a bystrozraký
17:00 17:15 Rozprávková rozlúčka Ondřej Smeykal
Užite si počas dňa
11:30 Tradičné remeslá
11:30 14:30 Škola malého záchranára Falck
13:30 16:30 Jumpwish – workshop o cvičení a parkoure pre deti aj dospelých
vždy po vystúpení Autogramiády: Peter Batthyany, Robo Papp, Sníček Hugo a Max, Ondřej Smeykal

Aj takto to vyzeralo na festivale minulý rok:

Hlavný pódiový program bude opäť v sobotu.

Vystúpia obľúbená Sranda Banda, spevák Robo Papp zanôti pre dospelých aj pre deti, krv v žilách rozpumpuje bubnová šou Tambores. Na všetky deti sa teší Sníček HUGO z televízie RIK, ktorý si so sebou zoberie aj posilu snového vila MAX-a. Viete čo to je didgeridoo? Ide o domorodý dychový nástroj pôvodných obyvateľov Austrálie, ktorý sa odhaduje, že je dokonca najstarším hudobným nástrojom na svete. Je to taká austrálska fujara a práve tóny austrálskej fujary rozozvučí na Liptove po prvýkrát v histórii Ondřej Smeykal, český profesionálny hráč a priekopník hry na tomto nástroji v našich zemepisných šírkach.

Počas celých troch dní sa na vás na festivale teší, okrem divadelných predstavení až piatich divadelných zoskupení,  Teáter Komika – klauni Adyno a Lupy, klauniáda, rozprávkový deduško Miro. Chýbať nemôžu folklórne vystúpenia ani liptovskí pandúri, športovci a osobnostiplieskanie bičom, tvorivé dielnekopec kvalitnej zábavy, dobrého jedla aj mnoho iného…

Liptovský Ján a Jánska dolina sa tešia na všetky deti na festivale ZA 7 HORAMi. Festival je orientovaný najmä na rodiny s deťmi vo veku 3 až 12 rokov a vstup na podujatie je BEZPLATNÝ. Preto neváhajte a objednávajte si ubytovanie na Liptove, aby vám neunikol ani jeden jediný deň programu

Generálny partner:


Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Hlavní partneri:

Mediálni partneri:

Partneri: