Domov Šatník

Ručne pletené ponožky z kvalitnej slovenskej ovčej vlny potešia nielen počas chladnej zimy, no ocenia ich aj zdatní turisti pri niekoľkohodinových horských túrach. Vlastnosti ovčej vlny sú skutočne jedinečné. V zime ponožky zahrejú, v lete ochladia a naviac zanechávajú pocit sucha aj pri navlhnutí.

Ovčia vlna pochádza zo západného a stredného Slovenska a je ruče farbená. Vďaka suchému teplu je liečivá, neabsorbuje pachy, masíruje nervové zakončenia na koži a preto ma blahodarný vplyv na pokožku.

Kde kúpiť:

O Kataríne Dankovej Romanovej

Katarína Danková Romanová, rod. Bialková -matka troch chlapcov, je rodáčka zo Svidníka , ktorú osud pred troma rokmi privial na Liptov. Pre spolužiačky z Dievčenskej odbornej školy v Bardejove bola vždy Bialica. Prezývka sa príznačne hodila ako názov vlastnej tvorivej dielne… Lebo Bialica nikdy nevydržala len tak nečinne sedieť, stále musela akčne čosi vymýšľať , tvoriť, aby naplnila svoju túžbu po estetickej kráse a bola pri tom i užitočná. Napriek tomu, že vyštudovala ekonomický smer a pracuje v ňom, je tvorivá duša so silným umeleckým cítením. Podľa jej slov pliesť (štrikovať) sa naučila v mladosti od svojej mamky. Vyskúšala všetko, od kabátových svetrov, cez šály, čiapky. Katka začala ponožky robiť cca pred 4 rokmi. Keď objavila slovenských výrobcov pravej ovčej vlny, obľúbila si tento materiál a zostala mu verná doposiaľ. Bialica vymýšľa rôzne vzory, kombinácie farieb a výsledkom sú prekrásne ponožky, ktoré si obľúbi každý.

Kontakt

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Objednajte si tradičné ľudové kroje z Liptova. Máloktorá krajina má tak bohaté a rozmanité spektrum ľudového obliekania ako Slovensko. Pani Šimčeková vyrába kroje na mieru podľa preferencií klienta. Vybrať si môžete z nasledujúcej ponuky:

Kde kúpiť:

O Emílii Šimčekovej

Emília Šimčeková: „K šitiu som sa dostala prostredníctvom mojej mamy, ktorá vytvárala kroje. Pri jej práci som ju často sledovala a asistovala. Zapáčilo sa mi to, preto som študovala za krajčírku a priučila som sa remeslu. Páči sa mi, že takýmto spôsobom udržiavam tradície stále živé a zároveň posúvam svoje poznatky mladšej generácii. Každý môj výrobok je jedinečný, vyrábaný s láskou. Moju tvorbu poznajú po celom Slovensku, ale aj v Českej republike či dokonca v Kanade. Kreatívna práca ma baví a napĺňa a preto vyrobené kúsky šťastia môžete aj nahmatať, obliecť sa doň, či ho nosiť stále so sebou ?.“

Kontakt

Prosím, pre zobrazenie videa, akceptujte cookies pre marketing.

Ďalšie produkty v tejto kategórii

Plánovač Liptov